voitti Monacon formula 1 kilpailun
Kimi Matias Räikkönen
Suomi ja Espoo
101675
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 10
Vanhimmat
Hyvä, parempi, paras KIMI.
So what ??
sinuakin, kun vaivauduit vastaamaan...
Illalla paalupaikalle pääsee Jenni-rouva, Suomi ja Piikkiö.
nyt suomeen veronsa maksaisi jos on muu mahdollisuus...
Totta puhut, sanokaa mitä sanotte, mutta tämän savolaisen päivän pelasti Kimin loistosuoritus, formulat on kuitenkin laji jolla on jotain väliä!!!
Niin mitähän väliä sillä on ? Älyttömällä rahasummalla tehtyä viihdettä, josta ei todellista hyötyä ole kuin näille tolkutonta palkkaa nauttiville kuskeille. Turha edes puhua että autoteollisuus kehittyy näiden ansiosta. Tai kehittyy, mutta hirveällä hinnalla.
Kumpaa arvostat enemmän, tyyppiä joka osaa ajaa autolla rinkiä, vai esim. tyyppejä, jotka pelastavat ihmishenkiä ?
jamppa hei, eihän kaikki voi olla palomiehiä! Suomea ei tunnetaisi maailmalla jos ei olisi näitä "ympyrää ajavia autokuskeja"
Hyvä KIMI!
Hyvä MIKA!
Kimin maksamilla kunnallisveroilla saadaan Espooseen ensi vuonna uusi päiväkoti!
Mun mielestä kimi on vasta sitten suuri, kun takana on viisi tai kuusi peräkkäistä voittoa ja kaksi maailmanmestaruutta.... Jos kaks voittoa paalupaikalta peräkkäin, niin ei paljoa kannattas alkaa olee reteee.... saattaa tulla pitkäkin tauko ettei mitään tapahdu.
Ok! Pitää olla nationalisti ja sanoa, että on hienoa kun suomalainen pärjää ja on lajissa vaihtelua.