/ olen liian ruma ja lihava. Kaikki miehet nyt vaan sattuu tavoittelemaan jotain kympin kaunotarta, vaikka olisivat itse minkälaisia tahansa. Life is.
En ole tarpeeksi hyvännäköinen
Anonyymi-ap
391142
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 8 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 39
Vanhimmat
Nyt päästiin asiaan...
Niin se nyt vaan menee. Miehet eivät näe itseään realistisessa valossa. Ap
Vähän tämän tyyppistä aloitusta odottelin. Siksi kommentoin. Valitse miehesi paremmin niin ei tarvi noita miettiä. Mun kanssa ei ainakaan ole mitään jakoa miehellä, joka uskoo löytävänsä paremman. Kyllä näin on!
😍😍😍😋😋😋😋😍😍😍
🍒 Nymfomaani -> https://ye.pe/finngirl21#17860164H
🔞❤️💋❤️💋❤️🔞❤️💋❤️💋❤️🔞
Itsehän olen oppinut että kumppani kannattaa valita luonteen ja persoonan perusteella, eikä pelkän ulkonäön. Hyvännäköisen ihmisen seuraa jos ei kestä, niin onko se hyvä kumppani silloin?
Ulkonäöllä ei ole suurta väliä kun kemiat oikeasti kohtaa. Sitä tapahtuu harvoin, mutta jokaiselle kai joskus. Odota vuoroasi, se joku tulee vielä.
Joopajoo ja lässynlässyn.
Kemioiden kohtaaminen tarkoittaa miehen kohdalla sitä, että tapaa tosi kauniin ja seksikkään naisen.
Ei aina. Katso ympärillesi. Ei se mene noin.
Se on väärinkäsitys, panetus ei ole sama kuin oikea kemia.
Naiset kylläkin ihan tutkimusten ja genetiikan perusteella suosivat älyä ulkonäköä enemmän.
🤣😅😆😁😄😃 susihukka
Kyllä itse oon alkanu vihata niitä itteensä täynnä olevia tautitynnyreitä! Hyi helvetti! Oikeen suuttuvat jos niitä ei katsele tai kunnioita. Oon itse aina saanut kyllä aikalailla komeita adoniksia ja nuorempiakin. Mutta nyt alkaa yrjöttää. Pyyhin seinää niillä jotka on "karsimaattisia" itseensä täynnä olevia paskantärkeitä pikkunousukkaita. Tuskin saavat lihaksilta ja tatskoilta tikkaita seinälle saatikka vasaraa tai haravaa pysymään kädessä. Kirveestä puhumattakaan. En vaan tee näillä neitimiehillä joilla suuri suu. YHTÄÄ MITÄÄ
Hommaa silmälasit niin näytät fiksummalta.
TYönvälityksestä saa remppamiehiä. Niille vaan pitää maksaa palkkaa työnteosta. Jollei sitten ota jotain somppua pimeästi duuniin.
Jaa miten se älykkyys näkyy miehessä, pullotuksena haarojen välissä? Vai miehen pituusko korreloi älykkyyttä? Sori mutta nainen yleensä lähestyy pitkää ja charmikasta ensimmäisenä, joten se niistä tutkimuksista.
Rehellinen kun olen niin sanon suoraan, ettei lihavat naiset sytytä ja ite kun olen 185/80, niin kyllä se sopusuhtanen on naisenki oltava. Ja ei minua sytytä ei tippaakaan, ei vaikka olis kauniit kasvot.
Ja lisään tähän, että "luonne edellä", älkää jauhako pashaa... kyllä ulkonäköön ihastutaan sisimpään rakastutaan. Karu totuus.
Ei se ole koko totuus. Eikö sinulla ole yhtään rumaa kaveria tai kaverilla rumaa kumppania, josta ihmettelet mitä tuossa kukaan näkee ja sitä vaan rakastetaan ja halutaan enemmän kuin sua. Kun sinä tunnet ihmisen, niin ei se ole silmissäsi ruma tai kaunis, se on vaan se "jaska" tai "tiina" jonka tunnet.
Sinä tykkäät hoikista ja hommaat isellesi sellaisen. Onneksi pakosta ei tarvitse kenenkään kanssa olla. Se nyt vaan on fakta, että meitä ihmisiä on monennäköisiä ja monen kokoisia ja yksilöllinen maku ja mieltymykset jokaisella. Tuskin sinäkään kelpaat jokaiselle. Minun makuun olet kyllä todella hoikka tuohon pituuteen. Tykkään kyllä pitkistä miehistä ja nykyinen on 190 cm, mutta hän painaa pitkästi yli 100 kiloa ja on juuri sopiva ja ihana kaikin puolin. Miehen pitää olla roteva, mutta tärkeintä on kuitenkin luonne, sillä ulkokuori rapistuu meistä jokaisella. Onneksi jokaiselle löytyy omat ottajansa 🥰
No lähdetään siitä 5 tai 6:sta, ei 10:sta
Mutta et taida yltää edes siihen 4:een?
On miehistäkin niitä, jotka omaa ulkonäköään arvelevat, vaikka olisivat kivankin näköisiä. Itsekin törmännyt tuollaiseen ja kieltämättä itselle tullut mieleen, että toinen on hirveän pinnallinen, joka tällöin myös itse näkee ulkonäön naisissa tärkeimpänä asiana. Itse en tommoseen kilpailuun lähtis. Ite uskon, että minkä näköiset ja oloiset ihmiset tahansa voivat ihastua toisiinsa ja muodostaa hyvän ja onnellisen parisuhteen, mutta eihän se kaikille näin ole vaan niin täällä kuin irl (joidenkin ihmisten juttelua kuunnelleena) voi vaan todeta, että kyllä joitakin oikeasti hiertää tämmöiset ulkonäkö ym. asiat. Toisaalta samat ihmiset voivat silti pokkana muussa yhteydessä todeta, että ei ulkonäöllä ole merkitystä. Ei voi väliin kuin mielessään nauraa ihmisten hullunkurisuudelle ja ristiriitaisuudelle.
Ulkonäkö määrittää kaiken. Vasta jos ulkonäkö miellyttää, alan tutustua syvemmin. Sitä on yritetty joskus, että valkkaa ei miellyttävän näkösen, jolla on ns hyvä sydän, mut ei... ei se vaan onnistu. Ulkonäöllä on iso merkitys.
Voin sanoa, että en ees lähesty tietynmallista (lihavat) naista tai siirryn heti toisaalle, jos moinen kävelee likelle jutellakseen.
Ite pyrin olemaan johdonmukasen rehellinen tässä. Se se veemäistä onkin jos valehtelee "ei ulkonäkö merkkaa", mut onkin eri mieltä.
Jos naisella ei ole isoa saldoa tilissä, voit unohtaa minut :D
Jaa-a.. kuinka monella missillä on ruma turilas puolisona ?? Kyl ne kaikki on calvin klein alusvaatemalleja ja NHL miljonäärejä . Että se siitä ulkonäkö asiasta . Ulkonäkö on ilmeisesti sama kuin se kemia / hyvä tyyppi .
Aikamoinen harhaluulo, että änäripelaajat tai ylipäätään urheilijat (etenkin ex) olisivat jotenkin komeita. No, ei oo. Eiköhän heissä joitakin ihmisiä kiinnosta enempikin jotkut muut asiat.
Ehkäpä et ole löytänyt vaan sitä jonka mielestä olet jo nyt se kympin kaunotar ihan omansa itsenäsi. Niin se vaan menee.
Noitakin on kummassakin sukupuolessa suurin ongelma sulla luultavasti on heikko itsetunto
Oi oi, älä puhu itsestäsi noin rumasti. Olet arvokas. Toki jos jaksat liikkua enemmän ja syödä terveellisemmin, se on aina hyvä ja kohottaa myös omanarvon tuntoasi. Tsemppiä!
Näin naisena en ole koskaan ymmärtänyt miehiä jotka laittaa mittojansa luullen että ne jotakin merkkaisi ja kuinka hyvät mitat mukamasten olisi. Vaikka olisi kuinka "täydelliset" mitat niin fysiikka ja kehonmuodostuneisuus voi kehossa olla ihan päin helvattia ja se miten itsensä kantaa. Joillakin miehillä on liian suuret luulot ulkonäöstään vaikka olisi kuinka kunnossa.
No tarviiko sitä mirstä? Käytät käsiä ja dildoa
Tuskimpa ketään sellaista tavoittelee ehkä se luonne ja pääkopan terveys on se miehille juttu ja nainen ei koko aika saa niitä raivareita
Päinvastoin, olet mielestäni oikein kaunis ❤️
Hyvällä luonteella saa paljon anteeksi. Itse olen aktiivinen liikkuja, enkä siksi mielelläni edes ajattele heitä, jotka ovat passiivisempia liikkujia. Vaikea luonteiset pyrin välttämään.
Hyvä yritys Riitu.
Kyllä useimmiten näkee hottiksia pitkiä miehiä lyhyiden töpäköiden ja lihavien kanssa... tietävät ettei nainen vaihda... Toisinpäin ei näe muuten koskaan, koska nainen on siinä tapauksessa ilman.
Minä tykkään ainakin lihavista :3