Kukaan ei halua lukea

Jarkko ja Markku ovat vanhoja ystäviä, jotka ovat päättäneet viettää viikonlopun mökillä. Jarkko on jo pitkään tuntenut vetoa Markkuun, mutta ei ole uskaltanut kertoa sitä. Hän pelkää, että Markku ei jaa hänen tunteitaan ja että heidän ystävyytensä kärsii. Hän on kuitenkin päättänyt ottaa riskin ja paljastaa ihastuksensa Markulle.

He saapuvat mökille perjantai-iltana ja sytyttävät takan. He juovat olutta ja juttelevat niitä näitä. Jarkko huomaa, että Markku katsoo häntä usein silmiin ja hymyilee lämpimästi. Hän tuntee sydämensä sykkivän nopeammin ja toivoo, että Markku tuntisi samoin.

Lauantaina he lähtevät kävelylle metsään ja nauttivat luonnon rauhasta. He palaavat mökille iltapäivällä ja syövät makkaraa nuotiolla. He päättävät mennä paljuun rentoutumaan ja lämmittelemään. He riisuvat vaatteensa ja laskeutuvat kuumaan veteen. He istuvat vastakkain ja katsovat järvelle, jossa aurinko laskee punaisena.

Jarkko tuntee, että tämä on hänen tilaisuutensa. Hän ottaa rohkeasti Markun käden omaansa ja katsoo häntä silmiin. Hän sanoo hiljaa: "Markku, minulla on jotain kerrottavaa sinulle. Olen ollut ihastunut sinuun jo pitkään. En tiedä, miten sinä tunnet minua kohtaan, mutta minun on pakko sanoa se ääneen. Olet ihana ihminen ja haluaisin olla enemmän kuin ystäväsi."

Markku katsoo häntä hämmästyneenä, mutta ei vetäydy pois. Hän puristaa Jarkon kättä ja sanoo: "Jarkko, en tiennyt, että tunnet näin. Olen itsekin miettinyt meitä usein viime aikoina. Olet minulle tärkeä ja rakas ystävä, mutta olen alkanut tuntea sinua kohtaan jotain muutakin. En ole varma, mitä se on, mutta haluan selvittää sen kanssasi."

Jarkko tuntee ilon valtaavan hänet. Hän kumartuu lähemmäs Markkua ja suutelee häntä hellästi huulille. Markku vastaa suudelmaan intohimoisesti ja kietoo kätensä Jarkon ympärille. He unohtavat kaiken muun ja antautuvat toisilleen.

He viettävät ihanan yön mökillä ja heräävät sunnuntaina onnellisina. He päättävät jatkaa suhdettaan kesän ajan ja katsoa, miten asiat kehittyvät. He nauttivat toistensa seurasta ja rakkaudesta niin kauan kuin voivat, mutta tietävät, että syksyllä heidän on palattava arkeen ja eri kaupunkeihin. He eivät halua ajatella sitä vielä, vaan elää hetkessä.

4

3248

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Oikeasti kertomus menee niin, että kumpikaan ei tunne toisiaan. Kun toisensa näkivät, tunsivat vain syvää inhoa.

      Kyrpeliini vain yhtäkkiä heilahtaa suolen syvyyksiin ja kaikilla on mukavaa.

      Lopuksi piiskasivat toisiaan, perseet paukkuivat ja naapuri soitti poliisit.

      Hyvää vappua kaikille palstan lukijoille. Myös sille vielä kaapissa olevalle spedelle.

      • Anonyymi

        🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑

        🍒 ­­­N­­­y­­m­f­­o­m­­a­a­­n­i -> https://ye.pe/finngirl21#17841214G

        🔞💋❤️💋❤️💋🔞💋❤️💋❤️💋🔞


    • Anonyymi

      Spede voi palata nyt niuvanniemeen HEIPPA

      • Anonyymi

        No niin spede alas painua takas Niuvanniemeen HOPI HOPI. Älä aina jaksa ilmoitella itsestäsi.


    Ketjusta on poistettu 42 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Tiedätkö mihin

      Ominaisuuksiin rakastuin sinussa?
      Ikävä
      74
      4237
    2. Purra on kantanut vastuuta täyden kympin arvoisesti

      Luottoluokituksen lasku, ennätysvelat ja ennätystyöttömyys siitä muutamana esimerkkinä. Jatkakoon hän hyvin aloittamaans
      Maailman menoa
      89
      3953
    3. Surullista

      Että menetit sen naisen , tosi surullista ja vielä oman tyhmyyden takia ,ymmärrän että se on masentavaa
      Ikävä
      57
      2468
    4. Muuttunut käytös

      Onko kaivattusi käytös muuttunut? Tiedätkö mistä se johtuu? Haluatko kertoa, mitä tapahtui?
      Ikävä
      66
      2324
    5. Väkeä oli liikkeellä

      Nyt leijutaan pilvissä. Kun eläinpuistossa oli porukkaa 😆😆 Olihan siellä kun ilmaiseksi pääsivät. Eiköhän se juuri sik
      Ähtäri
      41
      2044
    6. Oliko kiihkeä

      ensimmäinen yö?
      Ikävä
      49
      1909
    7. 113
      1872
    8. Kummallista

      Oletteko koskaan ihastuneet ihmiseen, joka ei ulkonäöltään vastaa ollenkaan ihannettanne?
      Sinkut
      55
      1673
    9. Miltä meidän

      Riidat näyttäisi ja mistä niitä voisi tulla?
      Ikävä
      56
      1672
    10. Ikävä Jii.

      Toivotko vielä näkemistä?
      Ikävä
      66
      1572
    Aihe