Kiitos Täti!

Kiitos Täti!
Tulen säästämään monta sataa euroa, minä köyhä nainen! Olen vuosia joutunut maksamaan `mansikoita´ hapan- yms.talipunkkihoidoista.
Aurinkoista kesää sinulle!!!!
1434
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Kannattaa kirjautua sinne HairStore foorumiin, siltä löytyy käyttäjäkokemuksia ja -neuvoja, kun etsii niiden hakutoiminnolla, vaikkapa sanalla hapanhoidot. Rupesin vähän miettimään, että itse en ehkä uskaltaisi laittaa noin hapanta ainetta (ph 2,7) suoraan laimentamattomana päänahkaan, laimennan aina omenaviinietikankin, toisaalta en tiedä miten hapanta etikka sitten on. Mutta sen olen huomannut, että liian väkevänä liuoksena se "polttaa" mun ihoa. Olen nähnyt ohjeita, joissa etikkaakin käytetään laimentamattomana talin irrottamiseen, mutta niissä ohjeissa varoitetaan herkkäihoisia.

http://www.hairstore.fi/bbs/index.php

Äänestä

Kommentoi aloitusta


kisu kirjoitti:

Kiitos Täti!
Tulen säästämään monta sataa euroa, minä köyhä nainen! Olen vuosia joutunut maksamaan `mansikoita´ hapan- yms.talipunkkihoidoista.
Aurinkoista kesää sinulle!!!!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu