Metformiinin vatsavaivat kuntoon aspriinilla

Anonyymi-ap

Huomasin sattumalta kun olen viikon käyttänyt maksimiannoksen 2X200 mg tai 2x100mg päällystämätöntä aperiinia,siis ei esim diasbam , siinä samalla metformiinin aiheuttama kuravatsa katoaa ehdottomasti täysin,olen monta kertaa kokeillut.Tietoja sellaisen vaikutuksesta en mistään lähteestä ole saanut olen asiasta kuitenkin havaintojeni pohjalta varma .Voisitko joku toinenkin palstalainen kokeilla ja kirjoittaa tälle palstalle niin voitaisiin verrata havaintoja.Kyseistä tuotetta ei kuitenkaan voi pysyvästi käyttää sitä on varoituksia.

3

363

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Yritin googlata mutta en löytänyt mitään. Aspiriini enemmänkin ärsyttää vatsaa mutta kun se on tulehduskipulääke niin voisi olla kyse jostain tulehduksesta tms..

    • Anonyymi

      Aspiriinin kanssa on oltava varovainen. Sillä on verta ohentava vaikutus, ja näin ollen saattaa aiheuttaa sisäisiä verenvuotoja, esim. vatsassa.
      Huom! Siis saattaa aiheuttaa.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Naisella tisulit, kuin lehemän utarehet

      Oli kyllä isot tisulit naisella, kuin lehemän utarehet, vaikka paita oli päällä, niin tisulit erottui.
      Sinkut
      65
      7283
    2. Oliko pakko olla taas tyly?

      Miksi oot niin tyly mua kohtaan nykyään? Ei edes tunneta kunnolla. Katseita vaihdettu ja varmasti tunteet molemmin puoli
      Ikävä
      65
      2773
    3. Kemijärven festarit 2025

      Onpas taas niin laimea meininki. Eikö tosiaan saada parempia artisteja? ☹️
      Kemijärvi
      19
      1902
    4. Nyt tajusin mitä haet takaa

      En epäile etteikö meillä olisi kivaa missä vaan. Se on iso hyppy henkisellä tasolla sinne syvempään päätyyn, kuten tiedä
      Ikävä
      18
      1898
    5. Mitä haluaisit tänään sanoa kaivatullesi?

      Onko sydämelläsi jotain?
      Ikävä
      147
      1894
    6. Johanna Tukiainen hakkasi miehen sairaalaan!

      Viime päivien tiktok-keskusteluissa on tullut esiin, että Johanna Tukiainen on jatkanut väkivaltaista käytöstään. Hän h
      Kotimaiset julkkisjuorut
      136
      1781
    7. Kukapa se Ämmän Kievarissa yöllä riehui?

      En ole utelias, mutta haluaisin tietää, kuka riehui Ämmän Kievarissa viime yönä?
      Suomussalmi
      29
      1582
    8. Tekikö mieli laittaa viesti?

      Miten on? 😌
      Ikävä
      102
      1467
    9. Kaksi tyttöä putosi

      Minkä takia ne tytöt katolle oli kiivenny?
      Helsinki
      38
      1271
    10. Salilla oli toissapäivänä söpö tumma

      Nuori nainen, joka katseli mua. Hymyili kun nähtiin kaupan ovella sen jälkeen
      Ikävä
      41
      1216
    Aihe