Mikä tässä on vitsi

IL: Aku Hirviniemi julkaisi arkistostaan huvittavan videon.
Ja minä kelasin neljä kertaa.
Mikä tässä on ERITYISEN huvittava?
Ymmärrän kyllä kivan eleen kun kivimiehet puettiin, mutta tätä on hehkutettu monessa mediassa, eli vanha juttu.
6409
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Ajoitus ja metodi.

Siis hirviniemellä ollut kääriäisen nyt muodittama pottakampaus jo aiemmin, edellä aikaansa siis.

Toisekseen toi pottametodi on itsessään hauska. Kun olin skidi, mutse leikkas fledan. Koulussa vittuilivat, että potta päässä leikattu. Eli kai tässä itekkin ollut edelläkävijä muotiasioissa. Mutsi tosin leikkas ilman pottaa, mutta kai se lopputulos oli aika käärijäismäinen.

Muistelen joskus parturissa herättäneen huvitusta, kun yks heppuli tilas anti-irokeesin. Ihan komee tuli, pitkä fleda muuten, mutta keskellä polttimoa viiden sentin kiitorata.

Mutta totanoin, tois sketsi oli tilannekomiikkaa. Se siinä oli se hupijuttu. On olemassa ihmisiä, jotka ei ymmärrä tilannekomiikkaa, vaikka saattavat naureskella puujalkavitseille. Sä kaiketi olet sellanen. Mutta väänsin nyt kuitenkin piikkilankaa asiasta. Voihan olla, ehkä et jatkossakaan naura tilannekomiikalle, mutta paremmin ymmärrät sitä.

=DW=

Äänestä
  • Nyt vasta ymmällä olen. En näe mitään pottatukkaa. Oli muuten itselläkin lapsena kun isä leikkasi keritsimillä.
    Tässä videossa raa´an varassa ilmeisesti työmiehet puuhaavat kivimiesten kimpussa ja ihmiset kävelellessän kurkistelevat ylöspäin.
    Tuleeko meille linkistä sama video?

    1Äänestä

  • Niin ennen leikattiin itse lapsen hiukset ja vain joskus käytiin parturissa.Eihän kellään ollut edes varaa jos lapsia oli 5-16 talossa se oli yksi peruna per pentu per päivä.Onni on ehkäisy pysyy kaikki ruuassa kun rahaa riittää enemmän perustarpeisiin.Eikä yli 4 lasta tehneet enää tarvi lapsilisiä vastuussa itse heistä ja käyttävät muilta jääneet vaatteet.Kengät.Ennenkuin alkaa synnyttämään pitää laskea monelle riittää rahaa ruoka vaate kenkä parturi sukset pyörät toppavaatteet talvikenkä luistimet lääkkeet vaipat sukat housut silmälasit puuro ja maito.

    Äänestä

  • Anonyymi00003 kirjoitti:

    Nyt vasta ymmällä olen. En näe mitään pottatukkaa. Oli muuten itselläkin lapsena kun isä leikkasi keritsimillä.
    Tässä videossa raa´an varassa ilmeisesti työmiehet puuhaavat kivimiesten kimpussa ja ihmiset kävelellessän kurkistelevat ylöspäin.
    Tuleeko meille linkistä sama video?

    Ei.

    Aloituksessa mikä lie linkki. Aloittaja laittoi sitten perään kommenttina tarkoittamansa linkin.

    =DW=

    Äänestä

  • Anonyymi00005 kirjoitti:

    Ei.

    Aloituksessa mikä lie linkki. Aloittaja laittoi sitten perään kommenttina tarkoittamansa linkin.

    =DW=

    Tuo linkki oli heti otsikon, Aku Hirviniemi löysi.... jälkeen ILssä. Aloittaja.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

IL: Aku Hirviniemi julkaisi arkistostaan huvittavan videon.
Ja minä kelasin neljä kertaa.
Mikä tässä on ERITYISEN huvittava?
Ymmärrän kyllä kivan eleen kun kivimiehet puettiin, mutta tätä on hehkutettu monessa mediassa, eli vanha juttu.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu