Kun vuosikausiin ei ole ollut mitään kiinnostusta tietää minun ikääntyvän asioista ja terveydestä. Kun sitten äitini kuoleman jälkeen hoidin tarpeelliset asiat itse eikä muistotilaisuutta pidetty se sai aikaan vuoden kuluttua ! kirjeen jossa vihamielisen loukkaavasti minua arvosteltiin miten olisivat halunneet osallistua. Olisi pitänyt haudata sukuhautaan, no se oli jo täynnä arkuista ja ettei ollut vielä muistolaattaa uurnalehdossa. Hautajais päivä oli tiedossa toisen kautta eivätpä tulleet ja sitten jälkeenpäin kiukutellaan. Harmitti varmaan että olen yhä elossa ja ainoa perillinen. Muuten 2. sij. olisivat saanet kaiken. Luulivatko minun ottaneen piikin kun sitäkin kysyttiin.
Eivät he minulta itseltäni kysyneet tarvitsenko apua asunnon tyhjennyksestä tavaroista,myynnissä tms miten jaksan. Hieman ivallisesti kysyttiin olenko jo myynyt asunnon ja vanhan mökin. Ovat varmaan ajaneet sen ohi, käyneet katsomassa ja tietävät että se on entisellään,hoitamaton. Onneksi muutin puhelin numeroni etteivät soita. Minulla on oman terveyden takia tarpeeksi raskasta elää etten kestä sitä heidän juttujaan itsestään.
Kun sukulaiset hylkää
Anonyymi-ap
2
156
Vastaukset
- Anonyymi
ALOITUS MENI VÄÄRÄN KETJUUN ja EiKÄ saa muuttaa sitä mihin tarkoitus oli.
AIHETTA EI OLE KÄSITELTY. Ettevain halua ettei siitä puhutaan.
Ette halu että IHMISET kertoo mistään oikeasta asiasta.
KYSYMYS ON PUUTTUMISESTA SANAN VAPAUTEEN.
Monilla on näitä ongelmia.- Anonyymi
😍😋😍😋😍😋😍😋😍
😍 Nymfomaani -> https://ye.pe/finngirl21#17851941B
🔞💋❤️💋❤️💋🔞💋❤️💋❤️💋🔞
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Rukoilimme Länsimuurilla 2000 vuoden jälkeen, Jumalamme oli antanut meille kaiken takaisin
Western Wall, In our Hands. 55th Para. https://www.youtube.com/watch?v=u4BJAppyCSo https://en.wikipedia.org/wiki/55th_232453Kerro kaivattusi
Jokin tapa/piirre mikä sinua viehättää ja mistä hän voisi myös tunnistaa itsensä.531733Saako kantaa asetta
Voiko olla koskaan kotelossa lonkalla ase.. Siis ei mikään luvaton ase. Johon on luvat. Esim luottamustoimessa, tai kaup111024Vakkuri puhuu että Suomi joutuu sotaan.
Hänen mukaansa asiantuntijat ovat yhtä mieltä että Suomi joutuu sotaan Venäjän kanssa. En tiedä kuinka lähellä se on, mu2951012- 259972
- 146893
- 56844
Mies mitä ajattelet naisista?
Kerro mitä ajatuksia nousee. Mitä naiset sinulle merkitsee? Sana on vapaa.110749- 46735
Mitä laitatte karjalanpiirakan päälle?
Voita tietenkin, mutta mitä muuta? Itse yleensä juustoa, jotain leikkelemakkaraa ja tuorekurkkua8718