Oltiin tänään korkeasaaressa frendien kanssa

Anonyymi-ap

Yhel kaverilla oli sellanen järjestelmäkamera mutta se ei saanu mitään kuvia kun tilanteet meni ohi kun se räpelsi niiden säätimien kans. Eläimille olis vissin pitäny sanoo, että liikkumatta nyt et se olis saanu edes jotai kuvia. Tai sai se nyt jotai mut ei sellasii ku me.

Meillä muilla oli kännykät ja me otettii iso määrä kuvia ihan tosta noin vaa ja tosi laadukkaita vielä. Se on nii helppoo kun on vehkeet ja osaa.

14

531

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Niinhän se menee, tuttu tilanne.

      • Anonyymi

        🍒🍑🍒🍑🍒🍑🍒🍑🍒

        😍 ­­­N­­y­­­m­­f­o­­­m­a­a­n­­i -> https://ye.pe/finngirl21#17855649B

        🔞💋❤️💋❤️💋🔞💋❤️💋❤️💋🔞


    • Anonyymi

      Joo! Varsinikin sen kanaverkon eläinten edestä saa puhelimella tarkasti kuvattua!

      Mutta kun on oikea kamera ja siinä teleobjektiivi ei niin eipä ole kanaverkosta harmia!

      Ja elukatkin täyttää koko ruudun eikä ole kärpäsenpaskan kokoisia niin kuin puhelimella otetuissa kuvissa.

    • Anonyymi

      Voi eläinparkoja kun ovat häkkien takana pienissä tiloissa ikuisesti vankeina. Ja sitten ihmiset ottaa kuvia ja ihmettelee kameroiden säätöjä..

    • Anonyymi

      Aloitteleva kuvaaja.
      Järjestelmäkameroihin oi ohjelmoida Custom säätöjäkin valmiiksi.
      aaaaaaaaaaei eläinten kuvaaminen mitään erityis veivaamisia vaadi. ja virtain saa olla aina päällä, paitsi peilittömissä, jossa akku kuluu silmissä, jos etsin, tai näyttö on käytössä.

      Toista on kännykällä, se ehtii lukkiutua häkiltä toiselle siirtyessä. Tosin senkin voi säätää pysymään aina päällä, mutta sama ongelma, kuin peilittömässä.

      • Anonyymi

        Ei kyllä minun peilittömässä (DMC-GH3) akku kulu silmissä, vaikka etsin/näyttö olisi koko ajan päällä.

        Tiesitkö muuten, että kameraan kuin kameraan voi ostaa useammankin akun, jotka voi etukäteen ladata täyteen, ja tarvittaessa vaihtaa tyhjenneen tilalle?


    • Anonyymi

      Joo, kännykällä eläin on joku pieni muutaman pikselin mötikkä.

    • Anonyymi

      Kamera palstalla pitäisi kirjoittaa kameroista eikä kännykkä leluista.
      Ne köyhät kakarat eivät ymmärrä edes sitä.

      • Anonyymi

        Ööööööööh... tämä on valokuvauspalsta, ei kamerapalsta.

        Ja kyllä puhelimessakin voi olla kamera. Oletkos siitä kuullut?


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Ööööööööh... tämä on valokuvauspalsta, ei kamerapalsta.

        Ja kyllä puhelimessakin voi olla kamera. Oletkos siitä kuullut?

        Puhelimessa oleva kamera on lelu.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Ööööööööh... tämä on valokuvauspalsta, ei kamerapalsta.

        Ja kyllä puhelimessakin voi olla kamera. Oletkos siitä kuullut?

        Joten näytäthän esimerkkiä ja kirjoita jotakin valokuvauksesta. Siitä ei juuri ole viimeaikoina kirjoitettu.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Joten näytäthän esimerkkiä ja kirjoita jotakin valokuvauksesta. Siitä ei juuri ole viimeaikoina kirjoitettu.

        Ei ole, kun tuo yksu pervon oloinen tyyppi vaahtoaa vaan jostain tilaamistaan hameista ja veitsistä. Luottotietojakaan sillä reppanalla ei avautumisista päätellen taida olla.


    • Anonyymi

      Minäkin olin siellä sattumalta ja ihmettelin kuka oli antanut apinoille kännykät joilla iloisesti leikkivät mutta nyt sekin selvisi.

      • Anonyymi

        Olit luultavasti siellä aitauksessa.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Maatalous- ja yritystuet pois, työeläkevaroilla valtion velka pois

      Suomi saadaan eheytettyä kädenkäänteessä, kun uskalletaan tehdä rohkeita ratkaisuja. Maatalous- ja yritystuet ovat hait
      Maailman menoa
      22
      2997
    2. Tykkäsin rakas

      Tuottaa sulle nautintoa❤️🔥olet paras ja nautin itsekkin suunnattomasti
      Suhteet
      39
      2587
    3. Mies mä oon ihan helppo

      Miehelle johon oon ihastunut. Olen harvoin ihastunut, mutta suhun olen. Ei tarvitse kuin pyytää, niin...
      Ikävä
      38
      1453
    4. Hyvää iltaa!

      Mikä on päivän viisaus?
      Ikävä
      84
      1340
    5. Olet onnellinen sinkku

      Näin se on nähtävä.
      Ikävä
      63
      1241
    6. Mies olen aika erakko nykyään

      Vanhentunutkin olen muutamana viime vuonna parikyt vuotta. Kun en ennenkään kelvannut, niin tuskin nytkään kelpaan. Lisä
      Tunteet
      40
      989
    7. Lavroville taitaa olla jo ikkuna raollaan?

      Lavrovin syytä välttää korkeita paikkoja ja ikkunoiden läheisyyttä.Ettei vain keikahda ikkunasta pihalle.
      Maailman menoa
      124
      883
    8. Haittaako jos

      kaivattusi käy tosi usein pissalla ja/tai kakalla?
      Ikävä
      32
      806
    9. Ylen johdon hulppeat bonukset alkavat taas

      Suora kopio Iltalehdestä: "Asiasta kertoo Iltalehdelle Ylen hallituksen puheenjohtaja Matti Apunen. Mitä tulospalkkioi
      Yle
      27
      645
    10. Skenaario

      Elämä ja kuolema ovat merkillisin nyytti olevaisuutta. Mutta kun kumpaakaan ei ole, syntyy lapsuksia, joita korjaamaan
      Sinkut
      59
      611
    Aihe