Lieksalaisten säästö vinkit?

Miten te säästätte rahaa? Maksatteko te itsellenne ensin?
7193
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

En säästä, käytän sen minkä tarvitsen ja loput jää tilille.

Äänestä

Lanttaan tummelin vedellä ja pistän bemarin tankkiin puolet vettä.
Alapesusta olen luopunut veden säästämiseksi.

T: Bemari-Pete

Äänestä

Juostaan kaikkien ale juttujen perässä, niin sinne ne rahat häviää. 😭 Kiinalaiset kuulema säästää 45,9% tuloistaan ja u.s.a:laiset3,5-5% tuloistaa. Mikähän on suomalaisten lukema? 🤔

Äänestä

Lieksalaiset ei säästä, kun niillä ei oo mistä säästää.

Äänestä

Kokkaan Börje tädin säästövinkeillä maukkaita ja edullisia aterioita

Äänestä

Säästän siinä, että laitan paljaalla. Kondomit ovat kalliita sarjanussijalle.

Äänestä
  • Parempi niin, eihän se normi kondomi edes pysy pienessä pilissä.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Miten te säästätte rahaa? Maksatteko te itsellenne ensin?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu