50.000 makkaransyöjää ei voi olla väärässä - Huiluntuhti on Suomen paras.
https://www.is.fi/ruokala/ajankohtaista/art-2000009551094.html
Huiluntuhti voitti!
6
821
Vastaukset
- Anonyymi
Huittisisa sijoille syätetään oman kylän pelloisa kasvatettua viljaa joka on saanut kasvuvoimansa paikallisesta liätteestä! Se heijastuu, eli on suaraan verrannollinen makuun makkarasa!
Ykköspalkinnodta saamme kiittää paikallisia liätteenkuljettajia!- Anonyymi
Toivottavasti geggo laittaa sen suuhunsa
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Toivottavasti geggo laittaa sen suuhunsa
Mullkun vai.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Mullkun vai.
Vanha joogaaja
- Anonyymi
😋😋😋😍😍😍😍😋😋😋
😋 Nymfomaani -> https://ye.pe/finngirl21#17853145O
🔞❤️💋❤️💋❤️🔞💋❤️💋❤️💋🔞
- Anonyymi
Oliko juuri tuo Kivikylän makkaratehdas se, joka kolmisen vuotta sitten myytiin venäläisille? Nyt sitten tuli niille voitto.
Ihmettelin tuollaista, muka 50.000 makkaransyöjän antamaa testivoittoa, että Huiluntuhti-niminen makkara on Suomen parasta. Katsoin tänäänkin Tampereella aika ison K-kaupan valikoimista, eikä tuommoista makkaraa sielläkään näkynyt.
Kuka kauppa sitä myy? En ole koskaan nähnyt Huittisten omissakaan kaupoissa tuota myynnissä. Toisaalta en kovasti etsikään mitään lenkkimakkaroita, joihin on lisätty mausteita, kuten juuri Huiluntuhtiin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 911087
- 123860
Sinkkumiehet hukkaavat tärkeän ässän hihastaan kun
...eivät suostu kavereiksi naisten kanssa. Mikä voi olla heillä syynä? Hyväksyvät vain naisen, joka suorastaan anelee sa103825"Kaikkien miesten asia" - kampanja on alkanut
Miehillä on naisiin kohdistuvan väkivallan lopettamisessa merkittävä rooli. Ei riitä, ettei itse tee väkivaltaa. Miesten275652- 68559
Tiedät, että en voi enää laittaa viestiä
Aikaa kulunut. Eikä se näyttäisi enää luontevalta vastata näin pitkän ajan jälkeen. Tiedän myös, että sinä et enää lait72553Lienee aika luopua siitä kaikesta
mitä meillä ikinä olikaan. Hassua, koska juuri mitään ei ole edes ollutkaan. En vaan jaksa tätä mahdotonta juttua enää j64552Lautakunta käsittelee Iisalmen kulttuuri- ja vapaa-aikajohtajan virkasuhteen purkua koeajalla:
Lautakunta käsittelee Iisalmen kulttuuri- ja vapaa-aikajohtajan virkasuhteen purkua koeajalla: "Aina valinta ei mene nap54526- 72483
- 50463