Ylellä on nostettu esiin miten pieniä tuomioita saavat liikenteessä toisen kuoleman aiheuttaneet. MOT ja A-Talk kertovat asiasta.
Jotain mätää? Usein nämä tappajat ovat liikenteessä humallassa. Meilläkin on ihmisiä, jotka suhtautuvat kovin kevyesti näihin potentiaalisiin murhaajiin. Miksi?
Jotain mätää? Usein nämä tappajat ovat liikenteessä humallassa. Meilläkin on ihmisiä, jotka suhtautuvat kovin kevyesti näihin potentiaalisiin murhaajiin. Miksi?
Vastaukset 33
Vanhimmat
Maski päähän persut. Yksinkertaista.
Purralla on paaaaaakkkkkksut pohhhhhhhhkeeeet
Teiltä molemmilta pitäis katkoasormet,loppuis tuo törky teksti.
Jokaisessa rattijuopossa asuu mahdollinen tappaja.
Eihän Pyhäjärvellä ole rattijuoppoja.
Ainakaan he eivät pääse luottamustehtäviin.
Propersuissa se on suositus.
Tämä se osaa itsensä kanssa keskustella. 🤣🤣kun itse kysyy ja myötäilee omaa ulosantia syntyy keskustelu.😂
Niin keskustelenkin itseni kanssa.Entä sitten.?
Kepulaiset on pervoimpia.
Mutta ei Leppäharjun kaltaisia rattijuoppoja.
Kyllä keskustapuolueesta löytyy rattiuoppoja.Miksi nimeät vain yhden? olet selvästi Kepulainen Riidankylväjä!!!
Konjakkia ted!!!!!!!!
Mitä kuuluu ?
Kiitos kiitos oikein hyvää 👍👍
Mukavaa tämä itselle vastaaminen,tv.heikki
Vastasi luuranko astronautille.
Mitä onko persujen entinen ehdokas rattijuoppo?
Kylläpä on huono muisti sulla.Olet nälvinyt täällä jopa nimellä etkä muista nyt mitään.Sitä se armoton konjakin juonti teettää.
SUOMEN OIKEUSLAITOS JA SEN ANTAMAT TUOMIOT LIIKENNE KUOLEMISSA ON VITSI SAMOIN AMPUMIS TAPAUKSISSA HÖPÖ HÖPÖ TUOMIOITA.
Kyllähän ne rattijuoppoustuomiotkin ovat naurettavan pieniä.
........ja tahallisesta virkarikoksesta ei saa minkäänlaista tuomiota.Tämähän kannustaa tekemään virkarikoksia.
Ota Tenho rauhallisesti. Voit saada toisen äänen.
Ennen ne laittoi rattijuopot linnaan, ja kuokkimaan lentokenttää.
Nyt ne pääsee lentämään etelänaurinkoon.
On aikoihin eletty.
Tarkista tietosi!
Joo, kyllä suurinosa näistä liikennekuolemista ja vakavaav loukkaantumiseen johtaneista kolareista on rattijuopon aiheuttamia.
Eihän kukaan tietämättään humalassa aja, kyllä se on tietoinen valinta, kun lähtee kännipäissään ajamaan.
Ihmisen päässä on iso vika, jos kännissä ajaa.
Propersulla on.
Ihmisen päässä on iso vika jos tekee tahallaan virkarikoksen.
Onko joku tuomittu?
Miksi vastaus poistettiin??????? Kepu asialla!!
Yritetään toisen kerran.Ei ole tuomittu mutta hänen tapauksesta kirjoitti valtakunnan lehdet isoin otsikoin.Jopa Hesari.Myös eräät aikakausilehdet kirjoittivat Pyhäjärven maine kärsi tuolloin kovan kolahduksen.Onko Raijan tapauksesta noin laajasti revitetty kuin sinä ainoastaan!