auttakaa en jaksa enää

Anonyymi-ap

mitä helvettiä mun pitää tehdä?? oon menettäny kokonaan motivaation elämään enkä enää yksinkertasesti jaksa tehä mitää muuta ku narkkaa ja maata himas. käytän budin ja alkoholin lisäks myös jotain bentsoja, essoja ja piriä. mun kaverit sanoo et ne on musta huolissaan ku en tee mitään. ne tietää mun ongelmista mutta mä en pysty ottaa apua vastaan mitenkään. en halua elää mutten haluu kuolla. mul ei oo mitään kiinnostusta jatkaa mut pelkään kuolemaa ja sitä etten koskaan pääse tästä kuopasta ylös. en myöskään pysty hakee apua koska pelkään et se on turhaa eikä auta. en tiiä mitä tehä ja oon vaan nii helvetin masentunu. ainoo mikä antaa ees vähän iloo on kama, mutta tiiän et se vie mut myös hautaan.

5

393

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      ota yhteys huume-tuoviseen.
      A3-

    • Anonyymi

      Ehkä sullakin on nyt käsitys aiheesta pitäiskö kannabis laillistaa.

      • Anonyymi

        ei se kannabis mun ongelmaa tai muita kokeiluja alottanu. oon ihan alkujani juonu vaan alkoholia, joka oli mulle se portti kaikkeen muuhu.


    • Anonyymi

      Sitä ei kannata pelätä, auttaako se hoito vai ei.
      Sehän selviää vain kokeilemalla, ei voi tietää ennen kuin kokeilee.
      Monet käyvät useampiakin hoitoja läpi, ennen kuin onnistuvat, jos onnistuvat sittenkään.
      Rohkeasti vain apua hakemaan, siinä ei edes ole mitään hävettävää, vaikka se saattaa häpeän tunnetta aiheuttaakin.
      Se, että tunnistaa ongelmansa ja tajuaa tarvitsevansa apua, on jo hyvä alku.

      Ja onnistuminen jossain vaiheessa palkitsee hyvällä ololla, ja hyvällä tunteella siitä, että on onnistunut. Jos päihdehelvetistä selviää, saa olla loppuelämän ajan tyytyväinen itseensä, ja ihan luvalla ylpeäkin.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Upea peppuisella naisella

      Upea peppuisella naisella on upea peppu.
      Ikävä
      85
      6314
    2. Nikkalassa vauhdilla nokka kohti taivasta

      Mitähän Darwin sanoisi näistä 4 suomalaisesta, jotka kävivät Haparandan puolella näyttämässä, kuinka Suomi auto kulkee t
      Tornio ja Haaparanta
      30
      3793
    3. törniöläiset kaaharit haaparannassa

      isäpapan autolla kaahatta 270 km/h metsään https://www.lapinkansa.fi/nsd-kaksi-suomalaista-kuoli-kolarissa-haaparannall/
      Tornio ja Haaparanta
      28
      3150
    4. Sitä saa mitä tilaa Perussuomalaiset!

      https://yle.fi/a/74-20160212 SDP:n kannatus se vain nousee ja Keskusta on kolmantena. Kokoomus saanut pienen osan persu
      Maailman menoa
      369
      1706
    5. Mihin se sysipska hävisi?

      Katso Frida Kahlo elämäkerta ja opi.
      Ikävä
      33
      1398
    6. Upea peppuisella miehellä

      Upea peppuisella miehellä on upea peppu.
      Ikävä
      27
      1330
    7. Eelin, 20, itsemurhakirje - Suomalaisen terveydenhuollon virhe maksoi nuoren elämän

      Yksikin mielenterveysongelmien takia menetetty nuori on liikaa. Masennusta sairastava Eeli Syrjälä, 20, ehti asua ensi
      Maailman menoa
      46
      959
    8. Anteeksi kulta

      En oo jaksanut pahemmin kirjoitella, kun oo ollut tosi väsynyt. Mut ikävä on mieletön ja haluisin kuiskata korvaasi, hyv
      Ikävä
      11
      946
    9. Perttu Sirviö laukoo täydestä tuutista - Farmi Suomi -kisaajista kovaa tekstiä "Pari mätää munaa..."

      Ohhoh, Farmilla tunteet alkaa käydä kuumana, kun julkkiksia tippuu jaksosta toiseen! Varo sisältöpaljastuksia: https:
      Tv-sarjat
      11
      880
    10. Tykkään susta todella

      Paljon. Olet ihana ❤️
      Ikävä
      42
      859
    Aihe