Metformiinin vatsavaivat kuntoon aspriinilla

Anonyymi-ap

Huomasin sattumalta kun olen viikon käyttänyt maksimiannoksen 2X200 mg tai 2x100mg päällystämätöntä aperiinia,siis ei esim diasbam , siinä samalla metformiinin aiheuttama kuravatsa katoaa ehdottomasti täysin,olen monta kertaa kokeillut.Tietoja sellaisen vaikutuksesta en mistään lähteestä ole saanut olen asiasta kuitenkin havaintojeni pohjalta varma .Voisitko joku toinenkin palstalainen kokeilla ja kirjoittaa tälle palstalle niin voitaisiin verrata havaintoja.Kyseistä tuotetta ei kuitenkaan voi pysyvästi käyttää sitä on varoituksia.

3

454

    Vastaukset 3

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Yritin googlata mutta en löytänyt mitään. Aspiriini enemmänkin ärsyttää vatsaa mutta kun se on tulehduskipulääke niin voisi olla kyse jostain tulehduksesta tms..

    • Anonyymi

      Aspiriinin kanssa on oltava varovainen. Sillä on verta ohentava vaikutus, ja näin ollen saattaa aiheuttaa sisäisiä verenvuotoja, esim. vatsassa.
      Huom! Siis saattaa aiheuttaa.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitä tuot pöytään parisuhteessa?

      Siinäpä se kysymys on otsikossa. Mitäpä siis tuot/toisit pöytään parisuhteessa? Oletko mies vai nainen? Koetko sen mitä
      Sinkut
      344
      1262
    2. Mikä sinua ja kaivattuasi

      Yhdistää??????
      Ikävä
      54
      743
    3. 2 km on nykyään liian pitkä koulumatka

      Hesarissa päivitellään lapset joutuu nyt kulkemaan 2 km kouluun jösses. Ruostefillarilla tuo matka menee vaikka miten äk
      Lieksa
      55
      738
    4. Sinulle mies

      Kohtaamme jälleen kun on oikea aika. Sitä ei voi mikään eikä kukaan estää <3 <3
      Ikävä
      38
      715
    5. Martinan bisneksillä ei mene hyvin

      https://www.iltalehti.fi/viihdeuutiset/a/c46da6ab-340f-4790-aaa7-0865eed2336 Yrityksen konkurssihakemus on tullut kärä
      Kotimaiset julkkisjuorut
      152
      633
    6. Miia Heikkinen avautui !

      Olipa hyvä kirjoitus, kiitos. Ongelmat mitkä nostat esille on todellisia ja tämä ylimielisyys totta ja se näkyy kaikessa
      Judo
      59
      606
    7. 45
      604
    8. Tiesitkö? Martina Aitolehden isäpuoli on tämä suosittu laulaja

      Martina Aitolehti on seurattu julkisuuden henkilö. Lähipiiriin mahtuu muitakin tunnettuja henkilöitä. Tiesitkö, että Ma
      Kotimaiset julkkisjuorut
      26
      591
    9. 54
      562
    10. Voiko meidän välit

      Koskaan parantua tästä?
      Ikävä
      42
      526
    Aihe