Soten kautta erikois lääkärin vastaan otolle kestää viikkoja keskus sairaalalle. No siihen on yksinomaan se syy, että vaikka lääkärit nostaa palkkaa sotelta, pääasiallinen työpaikka on yksityisöpuolella. Muutama tunti päivässä tai viikossa ollaan soten paikalla ja muu aika yksityisillä. No onhan se selvää, ettei vastaan otto aikoja ole ja jonot venyy. Itsekkin olisin ollut lähetettä vailla erikoislääkärille mutta voi voi kun jonot on pitkät. Soitto terveystalolle ja aika järjesty seuraavalle päivälle. Ja samalle lekurille, jota olisi pitänyt jonottaa kaksilla monta viikkoa. Joku roti pitäsi asiaan saada. Eikös se hallitus uudessa sotessa luvannut, että jos kunnalliseen hoitoon ei pääse, saa lippusen mennä yksityiselle asemalle.. missä lupaukset viipyy????
Vastaukset 8
- Anonyymi
ne lupaukset on kansan "luottamusta" nauttivien paskaläpätystä.....taisi uusi hieno sotekin olla susi jo syntyessään
- Anonyymi
...ei ne lupaukset viivy , ne unohtuvat tavan ja käytännön mukaan mutta älähän huoli , uusia tulee taas ennen seuraavia vaaleja ...
- Anonyymi
kuinkahan pitkään suomalainen jaksaa tätä lupailua ja muuta kyykytystä?! fransmanni olisi jo aikoja sitten noussut barrikaadeille,mutta me lammastellaan!
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
kuinkahan pitkään suomalainen jaksaa tätä lupailua ja muuta kyykytystä?! fransmanni olisi jo aikoja sitten noussut barrikaadeille,mutta me lammastellaan!
Suomalaiset ovat liian kilttejä esivallalle. Se takia poliitikot ja virkamiehet syöttävät kansalle muunnettua totuutta. Muka määrätyssä ajassa pääsee hoitoon, muttei pääse. Se on totuus.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Suomalaiset ovat liian kilttejä esivallalle. Se takia poliitikot ja virkamiehet syöttävät kansalle muunnettua totuutta. Muka määrätyssä ajassa pääsee hoitoon, muttei pääse. Se on totuus.
Totta joka sanasi.
- Anonyymi
Lääkärit on luopuneet todistuksista jo. Ja ensiapuun on jonoa. Tyhmäähän se on. Ihan helvetin tyhmää.
- Anonyymi
Paremminkin kestää kuukausia ja vuosia. Jos olisi vain viikkoja, asia olisi valoisampi.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1791339
- 851236
- 96977
- 48833
Suhde sinuun on ollut yhtä draamaa
ilman draamaa ja suhdetta. 😅 Oikeasti ei naurata. Nainen, olet pitänyt minut pihdeissäsi. Tunne on välillä vahva ja su40723Haluatko, että kierrän sinut kauempaa
Kun näyttää, ettet minusta innostu. Voisit edes täällä kertoa selvät sävelet.83609Yritit nainen sammuttaa kiinnostukseni
mutta se tehtävä epäonnistui. Se oli sitä bitch -mode vaihetta silloin. Lopputulos on nyt se, että rakastan sinua tällä30538Mikä on vahvuutesi palstalla?
Oletko kuullut asian joltain toiselta vai oletko itse sitä mieltä? Itse luen avarakatseisuuden omaksi vahvuudekseni. Yr111520Kyllä mä tiedän et me kuulutaan yhteen ja se on tähtiin kirjoitettu!!
En vain halua satuttaa sua. Olen aivan perseestä epävakaan ja ADHD oireiluin vuoksi. Ja kun olisi aika "vapauttaa" ne su44498Tunnetta ja sinua on vaikea kuvailla
Paremmin se varmaan aukeaa muulla tavalla. Olen merellä, jossa kovin usein puhkeaa rajuilma ja huomaan taistelevani hu33475