Miksi tällaiseen on yleensä suostuttu ?
Yksi pienen pieni erityis ryhmä ,on vaatinut liputusta joka todellisuudessa on rasismia ,muita pieniä erityisryhmiä kohtaan.
Joissain valtioissa on kielletty tällainen toiminta kokonaan.
Liputtaminen myös maksaa paljon myös Suomessa jossa on jo nyt liikaa ,eri syistä liputtamista.
Huoltoyhtiöt joutuvat töihin ,oli pyhä tai arki ,useaksi tunniksi ,aamuin ja illoin ja kansa maksaa.
Pride liputus on syytä lopettaa.
24
736
Vastaukset
- Anonyymi
Kaupunkihan nimenomaan päätti, että näitä ei kustanneta julkisista varoista, vaan jokainen liputtava taho itse vastaa liputuksensa kustannuksista niin työn kuin materiaalin osalta. Käy katsomassa valtuuston päätös.
- Anonyymi
Hei! Voin kertoa, että huoltoyhtiötä ei ole vaivattu vaan yksityishenkilöt huolehtivat liputuksesta.
- Anonyymi
Tuollaiset homoliput ei kuulu jaupuingin lipputankoihin.
- Anonyymi
eikä varsinkaan kaupungin lipputankoihin
- Anonyymi
Moro sheikki!
- Anonyymi
Kokeilkaa joskus itse ihan vähän vain homostella, niin jopas ne ennakkoluulot vain helpottaa kummasti. Ai niin, eihän se omin käsin 80-luvun Ratto-tasoisen nettipornon ääressä oikein onnistu 😘
- Anonyymi
Korkki kiinni ja menisit töihin niinkuin normaalit ihmiset.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Korkki kiinni ja menisit töihin niinkuin normaalit ihmiset.
Tuon olisi voinut sanoa kuka hyvänsä toinenkin vähän ajatteleva. Että muu muu vaan sullekin.
- Anonyymi
Persut taas ulisee :D
- Anonyymi
Omaiset ja lähimmäiset varmaan ylpeitä kaikenlaisista kiljujista ja korkeushyppääjistä.
- Anonyymi
Varmasti ovat.
- Anonyymi
Suomessa on paljon erityisryhmiä, jotka hakevat huomiota omaan elämäntapaansa. Esimerkiksi saamelaiset, romaanit, eri uskontokunnat ja maahanmuuttajat. Antaako Kouvolan kaupunki liputangot ja liputusoikeuden myös näille ryhmille? Romaneita Kouvolan nykyisellä alueella on ollut kauemmin, kuin Kouvolan kaupunki. Alueella asuu myös joitakin saamelaistaustaisia ja runsaasti maahanmuuttajia.
- Anonyymi
Antaa. Lue valtuuston päätös, jos osaat lukea.
- Anonyymi
Tiedätkö Kouvolankaupungin päätöksen asiasta kun kirjoita viestiäsi.
https://yle.fi/a/74-20032359 - Anonyymi
Kurditaustaisia vuohipaimenia.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kurditaustaisia vuohipaimenia.
puuttuva pala nahkaako noin kovin ahdistaa?
- Anonyymi
Myös heteroilla on oikeus hakea liputuslupaa, siitä vaan kirjailemaan.
PS. En nyt millään muista millainen se heterolippu on?- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
https://www.crwflags.com/fotw/flags/qq-het.html
Flags of the World. Siellä on lähes kaikki.Kiitos, laitoin tilaukseen.
- Anonyymi
Kouvolan kaupunginvaltuuston "onnistunut" päätös antaa nyt homolobbaajile käytännössä vapaat kädet. Lupa kaupungintalon edustan kolmen lipputangon käyttöön näyttää irtoavan vaikka viikoksi! Siis sateenkaarilipuille.
""Aikio on tehnyt liputusvarauksen myös Helsinki Pride -viikolle 26.6 -2.7. Hän kertoo että kaupunki on myöntänyt luvan liputukseen""
https://www.kouvolansanomat.fi/paikalliset/5937490- Anonyymi
varo, ettet paukahda homoksi!
- Anonyymi
Keskustiellä Inkeroisissa liputetaan. Vanha reitti pride-marssille tiedossa tänäkin vuonna! Kokoontuminen perinteisessä paikassa, talon pihalla! Tervetuloa mukaan.
- Anonyymi
Paikalla myös Keskustapuolue.
https://keskusta.fi/eduskuntavaalit-2023/ehdokkaat/uudenmaan-vaalipiiri/markus-kuotesaho/
Ketjusta on poistettu 8 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Oletko kertonut jo muille tunteistasi?
Ystävillesi esimerkiksi? Minä en ole vielä kertonut kenellekään tästä meidän jutusta.754246Kesä, kesä!
Veikkaan, ettet juuri nyt ikävöi minua, ehket enää koskaan? Näkemättömyys on laimentanut tunteet, ja katselet iloisena k112263Miksi sanotaan että Suomella on suuri armeija, tykistö jne.
Asioita tarkemmin seuranneet tietävät että tuolla Ukrainassa palaa kuukaudessa sen verran mitä Suomella on kokonaisuudes2411437- 1551436
- 1201271
- 1131195
Miksi nuori ottaa hatkat? Rajut seuraukset: seksuaalinen hyväksikäyttö, väkivalta, huumeet...
Lastensuojelu on kriisissä ja nuorten ongelmat kasvussa Suomessa. Hatkaaminen tarkoittaa nuoren luvatta poistumista omil721119Shokki! Suuri seikkailu -kisassa todellinen jättiyllätys - Tämä muutos järkyttää varmasti monia!
No nyt on kyllä aikamoinen ylläri, peli todellakin kovenee…! Lue lisää: https://www.suomi24.fi/viihde/shokki-suuri-seik81096- 601004
- 35936