Psyyke kovilla

Rikkinäiset yöunet ja äänet vaivaa. Just kun kaiken pitäisi olla hyvin, alkaa pää oireilla. Tinnituskin on yhtä helvettiä. Kunhan kirjoitin, kun heräsin suden hetkellä ja unta tuskin enää saan. Se on taas perjantai. Viikot menevät vauhdilla. Tänään pesen ikkunat ja leivon. En mene aurinkoon, kun poltin eilen ihoni. Tällaisia tuntemuksia. Kertokaa miten teillä menee.
21240
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 21

Vanhimmat

Ihan hyvin menee. Muista pitää itsestäsi hyvää huolta!🌹

Äänestä
  • Kyllähän minä. Kiitos muistutuksesta.

    Äänestä

Mä nukun tosi hyvin joka yö, aikaisin aloitan ja aikaisin lopetan, en yöpöllöi

Äänestä

On kanssa maailmantilanne vaikuttanut huonosti omaan terveyteen. Ollut hyvin sekava ja ahdistunut olo. Tuntuu, että ihmiset loputtoman negstiivisuutensa saattelemina tunkevat sisään ovista ja ikkunoista.

Minusta nykyihmiset ovat fasistisia ja tuomitsevia. Keskiajalla kristityt olivat yhtä pahoja, mutteivat silti kuvitelleet olevansa siihen päälle vielä ns. kivoja ihmisiä.

Ennen koti oli minulle turvapaikka jossa sain olla eristyksessä kaikesta. Nyt uhkaavat leikkauksilla joitten takia joutuisin muuttamaan kodista missä olen asunut 20 vuotta.

Kunnioitukseni ihmisiin on aika heikoilla ja tämä oireilee aggressiivisuutena. Annan vihan vaan tulla ulos, en ala sitä patoamaan.

Äänestä

Kovan tason tekijälle tuttu ongelma.

Äänestä

Tutuksi käyviä ongelmia jos yrittää.

Äänestä

Tulee levon aika nyt levätään valtakunnassa.

Äänestä

Kovan yrittämisen jälkeen ansaittu lepo.

Äänestä

40-50 vuotta yrittämistä riittää kaikille.

Äänestä

Tilin mukaan mitä viivan alle on jäänyt.

Äänestä

Kovin panija on voittaja.

Äänestä

Hän pani koko ikänsä nyt on aallon harjalla.
Surffaa voitosta voittoon illan koittoon.

Äänestä

Näkee kauas skimbaa seukkaa steppaa vauhdissa.

Äänestä
  • No sullahan on sitten kirkas taivas!

    Peace!

    Äänestä

Kari Grandi

Äänestä

Onko jollakin jo korkki auennut?

Äänestä
  • Tää on mt-ihmisten ketju, tajuatko?

    Joten voisitko hillitä v..tuilun haluasi tai siirtää sen muualle? Onnistuuko?

    V.tun hyvä ihminen sinäkin, heti yksi wannabefasisti tärkeilemässä ja itseään korottamassa.

    Äänestä

Auroran päiväosasto-ketju

Äänestä
  • Joko lähetit viikon cv.t?

    Äänestä

  • Anonyymi00021 kirjoitti:

    Joko lähetit viikon cv.t?

    Eikös se eilen "töitä" tehnyt? Vai oliko se toissapäivänä?

    Äänestä

No, lähden tästä muualle lentelemään ja vihaamaan, niin saatte kirjoitella rauhassa.

Ei musta toiset hullutkaan tykkää, joten arrivederci, vammaiset!

Äänestä

Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Rikkinäiset yöunet ja äänet vaivaa. Just kun kaiken pitäisi olla hyvin, alkaa pää oireilla. Tinnituskin on yhtä helvettiä. Kunhan kirjoitin, kun heräsin suden hetkellä ja unta tuskin enää saan. Se on taas perjantai. Viikot menevät vauhdilla. Tänään pesen ikkunat ja leivon. En mene aurinkoon, kun poltin eilen ihoni. Tällaisia tuntemuksia. Kertokaa miten teillä menee.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu