Miksi perheessämme elämme kuin olisimme köyhiä, vaikka tiedän vanhempieni olevan varsin hyvätuloisia. Kaikessa pitää säästää, ja ensimmäinen autoni tulee olemaan arvoltaan vain neljän tuhannen euron luokkaa, vaikka kavereillani on toistakymmentä, vaikka heidän vanhempansa ovat omiani köyhempiä. MIKSI???? Tiedän vanhempieni maksavan asuntolainaa, mutta ei kai nyt lainoihin ja maksuihin niin paljoa mene, ettei voisi vähän säästää ja ostaa kalliimpi auto.
Kertokaa aikuiset miksi?
Anonyymi-ap
3145
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Mee kermaperse töihin, osta omilla rahoillas niin kallis auto ku haluat.
Ei muuta kun menet töihin ja teet rahojesi kanssa miten haluat. Monet vanhemmat ovat säästäväisiä että jos jotain vakavaa tapahtuu ettei joudu puolille paljaille.
Auto sitten, moni ai saa edes sitä halvintakaan auto, sillä saavat tienata itse eka autonsa. Niin että kai tulet ymmärtämään kun tulet vanhemmaksi
Se on täysin heidän asiansa ei kuulu sinulle.