Suomi-Syyria -seuran ja lastensuojelun infotilaisuus 25.4.2023

Ahaa! Eli he ovat kuulleet jotain negatiivista itsestään, vaikka he eivät koskaan puhu auktoriteetistaan julkisuudessa. Ei, meitä ei ole kuultu. Tämä on syyrialaisen väestön huolta, jota Ry yhdessä viranomaisten kanssa tyynnyttelee, koska nuorten jengit ja vanhemmat kotona puhuvat sijaishuollon vääryydestä ja muuttuvat levottomiksi. Näin meitä suomalaisiakin huijattiin kertomaan perheestämme ja odottamaan tukea sairauksien tekaisun sijaan.

"Suomi-Syyria -ystävyysseura Ry: Tervetuloa osallistumaan infotilaisuuteen Lastensuojelu Suomessa - Huhujen ja totuuden välissä. Yleisön kysymyksiin ovat vastaamassa lastensuojelun ammattilaiset, poliisi sekä AvunAvain Oyn toimitusjohtaja. Tilaisuus tulkataan arabiaksi. Keskiviikkona 24.5.2023 16-18 Kutojantie 3, Espoo"

Joku kirjoitti: Hei tälläinen kutsu tuli meidän nais-yhdistyksen meiliin ja pyydän jos on halukkaita osallistujia niin nyt pääsette mukaan keskustelemaan. Asetelmana on se, että väitetään maahanmuuttajien levittävän huhuja Lasusta, kun todellisuus on se, että he kokevat todellisia ihmisoikeusrikkomuksia ja syrjintää lasun suunnalta.
Lisäksi meitä vanhempia halutaa aina hajottaa hahteen kategoriaan me (maahanmuuttajat )vastaan te (suom.yhteiskuntaa). Tosiasiassa me maahanmuuttajat ja suomalaiset vanhemmat olemme yhdessä lasun mielettömyyttä vastaan.

Mä uskon, että osa lapsista päätyvät syystäkin kodin ulkopuolelle asumaan mutta toinen osa joutuvat sinne aivan älyttömistä syistä eikä perheille edes aina tarjota heille laillisesti kuuluvat palvelut.

14

368

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Te maahanmuuttajat? Onko Teemu maahanmuuttaja? Oletko kiinalainen vai mistä sinä tänne Suomeen olet eksynyt. Taitaa Meemulla olla napit ottamatta.

    • Anonyymi

      MIKSI SUOMI EI TUNNE TEITÄ ?

    • Ei, meitä ei ole kuultu. Tämä on jengiytymisen vastaista työtä. Lastensuojelun huijaus tässä on se, että he eivät kerro, ettei vanhempia integroida ja tueta vaan hylätään. Lastensuojelu teeskentelee hoitavansa sekä integraation, jota se ei tee suomalaisillekaan vanhemmille että kasvatuksen tukemisen.

    • Anonyymi

      TÄMÄ VÄÄRISTYMÄ ON TÄYSIN KÄSITTÄMÄTÖNTÄ

      EIKÄ TÄMÄ OLE SUOMEN MURESTA

    • Anonyymi

      Onkos lapsellisempaa mieltä, mitä käytätte tunkeutumisessanne.

    • Anonyymi

      Teemu on tummaihoinen.

    • Anonyymi

      Keskisarija mukaan ”on aika naurettavaa nyyhkiä, että Suomella olisi jotain kiitollisuudenvelkaa afrikaanoilleh.

    • Anonyymi

      N'äähän painavat lisää jälkeläistä, joilla tuhoisuuttaan muualle levittävät ja levitäytyvät.

    • Anonyymi

      Suurin ongelma on islam ja sen mukana tuoma väkivalta ja rikollisuus.

      • Anonyymi

        Nää on kuules sen luonteisia, jotta islam korostaa sitä ja tukee näitä hyökkäämään suomalaisuuttakin päin, tämä on näissä täysin sisäinen pakkomielle, eivät koskaan tästä tule luopumaan.

        SIIS TÄTÄ PIISAA JA PIISAA


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Nää on kuules sen luonteisia, jotta islam korostaa sitä ja tukee näitä hyökkäämään suomalaisuuttakin päin, tämä on näissä täysin sisäinen pakkomielle, eivät koskaan tästä tule luopumaan.

        SIIS TÄTÄ PIISAA JA PIISAA

        Näitten lapset ovat jo täysiä fanatiko, kouluisa tuhote rauhan harmoniannn.

        SIELLÄ TÄMÄ PARHAITEN TULEE ESIIN mitä ovat.


      • Anonyymi

        Kyllä tämä porukka luo kokoajan alahiasa esiin ja sillälivun pyrkivät niskamme päälle hyvän hävityksin.

        Noitten fanaatisista alah ylistyksistä se luonne ja pyrkimys paistaa esiin.
        - nämä on kaikkien katseltavissa youtubessa.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Kyllä tämä porukka luo kokoajan alahiasa esiin ja sillälivun pyrkivät niskamme päälle hyvän hävityksin.

        Noitten fanaatisista alah ylistyksistä se luonne ja pyrkimys paistaa esiin.
        - nämä on kaikkien katseltavissa youtubessa.

        Miten kauvan vielä ?


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Tunniste

      Jonka vain sinä ja kaivattusi tietää. ⬇️
      Ikävä
      105
      5029
    2. Ketä julkkista

      kaivattunne muistuttaa?
      Ikävä
      62
      4906
    3. Miten, milloin

      Se onnistuisi sun luona
      Ikävä
      86
      3990
    4. Miten mä olisin

      Rohkeampi lähestymään häntä. En tiedä. En osaa nykyään edes tikusta tehdä asiaa vaan käyttäydyn päin vastoin välttelen.
      Ikävä
      75
      3530
    5. Anteeksi kun käyttäydyn

      niin ristiriitaisesti. Mä en usko että haluaisit minusta mitään, hyvässä tapauksessa olet unohtanut minut. Ja silti toiv
      Ikävä
      59
      2961
    6. Haluan huomiota sulta

      nainen…tiedoksi. 😥❤️ -M-
      Ikävä
      43
      2731
    7. Kerro kolme huonoa ja

      kolme hyvää asiaa kaivatustasi? Än yy tee nyt
      Ikävä
      15
      2247
    8. Yritän tänään laittaa taajuudet kohdilleen

      Jotta törmätään kirjaimellisesti. Ei tätä kestä enää perttikään. Olet rakas ❤️
      Ikävä
      44
      1794
    9. Rakastatko mua

      Vielä?
      Ikävä
      34
      1651
    10. Onko kaivattusi

      kyltymätön nainen, pystyisitkö olemaan hänelle loputon mies, vai meneekö toisinpäin.
      Ikävä
      37
      1578
    Aihe