Vinkki Kebab ukkeleille

Anonyymi-ap

Kun asiakas tilaa listalta jotain tupla lihalla tarkoittaa se yleensä että kyseinen poka on hyvin nälkäinen ja tykkää kebabista. Jos siinä syödessä joutuu vertailla että onko tässä nyt mitään muuta eroa kuin kalliimpi hinta niin vituiksihan se on menny. Todennäköisesti tällänen nälkäinen ahmatti on jo muutenkin syönyt itsensä vararikkoon joten sillä ei varmaan tälle pokalle ole paskankaan väliä otatteko lisähintaa 5,vai 10 euroa, joten silloin kun sitä lihaa pyydetään niin laittakaa sitä silleen ettei tarvi arvailla onko tupla vai eikö ole. Ja lyötte hintaa että katetta jää, ei vaikea tämä! Satana!

3

755

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Mites oliko lihatsuissa valittamista

    • Anonyymi

      En söisi kebabia, vaikka maksettaisiin. En kyllä muutenkaan käy enää kebabbiloissa edes pizzalla. Sen kokemuksen olen niistä paikoista saanut, että miehelle annetaan aina annos ensimmäisenä. Naisena en hyväksy tällaista epätasa-arvoa. Kun tämä tapahtuu joka kerta, ei voi olla sattumaa. Tosin mieheni kanssa naureskelemme näille ulkomaan junteille, joilla ei ole mitään käytöstapoja.

      • Anonyymi

        Sitä keskivartalon paisumista vaan yritetään hillitä, hyvää tarkoitetaan.


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Niin surullinen

      onnettomuus taas. Voimia ihan kaikille läheisille,kavereille ja kouluun 🙏
      Lapua
      100
      2971
    2. Kehutaan vaihteeksi Perussuomalaisia

      Perussuomalaiset ovat olleet melkoisen lokakampanjoinnin kohteena, vaikka ovat saaneet paljon hyvää aikaiseksi. Nyt on
      Maailman menoa
      87
      2395
    3. Paloautoko se oli kolarissa Juntusrannan risteyksessä?

      Oli kuva paloautosta nettijutussa.
      Suomussalmi
      24
      1926
    4. Roiskeläpät takaisin niin alkaa lasit kestämään

      "Tuulilaseja hajottava talvi-ilmiö on ehkä ratkennut" Tämän päivän autoissa kun on esimerkiksi vanhempaa autokalustoa s
      Yleistä autoilusta
      22
      1500
    5. Mitä tapahtuu?

      Mitä säpäkän risteyksessä on tapahtunut kun poliiseja, ambulansseja ja kopteri paikalla?
      Outokumpu
      29
      1470
    6. Tiesitkö? Johannes Brotheruksen ex-isäpuoli on kuin onkin Mikko Kuustonen - Tästä on kyse!

      Tiesitkö? Ja hehän on kuin kaksi marjaa... Johannes Brotherus on KUUMAA-yhtyeen jäsen ja tänä syksynä mukana Vain elämää
      Suomalaiset julkkikset
      15
      1355
    7. siis ihan oikeesti

      Tämä on naurettavaa
      Ikävä
      87
      882
    8. Murtautuminen uimahalliin

      17.10. yöllä Kiuruveden uimahalliin murtauduttiin yläkerran oven ikkunasta. Onko kellään havaintoja tapauksesta?
      Kiuruvesi
      26
      877
    9. Mitä tarkalleen tunnet

      Minkälaisia tunteita sisälläsi liikkuu, kun tiedät, että ajattelen sinua lämmöllä ja jotain syttyy myös sinussa? Haluai
      Ikävä
      62
      826
    10. Syyskuussa 2025 ensirekisteröidyistä henkilöautoista 43 % oli täyssähköautoja.

      Niitä rekisteröitiin 2 592 eli 41 % enemmän kuin vuotta aiemmin. Syyskuussa 2025 rekisteröidyistä uusista henkilöautois
      Hybridi- ja sähköautot
      2
      749
    Aihe