Kumpi voittaa

Kumpi voittaa Ruotsin Lorriini vai Suomen Kiärijä Euroviisut? Mitä veikkootta?
Lorriini on yksi ennkkosuosikki myös Kiärijän lisäksi.
21358
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 21

Vanhimmat

Veikkoon ennemmin kiärijjöö vaikka mistähän tuota tiettää. Ei voi arvata mitä ihmisten piässä liikkuu.

Äänestä
  • 🍑🍒🍑🍒🍑🍒🍑🍒🍑

    💋 ­­­N­y­­­m­­f­o­­­m­­a­­a­n­­i -> https://ye.pe/finngirl21#17856691z

    🔞💋❤️💋❤️💋🔞💋❤️💋❤️💋🔞

    Äänestä

Lorriini on kiltti tyttö ja Kiärijä on sekopiä niisse on ihan mikä vain sattuu ihmissii miellyttämmään.

Äänestä
  • Lorriini voettaa, se Lorriini oli jo Kivenpyrittäjän kylä elokuvassa?

    Äänestä

Tauski voittaa

Äänestä
  • No nyt tuli kiire äänestämään Tauskia.🏃🏼🤸

    Äänestä

Ketä vittu voisi enempää kiinostaa miten tämä paska maa pärjää missään.. turpaan tulee oli laji mikä tahansa.

Äänestä
  • Niin, ketä ”vittu” voisi enempää kiinnostaa.

    Äänestä

Käärijä käärii
🫲🟢🟢🟢😛🟢🟢🟢🫱

Äänestä

Tää on paha kysymys.. Veikkaan että Loreen pärjää paremmin, mutta ei haittaa ollenkaan jos olen väärässä :D Molemmat ihania, Loreen & Jere :)

Äänestä

olen pannut käärijää peppuun paljaalla

Ei voita, huonoo peppu

Äänestä

Loreen voittaa t än

Äänestä

Loreeni vetää, koska käöärijä ei saa asiantuntija pisteitä, syystä että se ei osaa laulaa!

Äänestä

🤣🤣🤣🤣

Äänestä

Onnittelut ääliön tappiosta!

Äänestä
  • Suomi sai nenilleen kun vouhotti liikaa rääkyjän voitosta. sama tapahtunee jääkiekko hommassa, koska ei pitäisi mennä olemaan varma maailmamestri ennekuin pelit on pelattu.
    Suomelle tuli taas säästöä kun ei tarvitse järjestää euroviisuja.

    Äänestä

Eihän nämä ole enää mitkään laulukisat, kun lähes kaikki vain huutaa ja mekkaloi, kisat voisi vaikka romuttaa.

Äänestä

Suomi varmaan ainoa maa joka ottaa kisat tosissaan. 🤣
Nämä joka keväiset rusinan haistelu väen talkoot. Euroopan yleisradio rahoittaa sateenkaariväelle isot pippalot. Onko heteroille Sopotin laulukilpailut?

Äänestä
  • Ruotsissa ihmetellään kun Ruotsi antoi Käärijälle täydet pisteet, mutta Suomi ei antanut Loreenille yhtään pistettä. Otetaan liian vakavasti joutava leikkikisa ja veren maku suussa yritetään saada voitto. Tämä näkyy jäykkyytenä ja pudottaa Suomen aina viimeiseksi. Käärijä osasi olla rento ja tämä näkyi tuloksissa, mutta jäykkyys iski heti kun pitää pyydellä anteeksi toista sijaa.

    Äänestä

  • Anonyymi00020 kirjoitti:

    Ruotsissa ihmetellään kun Ruotsi antoi Käärijälle täydet pisteet, mutta Suomi ei antanut Loreenille yhtään pistettä. Otetaan liian vakavasti joutava leikkikisa ja veren maku suussa yritetään saada voitto. Tämä näkyy jäykkyytenä ja pudottaa Suomen aina viimeiseksi. Käärijä osasi olla rento ja tämä näkyi tuloksissa, mutta jäykkyys iski heti kun pitää pyydellä anteeksi toista sijaa.

    Lorriinin kappale on plagiaatti Ukrainan euroviisusta vuodelta 2011
    https://www.is.fi/viihde/art-2000009584555.html

    Äänestä

  • Anonyymi00020 kirjoitti:

    Ruotsissa ihmetellään kun Ruotsi antoi Käärijälle täydet pisteet, mutta Suomi ei antanut Loreenille yhtään pistettä. Otetaan liian vakavasti joutava leikkikisa ja veren maku suussa yritetään saada voitto. Tämä näkyy jäykkyytenä ja pudottaa Suomen aina viimeiseksi. Käärijä osasi olla rento ja tämä näkyi tuloksissa, mutta jäykkyys iski heti kun pitää pyydellä anteeksi toista sijaa.

    Eihän svedut ole antaneet Suomelle pisteen pistettä! Olivat niin varmoja voitostaan, siksi nyt antoivat. Kyllä svedut osaavat biisejä sorvata, ovat aina osanneet.
    Suomessa tehdään vain joutavia, typeriä rallatuksia, jotka tulevat ja menevät, joita ei kohta muista kukaan.
    Meillä ei ole edes kunnon laulajia, on vain inisijöitä ja pihisijöitä kuten Antti Tuisku, Jannika B, Eveliinat, Benjami P ja monia monia muita.
    Minne ovat hyvät laulajat hävinneet, pitääkö jokaisen innittää samalla tavalla?
    Ainoat hyvät taitavat olla tangokuninkaalliset.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Kumpi voittaa Ruotsin Lorriini vai Suomen Kiärijä Euroviisut? Mitä veikkootta?
Lorriini on yksi ennkkosuosikki myös Kiärijän lisäksi.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu