Laitanpa pari sanaa laeista.Lakikirjassa sanotaan muistaakseni näin.että se joka tahallisesti uhkaa ,vahingoittaa toisen omaisuutta ,terveyttä tai muuten toimillaan saattaa toiselle tietoisesti kärsimystä tai henkistä ja fyysistä väkivaltaa,tai käytöksellään aiheuttaa toimillaan taloudellista,henkistä,menetystä ,kärsimystä tai saattaa toisen huonoon valoon sairauden tai vamman tai muun teon takia,ottaa tietoisen riskin seuraamuksista ja senhetkisen lain pykälien vallitessa ja täten seuraamuksien osatekijöistä.Täten seuraa puolueettoman näkemyksen arviointi siitä haitasta ja paikasta selvityksellä totuudellinen paikkaansapitävyyden arviointi asianomistajille tai johon haittavaikutuksia kohdistetaan tai kohdistuu useiden ulkopuolisten henkilöiden toimesta .Yhteisöissä motivaattorit voidaan sekä menetelmillä kartoittaen tarkistuttaa oikeudenmukaisuus kokonaisuudessa ei yhteisön näkemys.Joukkiovallan käyttö yhdistettynä yksilön vapauden arvioinnin kannalta on oleellinen häirintä,omaisuus,ilkivalta tapauksissa,kiusaamistapauksissa,herjauksissa,uuden "naapurin" sopeutumattomuudessa ympäristöön jne.Sivistymättömyyden puute tai muu epäasiallinen toimi,joka johtaa ketjureaktioon tai muuhun viranomaisia kuormittavaan toimeen on monesti kallista puuhaa.Huutolaisuus aikojen opit,käyttäytyminen epäasialisesti,lapsellinen käytös tuntemattomille ihmisille eivät ole järkevää tomintaa nykyaikana.Sanoista otetaan vastuu ja mitä on huudeltu toisten ihmisten koteihin.Antero.
Lakipykälä,terveyden ,omaisuuden sekä...
9
371
Vastaukset
- Anonyymi
Antero kirjoitti asiaa. Minua ihmetyttää nykyajan käytös sosiaalisessa mediassa ja myös täälä Suomi24 foorumilla. Helppo ja turvallinen soimata kanssa ihmisiä. Tuntemattomia ihmisiä ja tuntemattomana kirjoitellan ja haukutaan, nimitellään ja mustamaalataan.
- Anonyymi
Kaikki aloittajat ovat taunoanteroita tyypin🤥 mielestä.
Ehkäpä itsekin olet! - Anonyymi
No jos ei nimiä mainitse nii mistä tiedätte kenestä puhuvat??
- Anonyymi
Entäs me hoitoalan ihmiset, vähintään henkistä väkivaltaa joka työvuorossa? Jos siitä tekisi rikosilmoitusta niin saisi olla joka päivä tekemässä.
- Anonyymi
Sillä ei ole kaikki kupit kaapissa. Luulisi tyhmemmäkin tajuavan, että turha näitä aloituksia on tehdä kun ne kumminkin poistetaan. Mutta jos päässä suhisee niin ei mahda mitään.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Sillä ei ole kaikki kupit kaapissa. Luulisi tyhmemmäkin tajuavan, että turha näitä aloituksia on tehdä kun ne kumminkin poistetaan. Mutta jos päässä suhisee niin ei mahda mitään.
🤥?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Sillä ei ole kaikki kupit kaapissa. Luulisi tyhmemmäkin tajuavan, että turha näitä aloituksia on tehdä kun ne kumminkin poistetaan. Mutta jos päässä suhisee niin ei mahda mitään.
Eipä vaan asiallista aloitusta ole poistettu.
Ketjusta on poistettu 6 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Hallitus pyrkii rajoittamaan kaupan omien halpamerkkien myyntiä
Helsingin Sanomien mukaan hallitus valmistelee lakihanketta, joka suitsii kaupan valtaa ja rajoittaa omien halpamerkkien2523824- 603701
Björn Wahlroos, maataloustuet lakkautettava
Sanoo pankkimies. Mitäs persut ja muut tukinulliem perskärpäset tähän? "Wahlroos listaa kansallisen maataloustuen. – I1113023Persut päättivät hiilivoiman kieltämisestä Suomessa
Moni on jo unohanut kuka hyväksyi hiilivoimaloiden kieltämisen Suomessa: persut Sukupuolineutraalit liikennemerkitk572738Työvoimatoimisto
Nyt kysyisin miksi pitää käydä työvoimatoimistossa paikanpäällä, kun he eivät muuta tee kuin laittavat koneelle uudet ve1262564Nalle Wahlroos ei ulise kuten Teemu Selänne sähkölaskuista
Nalle "hah hah" nauroi saamistaan sähkötuista, kun taas Teemu-poika itkeä tirautti kovasta sähkön hinnasta. Nalle nauro352132Muistattekos kuinka kokoomus ja persut vinkuivat sähkön hinnasta?
Oppositiossa vuonna 2022, kun sähkön hinta uhkasi nousta 20 senttiin kilowattitunnilta? Nyt ovat hiiren hiljaa, kun pitä1012051Vain persut vastustivat hiilivoimaloiden alasajoa
Persut vastusti jyrkästi hiilen kieltolakia ja on myöhemmin vaatinut hiilivoimaloiden pitämistä käytössä. He perusteliva441911Mikä aate kaiken pahan takana?
Se laiskistuttaa kansat, opettaa vaatimaan etuisuuksia, syleilee maailmoja eikä omaa kansaa.1241896Mietin sua liikaa
Mietin nytkin sitä, että millaista se olisi tulla kotiin, kun sinä olisit täällä vastassa. Tai niin päin, että sinä tuli711249