Onko tietoa millainen työnantaja tämä Servica on ?Näkyy hakevan jatkuvasti työntekijöitä,eikö porukat viihdy vai mikä mättää?Luin Kuopion Servicasta kommentteja näköjään palkat perseestä, maksaavat kun jaksaavat ja huonotyöilmapiiri.
Servica iisalmi
8
2939
Vastaukset
- Anonyymi
No aika monimutkainen ainakin. Raporttia raportin perään ja erilaista seurantaa. Varsinaiseen työntekoon ei sitten jää aikaa. Palkat huonot. Auditoijat lytistävät sitten loputkin työn halut.
- Anonyymi
Kuulopuheiden perusteella suorittava porras suurimmaksi osaksi ammattitaitoista ja asiallista väkeä.
Johtoporsaassa riittäisi paljon parannettava. Lähinnä vaikuttaa, että kiireessä on valittu täysin sopimatonta väkeä johtamaan orkesteria, vaikka soveltuisivat hädintuskin basisteiksi.Osa sielläkin toki tolokkuja järki ihmisiä.
Varmana tietona uskallan mainita seuraavan oman kokemukseni. Palauttaessani apuvälineitä terveyskeskukselle sattui ovella vastaan tulemaan punapaitaiset servican miehet jotka tarjoutuivat kantamaan osan kuormastani. Auttajani ainakin kehuivat työn vaihtelevuutta ja monipuolisuutta. - Anonyymi
Työntekijöiden arvostus on olematonta koko yhtiössä. Talo mainostaa itseään työntekijöiden ja asiakkaiden kehumaksi, mutta samalla todellisuus on loppuunpalanut henkilökunta ja monin paikoin tyytymättömät asiakkaat. Verovaroillahan tuotakin sirkusta pyöritetään, muistakaa se! Hinnoittelu on jopa viisinkertainen verrattuna kunnalliseen palvelujen tuotantoon.
- Anonyymi00006
Hyvää palvelua saanut kun apuvälineet tuodaan etukäteen kotiin saakka kun potilas on kotiutumassa.
- Anonyymi00005
Työnantajana sliipattu kuva,käytännössä työntekijät on uupuneita kun heitä ei kuunnella ja mielistelemällä pääsee pitkälle.Arvoa ei ole ryohonjuuritason työntekijöillä,näkyy poissaoloina.
- Anonyymi00008
Nii köhän tuo on? Ollaan niin nirsoja ja valitetaan mutta kunnon henkilö ei valita.
- Anonyymi00009
Oisko siinä syy että kun työpaikalla ei tule kuulluksi niin sitten kokee että jonnekin sitten muualla saa mielipiteensä kuuluviin.
- Anonyymi00010
Niinhän se valitettavasti on, että pomot kertoo asiat ihan toiselle ihmiselle. Ei hänelle itselleen, kenelle pitäisi kertoa henkilökohtaisesti.
Olisi paljon parannettava. Eikö tämäkin ole kiusaamista?
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Silmienvääntelijä-persut pääsivät Japanissa sarjakuvaan
Torille! https://www.hs.fi/kulttuuri/art-2000011943173.html1875085Nato kaatamassa Petterin haaveileman Tunnin junan?
Nato edellyttää pohjoisessa Jäämereltä Rovaniemelle saakka kapearaitesta suoraa rautatieväylää, joka maksaa paperirahaa,254472Donald Trump pääsi samalle listalle Sanna Marinin kanssa
Eli vasemmistolaisen Time-median top 100 jännäihmisten listalle. https://time.com/collections/time100-next-2021/593769993137Älkää vaan sairastuko syöpään Suomessa
Tilaston mukaan Suomi, Slovakia ja Latvia lääkitsee aivan pohjamudissa syöpää. Sairastunutta hoidetaan edelleen vanhana2593039Kyllä, maata ei halua puolustaa nimenomaan punavihreän puolen edustajat
"Esimerkiksi maanpuolustushenki on keskimääräistä alempana naisten, arvoliberaalien, heikossa taloustilanteessa olevien1452941- 522541
- 271939
- 561873
- 771824
- 221787