Tiiliruukista puuttuu liikennevaloja, oikeassa olevia ei kunnioiteta asukkieen mukaan

Anonyymi-ap

Tiiliruukki Marinasta Räskintielle poistuvat eivät kunnioita Pohjinkarintietä pitkin autourheilevaa Kartanon rouvaa joka joutuu väistelemään vasemmalta omistamillaan autoilla tulevia. Alueelle on saatava itseohjattavat liikennevalot kuten paloasemien läheisyydesssäkin.

Alueelta poistuvalla kilpa ajattarella saattaa olla hyvinkin kova kiire Prisman Alkolle tai Aittiksen Siwan Pirkka hyllylle, mikrokaappi tai lasiset laulukirjat tyhjänä.
Tai Valtakunnan salille lihaksia ohentamaan.

10

377

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Saattaa olla että vasenkätisillä on omat traktorin nähneillä Pyhtäällä oppinsa saaneilla , vasenkätisten säännöt. Lehmiä pitää varoa liikenteesssäkin.

    • Anonyymi

      Venepaikat ja vene-numerot ovat ennen liikennöimisen alkua
      lunastettavat Satamakonttorista tästä päivästä alkaen ja maksavat:
      Liikeveneen paikat Kirkkokadun päässä å 300 mk , lastausväen kuljetusveneet ä 75 mk. Moottoriveneen paikat Tiiliruuhkassa ,Kalasatamassa ja Hovinsaarella ä 100 mk. Hohentaalin ranta 6500 mk.
      Jokaisen veneen omistajan tulee ilmoittaa nimensä ja osoitteensa Satamakonttoriin sekä varustaa veneensä järjestysnumerolevyllä, jonka hinta on 3 mk.
      Kotkan Satamakonttorissa 4/5-23.

      Satamakapteeni Koukku

    • Anonyymi

      MIKSI AJATTE NIIN HILJAA, EIKÖ TEILLÄ OLE STRESSIÄ ESSIÅ ELÄMÄSSÄNNE??
      VAI ONKO SITTENKIN JUMALNIEMEN RAMPILLA JA PITÄÄ AJAA KOVAA.

      https://i.imgflip.com/7mk241.jpg

    • Anonyymi

      Sulla on jotenkin assosioitunut tuo Tiiliruukki. Siitä sää jauhat koko ajan. Toinen on sit vai onko eri henkilö nii on se Kierolasta jauhaminen.

    • Anonyymi

      10.20 Pikkuperjantain liikennetiedote. Trafin Kotkan toimipiste on päättänyt lisätä Tiiliruukin Ampumaseuran konttoriin johtavalle tielle Räskintieltä Pohjinmerentien alueelle uuden varoitusmerkin Jumalniemen rampilla hurjasteleville.

      https://i.imgflip.com/7mxxqw.jpg

    • Anonyymi

      Kyllä olisi maanantaina liikennevalot paikallaan, taas on penkka pöllynnyt lumenkaatopaikan risteysalueella.

    • Anonyymi

      Hoi sinä täyskeltaisen kuorma-auton kuljettaja, joka lähdit tänään n. 13.30 Tiiliruukista kaupungin suuntaan!
      Ihan ilman sen enempää sarvia ja hampaita, huomioithan, että sinulla on väistämisvelvollisuus oikealta tuleviin. Jos olisin eteen työntänyt, niin uuden käytetyn auton olisin saanut rahoitusyhtiöltä🤪

      Vartus kun päästään Jumalniemen rampille niin näytetään 🖕

    • Anonyymi
    • Anonyymi

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Karhuryhmä

      Kellään tarkempaa tietoa miksi ja missä karhuryhmä ollut? Perheväkivaltaa vai huumeperintää kenties taas?
      Jämsä
      29
      3508
    2. Mitä sä pelkäät

      Ettei tää etene?
      Ikävä
      97
      3226
    3. Raisionkaaren koira hyökkäys

      Taas nähtiin että koiriin ei voi luottaa. Eilen illalla vapaana ollut koira hyökkäsi Raisionkaarella kolmen henkilön kim
      Raisio
      82
      3059
    4. Mitä kaikkea sä

      Olisit valmis tekeen mun eteen vielä? Vai oletko mitään?
      Ikävä
      76
      3044
    5. "Mielipide: Äärivasemmiston uhka on otettava vakavasti"

      Demokratia näyttäisi olevan Halla-aholle enemmänkin välttämätön paha kuin tavoiteltava asia. Väkivallan ihannointi ja m
      Maailman menoa
      54
      2935
    6. Tapa jolla kohtelit minua viimeksi miellytti erityisesti

      Osaat huomioida kauniisti ja katsot aina tilanteita yhteisen hyvän kannalta. Sitä arvostan erityisesti.
      Ikävä
      86
      2698
    7. Ei me saada toisiamme

      Ei vaan saada. On vain haaveita ja uunelmia
      Ikävä
      35
      2500
    8. Mikä on luonteesi parhain ominaisuus

      ja mikä huonoin?
      Ikävä
      57
      2371
    9. Satuit vain olemaan

      Ensimmäinen joka avasi minussa sen nähdyksi ja rakastetuksi tulemisen puolen. Pitäisi vain muistaa että et ole ainoa. Se
      Ikävä
      43
      2255
    10. Vieläkö toivot, että kuulisit

      Minusta? Vai suutuitko kun en pystynyt vastaamaan sinulle?
      Ikävä
      88
      2022
    Aihe