Tuntuu olevan liiton työntekijöillä todella kiire näin kesän kynnyksellä?
Yksi liiton tärkeimmistä tehtävistä on tiedottaminen! Miten se voi olla näin vaikeaa ja pakonomaista, ettei EDES tiedotusta saada kuntoon. Viime vuonna se toimi jollain tavalla Sahan toimesta, mutta taas ollaan palattu Pekan hyvään aikaan. Tiedotetaan vaan työaikana ja silloinkin niin vähän kuin mahdollista.
Näin niitä jäseniä hommataan se 10.000
Yksi liiton tärkeimmistä tehtävistä on tiedottaminen! Miten se voi olla näin vaikeaa ja pakonomaista, ettei EDES tiedotusta saada kuntoon. Viime vuonna se toimi jollain tavalla Sahan toimesta, mutta taas ollaan palattu Pekan hyvään aikaan. Tiedotetaan vaan työaikana ja silloinkin niin vähän kuin mahdollista.
Näin niitä jäseniä hommataan se 10.000
Vastaukset 12
Vanhimmat
Onkohan niille, jotka täällä arvosteleva painavin sanoin muiden toimintaa, esim tiedottamista, että tiedottamista/kisaraportointia on nykypäivänä TODELLA helppo tehdä vaikka kotisohvalta? Äly-tv/Youtube auki, sohvapöydälle läppäri/Youtube auki, älypuhelin/Youtube-auki, muistiinpanovälineet viereen ja siitä vaan tekemään kisaraporttia/analyysia, kuvat voi liittää myöhemmin, ja hups, tiedotus hoituu! Vielä, tarjoa valmista tuotosta paikallislehtiin, jaa juttua sosiaalisessamediassa, ja tietysti myös yhteistyö Judoliiton kanssa auttaa tiedottajan/toimittajan/"asiantuntijan" urallasi! Helppoa, eikö totta?! Älä siis odota, että kaikki tapahtuu itsestään! Aivan mielettömän hauskaa ja hienoa kesää ja judoelämää kaikille!
Eli mielestäsi kaikki tekemään judo juttuja eri tapahtumista? Eikö liitolla ole työntekijöitä joille tästä maksetaan?
SHIDO!!! Nyt loppui se kysely ja arvostelu.
Käsitinkö oikein !
Minä joka seuraan judoa katsojana teen itse jutut kisoista liiton puolesta medialle ?
Täytyypä antaa vinkki muillekin liitoille miten viedään lajia eteenpäin 😂😂😂
On siellä duunareita, mutta eihän ne suostu tekee mitään, ne on vaan himas ja hoitaa skidejä.
No, jos olisi totta niin ei sitten tarttis palkkaakaan maksaa. Täällä kyllä tiedetään kaikkien muiden asiat, mutta ei omia.
Ei ole tiedotettavaa, kun kultatyttö ei pärjännyt...
Eli, käyttäen samaa, hivenen ahdasmielistä logiikkaa, teidän seurassa ei kukaan valmenna, koska liitossa on palkattuja valmentajia??? Lopettakaa nyt peräkammarin aikamiespojat käymästä äitylin luona syömässä sitä äitylin juuri sinulle valmistamaa herkkuruokaa, ja ottakaa vahva ote ihan omasta elämästä! Edellä oli esimerkki vapaaehtoistoimintaan ja siihen liittyvään tiedotukseen, joka mahdollistaa näkyvyyden, joka taas edesauttaa mahdollisten yhteistyökumppaneiden kanssa keskustelun/neuvottelun/kommunikoinnin (lue puhumisen)! PS:Käykö äityli vielä päivittäin tuomassa puhtaat pyykit?
Kyllä seurat tekee omat juttunsa, ei liiton. Liiton tehtävä on tiedottaa valtakunnallisesti, seurojen paikallisesti! OSS
Outoa on, liiton facessa paljon juttuja noist kehareista, mut ei muista läheskään niin paljon, onks liiton prioriteetti nro 1 keharit.
Eiköhän nekin jutut ole kirjoitettu ihan vapaaehtoisvoimin ja liiton kontolle on jäänyt itse jutun julkaiseminen.
Nyt kun tuo kerroit niin totta muuten on