Kylmä liitto. Mitä tässä voi tehdä. Tällaistäkö tämä oli, tämä elämä.
Kyllä sapettaa, surettaa, hyödytön olo. Elämä kerta kaikkiaan valuu hukkaan.
Vuosikausia puutetta. Ei läheisyyttä. Ei suukkoja. Ei kosketuksia.
Keljuilua, nyrpiintymistä, mykkäkouluja. Se sitten on ihanaa.
Peiliin kai tässä pitäisi katsoa.
On sitä katsottukin. Tuijotettu.
Katsovat ne toiset naisetkin. Varatutkin.
Onko niillä sama tilanne. Voisiko hellyyttä löytää toisen omalta.
Lohtua. Että taas jaksaisi.
Olla sylissä. Pitää hyvänä. Itkeä, kun tuntuu niin ihanalta.
Antaa. Antautua. Olla niin lähellä kuin lähelle ikinä pääsee.
Haihattelua. Toiveajattelua.
Haaveena silti.
Fantasiana. Niillä kai sitä pysyy järjissään.
Elämä valuu hukkaan
7
1897
Vastaukset
- Anonyymi
Jos ei muu auta, niin sitten toiseen syliin :/
- Anonyymi
Et Sinä itke! Et ilosta etä surusta etkä muutenkaan vaan.
Valehtelija. Vaihda sinkuksi ja katsele maailmaa, itseäsikin uudessa tilanteessa. Harvoin kannattaa pitkään odotella paskasammiossa kaulaansa myöten lietteessä...
- Anonyymi
Miksi heittäydyt marttyyriksi? Ota itseäsi niskasta kiinni ja muuta elämäsi. Sinä olet ainut, joka sen voi tehdä. Vai onko kotona kuitenkin niin hyvät oltavat, että tyydyt siihen, mitä on?
Pelkäät jääväsi yksin, joten valitset mieluummin kylmän kumppanin vierellä pysymisen kuin mahdollisesti loppurlämän yksinäisyyden. Uuden oikeanlaisen kumppanin löytäminen voi olla vaikeaa.
Elämä on valintoja. - Anonyymi
Pillua et tule enää saamaan.
Ainoa järkevä teko on: Ota ero, hankkiudu salille, lenkille ja kuntoon, nuku ja syö terveellisesti ja tee rauha itsesi kanssa.
Vuoden päästä voit alkaa katsella ympärillesi ja huomaat, että maailmassa on rapiat 4 miljardia naissukupuolen edustajaa. - Anonyymi
Höpö höpö taas. Mihin helkuttiin ihminen tuota tarvitsee? Aikuisten oikeasti mikä näitä nyky ihmisiä vaivaa, tarvitaan seksiä tarvitaan läheisyttä yms. Valaistu hyvä immeinen, tulet huomaamaan, että juuri tuo järjetön tunteilu on kehityksen esteenä. Ihminen tarvitsee ruokaa, liikuntaa ja työtä ja aikaa lepoon ja ajatteluun, muuta ihminen ei maailmasta tarvitse.
- Anonyymi
Läheisyyden puute on kamala asia liitossa,tiedän sen.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ihanasti alkoi aamu: SDP:n kaula kokoomukseen jo 6,9 %-yks
Lindtmanin I hallitus on tukevasti jytkyttämässä laittamaan Suomi kuntoon Orvon täystuhohallituksen jäljiltä, jonka kann2561842Olen niin kesken
Omien asioiden suhteen etkä voi odottaa loputtomiin. Mun on muutenkin niin vaikea suhun luottaa vaikka joku ihme syvyys151358Tietääkö joku ylläpidosta?
Miten näillä palstoilla tomii tuo ylläpito, onko sitä yli päätään olemassa vai ovatko huhut totta että on palstan kirjoi2091249Auttaja paikalla. Kerro huolesi. (Osa 2)
Voin auttaa sinua näkemään tilanteesi uudesta näkökulmasta. Voin antaa lohtua, toivoa ja rohkeutta. Olen elänyt maan pä1851115- 65923
Nainen olet ensimmäinen tarpeeksi vahva
joka kestää tämän kokonaisuuden, minut. Persoonani, tunteeni, kipuni, pelkoni. Olen aina pidätellyt itseäni ja antanut v60913TTK:sta tippunut Sara Siipola rehellisenä Jurza-open kanssa: "Että jaa, siinäkö..."
Tippuiko oikea TTK-pari ensimmäisenä? Joka tapauksessa iso kiitos tansseistanne Sara ja Jurza Tanssii Tähtien Kanssa -p18894- 51836
Mä tuun aina rakastamaan sua J
Mutta en pysty kertomaan, että mikä mulla on hätänä. Mä en kertakaikkiaan pysty. Joskus naureskelit muiden ihmisten vai61803Martina ei mennyt naimisiin
IS 17.9: Martinan häät peruuntui, tajusi, ettei ollut oikea aika. Rahat meni hevosiin. On edelleen parisuhteessa Yhdysva126790