Multa on mennyt täysin ohi enkä ole nähnyt mainontaakaan yks suuntasen varrella olevasta kahvilasta(?). Siinä pieni terassikin ulkona jalkakäytävällä. Tänään kävelin vaan ohitse ja huomasin mut en kerinnyt jäädä katteleen paremmin. Osaako joku kertoo mikä paikka?
Yksisuuntaisen ruokapaikka
20
2327
Vastaukset
- Anonyymi
Kautta karvaisten käsieni, en tiedä mitään tuosta paikasta
- Anonyymi
Oletko sokea
- Anonyymi
Luuletko olevasi vitsikäs. He tekevät työtä elääkseen, eikä elä korvauksilla kuten suomen nuorisoloiset.
- Anonyymi
Ei varmaan vaikuta sun säälittävään elämään jotku alvit.
- Anonyymi
Kumpaa tarkoitat
- Anonyymi
Sinua
- Anonyymi
Ystävä ei voinut poiketa yksisuuntaisen kahvilaan kun hänellä on kaksisuuntainen.
- Anonyymi
Ilmeisesti tatuointi liikkeen omistaja on laittanut
- Anonyymi
Se on Bonk ja pitäjä on kankaanpääläinen paluumuuttaja. Kandee käydä tsekkaamassa, kehuttu, ite en vielä ole testannut eli en voi antaa sen syväluotaavampaa lausuntoa.
Kiva, kun tulee uutta juttua kylään. - Anonyymi
Turkkilaisten pitämä kuulemma.
- Anonyymi
Ei ole. Ravintolan omistaa A.K., äiti töissä kaupan kassalla. Tämä on tieto, ei arvaus.
- Anonyymi
Hevosmiesten tietotoimiston uutisia
- Anonyymi
Onks se heonen sama kuin pläck horse?
- Anonyymi
Kierrä tää yksisuuntaisen terassi kaukaa. Saat etanolia kuppiisi, jos se tatuoitu myyjä on töissä. Tai ainahan se on.
- Anonyymi
Palvelu siellä on täys nolla...ei tervehditä asiakkaita,ruoan saanti kestää kauan ja tylyjä tarjoilijoita.Ruoka suht ok,mutta ei tarvi enään mennä...
- Anonyymi
No sitten minä ainakin menen.
En ole sellaisten paikkojen ystävä jossa pitää olla heti tervehtimässä.
Hyvä että ruoan saanti kestää, ehtii vetäisemään kahvit siinä ensin.
Tylyistä tarjoilijoista ei kannata välittää. Aina voi kysyä että jäitkö illalla ilman, voinko jotenkin auttaa 😁.
Jos ruoka ei ole kovin hyvää niin sen voi lantrata ketsupilla.
Kyllä se siitä.
Kuuluu sarjaan kelpo paikat. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
No sitten minä ainakin menen.
En ole sellaisten paikkojen ystävä jossa pitää olla heti tervehtimässä.
Hyvä että ruoan saanti kestää, ehtii vetäisemään kahvit siinä ensin.
Tylyistä tarjoilijoista ei kannata välittää. Aina voi kysyä että jäitkö illalla ilman, voinko jotenkin auttaa 😁.
Jos ruoka ei ole kovin hyvää niin sen voi lantrata ketsupilla.
Kyllä se siitä.
Kuuluu sarjaan kelpo paikat.Ohhoh, ompas harvinaisen positiivinen kommentointi täällä paskanpuhujien ja haukkujien palstalla. Kiitos, lisää tämmösiä.
- Anonyymi
Perspaikka. Riimannin molskihousuissa on oikeat perspaikat.
- Anonyymi
Se on kaljabaari en muista nimeä
- Anonyymi
Se on bar bonk
Ketjusta on poistettu 8 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mihin kaikkeen sinä ihastuit hänessä
Mikä oli se asia mikä vei jalat altasi? ❤️ Oliko jotain erityistä tilannetta vai tunne? Kenties monen sattuman summa? Ai908666Persut: haluamme lisää veroja!
Lisää lisää veroja huutaa persukuoro. Veroila Suomi nousuun! "Uusi matkailuvero eli matkailijamaksu peritään esimerki494766Nainen kokki autossa kammottavan kuoleman sähköauto-Teslan syttyessä tuleen.
https://www.is.fi/autot/art-2000011652873.html Näin vaarallisia sähköautopalot voivat olla.414431Jos samassa autossa istuu romani, somali ja venäläinen, kuka ajaa?
Arvioiden mukaan romanit lähtivät noin 1000-luvulla liikkeelle pohjois-Intiasta. Nyt 1000 vuotta myöhemmin he ovat levit462633Numero josta kaivattusi tulee mieleen
Onko jokin numero joka yhdistää teidät jotenkin? Älä laita puhelinnumeroa.991510- 401306
Tämmönen höpsö
Höpönassu mä olen. En mikään erikoinen…hölötän välillä ihan levottomia. Tykkäisit varmasti jos olisin siellä sun vieress441256Heräsin taas sinä mielessä
Miten voi haluta toista näin paljon? 😳 Kyllä meillä on muutenkin hyvä yhteys. Ehkä se tekee myös tästä niin voimakkaan?641172Jorman paluu sodasta Lieksaan oli katkera
Jorma Karhunen astui Lieksan asemalle. Aurinko paistoi, mutta Jorman maailma oli sumuinen. Takana oli se helvetti, jota391160Kannattaa toimia yleisesti ottaen
Ajoissa. Vaikka miten paljon haluan ja tunnen, olen löytänyt nyt elämääni jotain uutta ja se todennäköisesti edistyy, jo1671100