Pew Research Centerin keskiviikkona julkaiseman kyselyn mukaan suurin osa amerikkalaisista ei luota siihen, että Donald Trump tai Joe Biden vahtisivat heidän tavaroitaan, kun he ovat vessassa. "Yli 10 000 todennäköiselle äänestäjälle tekemämme kyselytutkimus osoitti, että kolme neljäsosaa amerikkalaisista ei usko, että presidentti Biden tai entinen presidentti Trump olisivat luotettavia vartijoita kannettavan tietokoneensa tai kirjalaukkunsa varalta heidän ollessaan poissa", sanoi Pew:n tiedottaja Rachel Yang ja korosti, että 37 prosenttia vastaajista arveli, että kumpikin presidentti antaisi mielellään varkaan viedä omaisuutensa, kun taas 53 prosenttia arveli, että poliitikot penkoisivat repun tai käsilaukun. "Huomattava osa ilmoitti uskovansa, että Biden unohtaisi, että hänelle oli edes uskottu heidän arvotavaroidensa suojeleminen, kun taas toiset arvelivat, että Trump saattaisi luovuttaa tietokoneensa baarimestarille ja pyytää palkkiota. Pieni osa jopa pelkäsi, että presidentit vitsailisivat heidän vessassa olostaan kanssakävijöille. Nämä ovat synkkiä tuloksia ennakkosuosikeille, jotka lähtevät kohti vuotta 2024 - alhaisimmat sitten vuoden 1980 vaalien, jolloin useimmat luulivat, että he lähtisivät vessasta ja löytäisivät Jimmy Carterin kävelemässä sinne ja syömässä loppuun heidän puoliksi syödyn voileipänsä." Pew:n kyselytutkimus kuitenkin osoitti, että monet amerikkalaiset tyytyisivät Trumpiin tai Bideniin, jos kahvilan muu asiakaskunta olisi Ron DeSantis, Chris Christie tai Marianne Williamson.
Majority Of Americans Do Not Trust Trump Or Biden To Watch Their Stuff
Anonyymi-ap
1
227
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.
Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse984822Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"
Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky1143952Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"
Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä2113850Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen
Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.1192257Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä
Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575781980Mitä on tullut
Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.801366- 1371324
Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle
Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.1681296En ymmärrä ateisteja!
Raamattu on aitoa historiaa, jotka ovat kirjoittaneet aikalaiset! Mitä änkyröitte turhaa???5461178- 531135