Toistuva uni

Anonyymi-ap

Mies unessani on ollut jo 20 vuotta sama. Hän tulee uneeni 3-5 kertaa vuodessa, nyt viime aikoina viikottain. Mies on rumankaunis. On nukkunut vieressäni ja pitänyt käsivarsillaan likellä unessa. On istunut pöydässäni aamupalalla ja samaan aikaan olen huolissani, kun naapuriasuntoon menee kummallisia eläimiä, joita tää mies ei noteeraa, vaikka yksi niistä eläimistä tuijottaa mua silmiin.
Se eläin on mammutti (karvainen jättiläisnorsu) ja sitä talutetaan, mutta ohikulkiessaan se aina tuijottaa minua viha silmissään.

Miksi tämä uni toistuu?

4

308

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Joidenkin filosofioiden mukaan meissä jokaisessa yhdistyy sekä mies että naispuolinen ominaisuus joka on tasa-painossa keskenään. Esim. Jin ja Jang.Ehkä tuo mies jonka kanssa olet tasapainossa ja jonka kanssa lepäät on siis sinä itse ,tai se ominaisuus jota ylläpidät jossain tietyissä elämäntilanteissa. Miehen rauhallisuus siitä, että naapuriin (jotain lähelläsi tapahtuvaa) menee eläimiä jotka hermostuttavat sinua ei häntä hetkauta. Yleensä eläimet unissa viittaavat niiden piirteisiin joita eläimillä on tai jota niihin liitetään ja joita ehkä tunnistat lähipiirisi ihmisissä tai heidän asemassaan sinuun. Esim koira voi merkitä ystävyyttä. Mammutti voi viitata myös tukahdettuihin tunteisiin, katsoihan se jostain syystä sinua vihaisesti.

    • Anonyymi

      Kummistakin kehkeytyy entistä raihnaisampia.

    • Anonyymi

      Huone on kuin Nooan arkki, joka täyttyy eläimistä. Mammutti jäi aikanaan pois arkista ja kuoli sukupuuttoon. Niin on käymässä taas tänä päivänä että eläinlajeja on vauhdilla kuolemassa sukupuuttoon ellei tule jotain Nooan arkkia tai ainakin geenipankkia.

      Et pääse tositoimiin vierailevan miehen kanssa kun ENSIN ON AJATELTAVA ELÄINTEN PELASTAMISTA SUKUPUUTOLTA ENNEN KUIN IHMINEN VOI SAADA LUVAN PARIUTUA.

      Tänä päivänä luonnon säästyminen ja tila on etusijalla ihmisen onneen nähden.
      Ihmisellä ei ole lupa ajatella itsekkäästi itseään enää vaan on ajateltava biologiaa ja luontoa.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Sannan kirja USA:n bestseller!

      "Congratulations to Sanna Marin's HOPE IN ACTION, officially a USA TODAY bestseller!" Kertoo Scribner. Mitäs persut tä
      Maailman menoa
      145
      11302
    2. Oikeistolainen luki Med mod att leda : en biografi

      ...ei tykänny Sanna Marinista
      Maailman menoa
      27
      8063
    3. Metsäalan rikolliset

      Jokohan alkaa vähitellen kaatua kulissit näillä ihmiskauppaa harjoittavilla firmoilla.
      Sotkamo
      55
      5828
    4. Ruotsalaistoimittaja: "Sanna Marinin saunominen saa minut häpeämään"

      Sanna Marinin kirja saa täyslaidallisen ruotsalaislehti Expressenissä perjantaina julkaistussa kolumnissa.....voi itku..
      Maailman menoa
      158
      4503
    5. Suomen kaksikielisyys - täyttä huuhaata

      Eivätkö muuten yksilöt pysty arvioimaan mitä kieliä he tarvitsevat? Ulkomaalaiselle osaajalle riittää Suomessa kielitai
      Maailman menoa
      31
      4296
    6. Työeläkeloisinta 27,5 mrd. per vuosi

      Tuo kaikki on pois palkansaajien ostovoimasta. Ja sitten puupäät ihmettelee miksei Suomen talous kasva. No eihän se kas
      Maailman menoa
      81
      4152
    7. Missä vaiheessa

      Päätit luovuttaa suhteeni?
      Ikävä
      84
      3448
    8. Juuri muiston ne

      Rakastuneet katseesi. Huh
      Ikävä
      80
      3196
    9. Miten paljon

      Olet halunnut mun kanssa?
      Ikävä
      47
      1679
    10. Hyvää yötä

      Joka päivä ajatuksissani, aarre. ❤️
      Ikävä
      39
      1582
    Aihe