Onko Reija Lattu tuttu ..lainaa kaikilta rahaa eikä maksa takaisin.on lainannut rahaa satojatuhansia ympäriinsä.
Pummit tippuu !
26
2917
Vastaukset
- Anonyymi
Ei kyllä kuulu tommoset spurgut tuttaviini🤗
- Anonyymi
Se on hyvä että varoitat,mut normaali älyllä varustetut ei lainaile kellekään rahaa.
- Anonyymi
Tää konttarin Narsisti on jäänyt kaikille aikoinaan velkaa ja ulkomailla myös.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Tää konttarin Narsisti on jäänyt kaikille aikoinaan velkaa ja ulkomailla myös.
Nuorempia pummia on myös konttarissa. Kunnon letkuja,äiti opettanut pojan.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Tää konttarin Narsisti on jäänyt kaikille aikoinaan velkaa ja ulkomailla myös.
Ikinä en oo ulkomailla matkustellu. Kerran lapsena.
- Anonyymi
Rooli auttaa narsistia vaimentamaan häpeää ja itseinhoa, joita hän pohjimmiltaan tuntee. Narsisti ei itse tajua, että kyseessä on suojakuori.
- Anonyymi
Juuri noin Konttarissa yks pahimmista asuu.OLLUT IKÄNSÄ.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Juuri noin Konttarissa yks pahimmista asuu.OLLUT IKÄNSÄ.
Ja varmaan tippuu kun osuu kohalle.
- Anonyymi
En ole narsisti. Ja jos jotain häiritsee hänen kaveriensa ruokarahoja laittaneina ja toisten velkojen maksamisen takia osa pienestä summasta jäänyt maksamatta ni huh huh
- Anonyymi
Ei rahaa kellekään. Ei vähemmistöillekään. Saa karhuta laittomien keinoin takaisin.
- Anonyymi
Tuohan on ihan normaali käytäntö pmäellä. Pyritään tuttavaksi, pummataan rahaa ja jätetään maksamatta takaisin, kaikkihan pmäkeläisten tavat tietää. En ikimaailmassa lainaisi senttiäkään rahaa kenellekään pmäkeläiselle.
- Anonyymi
Yksi jopa etsi minut Tiktokissa ja pyyteli rahaa, peliriippuvuus on sillä akalla. En kehtaa nimeä laittaa. Nimi alkaa Ti ja sukunimi Mi. Hirveä pummi. Minä annan vaan omille rahaa. Facebookissa tuo Ti kehtasi joskus kysellä rahaa😂😂😂😂😂Siskonsa ovat yhtä luusereita. Ikään ei oo olleet oikeissa töissä.
- Anonyymi
Pieksämäel asuu, yhen sortin huumehörhö....
- Anonyymi
Juu ja paskaa puhuu kaikista ja kaikesta, ei oo täs maailmas , ihan jossain omas maailmas on, sekopää....
- Anonyymi
Tehkää huoli ilmoitus. Pääsee hoitoon.
- Anonyymi
Hyvä,että varoitat. Kenellekään ei pidä rahojaan antaa, ei vaikka puoliso kiristäisi. Kerro suvulle ja pyydä apua!!!
- Anonyymi
Iso pudotus eräälle tulossa.
- Anonyymi
Pummit aivan omaa luokkaansa, jos menet omiasi takaisin pyytämään niin käyttäytyvät kuin olisin heiltä lainaamassa rahaa.....lopetin lainaamisen jo 90- luvulla. Suhteet säilyy paremmin kuin ei lainaa mitään .....neutraalitasolla.
- Anonyymi
Meidän vanhukselta eivät pulmaa. Käy kalpaten jos yrittää.
- Anonyymi
Pummi???
- Anonyymi
No kuka antaa rahaa tuntemattomille.
- Anonyymi
Miika Karjalainen Pieksämäen kurjuuden kuningas.Kun tulee vastaan niin sillon kuningas putoo.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Miika Karjalainen Pieksämäen kurjuuden kuningas.Kun tulee vastaan niin sillon kuningas putoo.
Putoo se joskus ite.
- Anonyymi
Mut ei saanu omiaan takaisin ja onkohan näitäkään vapaaehtoisesti lainannut???
- Anonyymi
Taru on läski. Ja ruma.
- Anonyymi
Ei kellekään pidä lainata. Jokainen omillaan!!!
Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
PropsApp Koodi
Haluatko ansaita ja kilpailla fiksusti samalla kun seuraat urheilua? Props tekee sen mahdolliseksi. Sovelluksessa pääset23508Persut yrittävät epätoivon vimmalla
kiertää häirintä asian https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/5389f072-60d9-4ef8-aa7b-c11f0eda66cf jonka muut puolueet a1003336"Skandaali muhii SDP:ssä" - "pelon ilmapiiri vallitsee"
Puolueen johto on vähintään vastuussa ilmapiiristä, jossa häirinnän uhrit eivät ole saaneet ääntään kuuluviin. Vyyhdin542826IL: "Kyykyttämistä, alistamista, painostamista, huutamista ja tiuskimista SDP:n
eduskuntaryhmässä." Häirintäkohu puolueen ympärillä paisuu. Iltalehden haastattelemien SDP-lähteiden mukaan eduskunta-572632Riikka runnoo: konkursseja eniten 30 vuoteen
Vuonna 2025 Suomessa haettiin konkurssiin yhteensä 3 906 yritystä. Konkurssiluku oli suurin sitten vuoden 1996.922455Taas nuoren kuolema
Vasunmäentiellä paha onnettomuus. Nuori nainen menehtyi. Niiin sydäntä riipaisevaa 😭421780Jari Sillanpää isossa leikkauksessa - Paljastaa, mitä uralle tapahtuu!
Palaako Siltsu keikoille? Artisti, ex-tangokuningas Jari Sillanpää on ollut lonkkaleikkauksessa ja kotiinpaluu on edessä221299- 961258
Raamatun kanta homoseksuaaliseen käytökseen on selvä
On oma mielipiteesi mikä tahansa on hyvä muistaa, mikä on Jumalan mielipide. Edelliset ketjut ovat tulleet täyteen joten3461132Hämmentävä muutos tv:ssä: Roope Salminen OUT, Sointu Borg IN!
Roope OUT, Sointu IN! Mitä tykkäät tästä muutoksesta? Suositun Myyrä-seikkailusarjan alusta asti juontohommissa on oll161033