helou kaikille! löytyskö joku joka ois asunut finnmatkojen seaport hotellissa alanyassa ja kertois minkätasoinen hotla se on (lähinnä onko huoneet siistejä). toki kaikki muutkin kommentit mestasta on enemmän kuin tervetulleita.
seaport hotelli alanyassa
kohta palaa nahka
7482
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Hotelli Sea Port on hyvätasoinen hotelli jossa siistit ja omasta mielestäni ihan fiksusti kalustetut huoneet. Viime kesänä kun olin kesäkuussa niin paikka oli aika hiljainen loppujen lopuksi, toisaalta enpä siellä paljon muuta kuin päivällä viettänyt aikaa ja silloinkin nukkuen. Ruokaa on riittävästi tarjolla noutopöydässä, mutta salaateista sinkoili pieniä kärpäsiä sitä tongittaessa, lakkasin syömiseni siellä siihen paikkaan vaikka olikin puolihoito. Tänä kesänä, kun menen, tuskin käyn aterioimassa kertaakaan hotellin annoksia. Työntekijät olivat ok. Respassa työskennellyt mies hieman turhan innokas. Baarissa työskennelleet oli kivoja siellä jne. Hyvä paikka..
kiitos vastauksestasi. on siis hyvä että on vain aamupalalla ja tuskinpa paljon salaattia muutenkaan lomalla siemailen.
onko lähistöllä shoppailu ja ruokailu mahdollisuuksia ja onko hyvälle biitsille kohtuu matka? pelittäähän ilmastointi riittävän hyvin?
Seaport mun mielista Alanyan paras hotelli mutta se on kaks puolinen asia,teidän parveke;katsoko merelle tai vuorille???Jos meriside WAOV,ihan jess,istut parvekella satama,kaikki yökerhot,melkein koko kaupungi silman edessa,upea
päin, maksettiin siitä pikku lisähinta, mutta myyjä sanoi että se kannattaa ehdottomasti. kiva kuulla että hotelli on hyvä. itse tykätään enemmän kaupunkihotelli tyylisistä vaihtoehdoista eli poolia ei tarvita, siis ollaan biitsi-ihmisiä sillon ku auringossa maataan :)
olla varma siitä,se selvija vasta perille hotellissa,eikä jopa pari tuntia ennen olet siella.Se on pelkästan onni;onko parveke meren tai vuoren puolella mutta kyllä huomat aika suuri ero on.Satama 60m ja illalla clubs 30m,länsi ranta 700m ja itä2km matka ja kuinka pitkälle menet paremmat paikkat.Koeta onnisi hotellissa ja jos sun parveke sijaitse hotellin takaa puolella,yritta vaihta vastanottolla es.ostaa kaverilla paketti tupakka ja pyydä se aina toimi,jos ei voit soitta mulle teen parhani
Höpö höpö kyllä hinnastossa on erikseen lisämaksu merinäköala huoneeseen eli kyllä voi olla varma saavansa merinäköalan mikäli siitä on maksanut.Finnmatkoilla muutenkin otetaan huomioon huoneen sijainti toiveet ja aina on onnistunut vaikka ei olisi lisämaksullinenkaan
siis odottelemaan ja katsomaan maksoiko turhasta? jos maksoi, niin koittaa lahjoa askilla respahepun ja jos ei onnistu niin polttaa sen itse vitutukseen ;)