Galluppia pukkaa

Anonyymi-ap

Miten on arvon palstalaiset.

Kun suhteesta on kulunut vuosia ja sanotaanko, että tyypillisesti siihen on kuulunut paljon hyvää, mutta myös huonoja asioita. Ero on johtunut niistä huonoista asioista eli ette ole muuttuneet kämppiksiksi tms. Tunteita on ollut, hyvässä ja pahassa.

- haikailetteko sitä eksää, jonka kanssa koitte suuria tunteita, ilman toimenpiteitä

- voisitteko kuvitella palaavanne suhteeseen sen ihmisen kanssa ja olette valmiit tekemään asialle jotakin

- toivotte jonkinlaisia välejä esim. kaveruutta

- ei kiinnosta, toivotte kyllä kaikkea hyvää, mutta ette välitä olla tekemisissä

-ette toivo mitään hyvää, ettekä tosiaan halua olla tekemisissä

Ap. on toiseksi viimeisen vaihtoehdon vankkumaton kannattaja.

12

265

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Joo en

      • Anonyymi

        😋😋😋😋😋😋😋😋😋😋

        😍 ­N­­y­m­­f­­o­­m­­a­­a­­­n­i -> https://ye.pe/finngirl21#17848549o

        🔞❤️💋❤️💋❤️🔞❤️💋❤️💋❤️🔞


    • Anonyymi

      Voiko rakkaus noin loppua?

      • Anonyymi

        Voisin kysyä samaa vihasta.


    • Anonyymi

      Mä en pikeastaan ole kokenut tuollaista aloituksessa kuvattua koskaan. Olen eronnut joko ihan selkeästi pahojen asioiden takia tai sitten olosuhteiden pakosta.

      Ensimmäisen tyypin eroissa en todellakaan toista kaipaa. Ne ikävät asiat ovat niin isoja, että ei niitä aika mihinkään muuta. Toinen on osoittanut olevansa niin totaalisesti eri ihminen, kuin joka luulin hänen olevan, että ei ole mitään mitä kaivata. En mä kuitenkaan kanna kaunaa, en vaan halua olla tekemisisssä, Moikataan jos tavataan ja se riittää. En voi edes sanoa toivovani hyvää, kun en mieti heitä lainkaan. En siis toivo pahaakaan.

      Jälkimmäisessä tapauksessa voi joskus ollakin ikävä niitä helppoja aikoja. Voin myös ihan hyvin olla tekemisissä ja olenkin. Vaan ei minulle tuota mitään ongelmaa pitää mennyt ja nykyinen erillään toisistaan. Sitäpaitsi ne käytännön syyt ja olosuhteet ovat edelleen olemassa, eli ei tuo ole mihinkään muuttunut.

    • Anonyymi

      Etköhän itsekin tiedä vastauksen turhaan kyselet.
      Tunne ja järki ovat eri asioita.
      Ei kuulu sinulle muiden suhteet. Mikä kysymyksesi motiivi on, näyttää heikkouden olevan pois sinusta.
      Montakohan vaikeaa suhdetta mahtaa olla alla, kun kaikki suhteet voit niputtaa saman alle....

      • Anonyymi

        Kuka kusi sun muroihin tänä aamuna?


    • Anonyymi

      Miksi palata kurjiin oloihin? Mihin parempaan lopputulemaan se vie?

      Musta on turhaa palata toistaan samat uudestaan ja uudestaan.

      Eri lopputulemaan pitäs oivaltaa asioita ja haluta tietoisesti muuttaa niitä, mutta erohan tulee koska toinen tai kumpainenkin ei halua oivaltaa ja muuttaa.
      Siitä seuraa konflikti ja iso ristiriita josta ei päästä yhteisymmärrykseen. Siksi ero.

      Biisin sanoin tehostaen tätä

      https://youtu.be/1qJVLN4J1OA

      T: Karoliina

      • Anonyymi

        Hyvin sanottu Karoliina. Joskus on hyvä ymmärtää ja hyväksyä, että on kulkenut väärään suuntaan. Silloin on aika vaihtaa suuntaa ja pitää kurssi vakaana.


    • Anonyymi

      Tosi tyhmä galluppi. Exät on exiä ja piste. Jos ei ekalla kertaa onnistunut niin ei onnistu toisellakaan.

      • Anonyymi

        Ei lisättävää. Tismalleen 😃.

        Ap.


    • Anonyymi

      Jokainen tekee nämä valinnat itse, riippuen henkilöistä ja sehän ei muille kuulu ellei varatut kyseessä.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Jalankulkija kuoli. Poliisi etsii mustaa BMW Coupe -autoa, jossa on punertavat vanteet.

      Jalankulkija kuoli jäätyään auton alle Joensuussa – kuljettaja pakeni, poliisi pyytää havaintoja https://www.mtvuutiset.
      Joensuu
      123
      3007
    2. Mikä vasemmistolaisista jankkaavaa vaivaa?

      Pahasti on ihon alle, siis korvien väliin sinne tyhjään tilaan, päässeet kummittelemaan. Ei ole terveen ihmisen merkki
      Maailman menoa
      5
      2965
    3. Ohjelma "Rikollisjengien Ruotsi" hyvin paljasti jakautuneen maan

      eli ns. ruotsalaiset yhdellä puolella, muslimit ja muut kehitysmaalaiset toisella puolella. Siinäkin hyvin näki mitä ma
      Maailman menoa
      24
      2714
    4. Vassarina hymyilyttää vaurastuminen persujen kustannuksella

      Olen sijottanut määrätietoisesti osan Kelan tuista pörssiosakkeisiin, ja salkku on paisunut jo toiselle sadalle tuhanne
      Maailman menoa
      45
      2588
    5. Riikka runnoo: Elisalta potkut 400:lle

      Erinomaisen hallitusohjelman tavoite 100 000 työllistä lisää yksityisellä sektorilla on kohta saavutettu. Toivotaan toiv
      Maailman menoa
      82
      2464
    6. PÄIVÄN PARAS: Nigerialainen haki turvapaikkaa Suomesta, lähti takas huilaamaan

      kotimaahansa, koska turvapaikan saaminen kesti niin kauan. Ja tämän kertoo ihan Yle, eikä yhtään toimittaja kyseenalaist
      Maailman menoa
      46
      2412
    7. Pidennetään viikko 8 päiväiseksi

      Ja jätetään työpäivien määrä nykyiseen 5:een. Tuo olisi kompromissiratkaisu vellovaan keskusteluun työajan lyhentämisest
      Maailman menoa
      10
      2284
    8. Pääseekö kuka tahansa hoitaja katselemaan kenen tahansa ihmisen terveystietoja?

      "Meeri selaili puhelinta uteliaisuuttaan ja katuu nyt – Moni hoitaja on tehnyt saman rikoksen Tuttujen ihmisten asiat k
      Maailman menoa
      80
      1932
    9. Niinistö neliraajajarrutteli Natoon liittymistä vielä sodan alettua

      Myöntää nyt itsekin, mikä jo aikaisemmin tiedettiin. Marin vei Suomen ja Ruotsin Natoon. "”Myönnän auliisti jarruttelle
      Maailman menoa
      197
      1786
    10. Nainen rakas

      Mulle on alkanut tulla sellainen olo että meistä tulee ehkä pariskunta vielä 😌
      Ikävä
      134
      1695
    Aihe