Lavakauluksiin myydään niihin sopivia juurimattoja rikkaruohojen torjumikseksi. Niiden sanotaan läpäisevän vettä, mutta mitenkähän on sitten matojen laita, pystyvätkö ne tunkeutumaan juurimaton läpi multaan ??? Vähän epäilen eli mitä kokemuksia asiasta, onko juurimatto hyvä juttu vai ei ?
Lavakaulus, juurimatto ja madot
7
275
Vastaukset
- Anonyymi
Pelkäätkö kastematoja? Madot voivat päästä istuksiisi yläkautta.
- Anonyymi
Kummallinen kommentti ! Siis matojahan tarvitaan maan kuohkeuttamiseksi ym. Ja miten niin yläkautta ?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kummallinen kommentti ! Siis matojahan tarvitaan maan kuohkeuttamiseksi ym. Ja miten niin yläkautta ?
No, jos ei yläkautta, niin alakautta, kääritkö istuksesi juurimattoon?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kummallinen kommentti ! Siis matojahan tarvitaan maan kuohkeuttamiseksi ym. Ja miten niin yläkautta ?
Juurimatto asetellaan lavakauluksen pohjalle. Niin eikö yläkautta pääse?
- Anonyymi
No niin, täällä siis ei saa asiallisia kommentteja, joten antaa sitten olla koko asian. Erehdyin näköjään kuvittelemaan, että voisi saada selkeitä vastauksia ja keskustelua aikaan, mutta turhaan. 'Istuksien' laittajat jääkööt keskustelemaan keskenään.
T. Ketjun aloittaja- Anonyymi
Ai, sinulle ei ole asiallinen kommentti, jossa sanotaan juurimaton tulevaa lavakauluksen alle? Mitä oikeastaan vaadit? Kastemadot pystyvät kiipeämään lavanreunaa ylös.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 856284
Nikkalassa vauhdilla nokka kohti taivasta
Mitähän Darwin sanoisi näistä 4 suomalaisesta, jotka kävivät Haparandan puolella näyttämässä, kuinka Suomi auto kulkee t303783törniöläiset kaaharit haaparannassa
isäpapan autolla kaahatta 270 km/h metsään https://www.lapinkansa.fi/nsd-kaksi-suomalaista-kuoli-kolarissa-haaparannall/283130Sitä saa mitä tilaa Perussuomalaiset!
https://yle.fi/a/74-20160212 SDP:n kannatus se vain nousee ja Keskusta on kolmantena. Kokoomus saanut pienen osan persu3691696- 331388
- 271320
Anteeksi kulta
En oo jaksanut pahemmin kirjoitella, kun oo ollut tosi väsynyt. Mut ikävä on mieletön ja haluisin kuiskata korvaasi, hyv11936Eelin, 20, itsemurhakirje - Suomalaisen terveydenhuollon virhe maksoi nuoren elämän
Yksikin mielenterveysongelmien takia menetetty nuori on liikaa. Masennusta sairastava Eeli Syrjälä, 20, ehti asua ensi46929Perttu Sirviö laukoo täydestä tuutista - Farmi Suomi -kisaajista kovaa tekstiä "Pari mätää munaa..."
Ohhoh, Farmilla tunteet alkaa käydä kuumana, kun julkkiksia tippuu jaksosta toiseen! Varo sisältöpaljastuksia: https:11870- 42849