Lavakaulus, juurimatto ja madot

Anonyymi-ap

Lavakauluksiin myydään niihin sopivia juurimattoja rikkaruohojen torjumikseksi. Niiden sanotaan läpäisevän vettä, mutta mitenkähän on sitten matojen laita, pystyvätkö ne tunkeutumaan juurimaton läpi multaan ??? Vähän epäilen eli mitä kokemuksia asiasta, onko juurimatto hyvä juttu vai ei ?

7

339

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Pelkäätkö kastematoja? Madot voivat päästä istuksiisi yläkautta.

      • Anonyymi

        Kummallinen kommentti ! Siis matojahan tarvitaan maan kuohkeuttamiseksi ym. Ja miten niin yläkautta ?


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Kummallinen kommentti ! Siis matojahan tarvitaan maan kuohkeuttamiseksi ym. Ja miten niin yläkautta ?

        No, jos ei yläkautta, niin alakautta, kääritkö istuksesi juurimattoon?


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Kummallinen kommentti ! Siis matojahan tarvitaan maan kuohkeuttamiseksi ym. Ja miten niin yläkautta ?

        Juurimatto asetellaan lavakauluksen pohjalle. Niin eikö yläkautta pääse?


    • Anonyymi

      No niin, täällä siis ei saa asiallisia kommentteja, joten antaa sitten olla koko asian. Erehdyin näköjään kuvittelemaan, että voisi saada selkeitä vastauksia ja keskustelua aikaan, mutta turhaan. 'Istuksien' laittajat jääkööt keskustelemaan keskenään.

      T. Ketjun aloittaja

      • Anonyymi

        Ai, sinulle ei ole asiallinen kommentti, jossa sanotaan juurimaton tulevaa lavakauluksen alle? Mitä oikeastaan vaadit? Kastemadot pystyvät kiipeämään lavanreunaa ylös.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Nyt se on selvitetty: Sanna Marinin hallitus lisäsi menoja 41 miljardilla

      ”vasemmistohallitus oli katastrofaalisen huono”, sanoo kokoomus. Sanna Marinin (sd.) hallituksen tekemät menolisäykset
      Maailman menoa
      248
      17345
    2. Purra sössi kaiken 2 vuodessa, itkee nyt Marinin perään

      Nyt on taas sama vanha itkuvirsi, kun ei omat taidot riittänee. Kaikki on taas muiden syytä. No miten sen "Tunnin juna"
      Maailman menoa
      178
      12333
    3. Eli persujen rääkyminen Marinin hallituksen velanotosta oli sitä itseään

      "Valtiovarainministeriön mukaan Marinin hallitus lisäsi valtion pysyviä menoja 3 miljardia eikä 11 miljardia euroa." El
      Maailman menoa
      55
      6101
    4. Orpon hallitus runnoi Tunnin junan ilman tarvetta

      Näinkö valtiontaloutta hoidetaan? Siis asiantuntijoidenkin aikoja sitten kannattamattomaksi laskema Tunnin juna tehdään
      Maailman menoa
      69
      4935
    5. MTV3 - Auerin poika todistaa videolla, miten Anneli pahoinpiteli lapsia!

      Kello 10.04 – Ainakin kerran viikossa se löi. Löi muitakin sisaruksia, mutta ei isosiskoa. Nuorinta siskoa en ole nähny
      Henkirikokset
      19
      4920
    6. Orpon hallitus paskoi kaikki hommat

      ja "yllätäen" ilmestyi raportti Marinin hallituksen tuhlailusta, raportti tuli kuin TILAUKSESTA.
      Maailman menoa
      26
      4042
    7. Lindtman ylivoimainen suosikki pääministeriksi

      Lindtmania kannattaa pääministeriksi peräti 50 prosenttia useampi kuin toiseksi suosituinta Kaikkosta. https://www.ilta
      Maailman menoa
      84
      3625
    8. Kansa haluaa Marinin hallituksen takaisin ja Orpon pois

      Suomen kansa on nyt ilmoittanut millaisen hallituksen Suomi tarvitsee. "Suomalaisten suosikki seuraavaksi hallituspohja
      Maailman menoa
      20
      3586
    9. Sanna Marin - Maailman paras talousasiantuntija?

      PersKeKoa pukkaa? https://www.hs.fi/politiikka/art-2000011636623.html
      Maailman menoa
      139
      3086
    10. NO NIIN! Nyt on sitten prinsessa Sannan sädekehä lopullisesti rikottu

      narsistia ei kannata enää kuin ne fanaattisimmat kulttilaiset, jotka ovat myös sitä Suomen heikkoälyisintä sakkia. Kun
      Maailman menoa
      31
      2425
    Aihe