Taidefestivaali Palmira Garden Hotel & SPA Venäjällä

Anonyymi-ap

google translate



Taidefestivaali Palmira Garden Hotel & SPA:ssa: päivämäärät, festivaaliohjelma

Tapahtuma järjestetään 21.-22.4.2023

Moskovan lähellä sijaitseva Vidnoje kaupunki toivottaa tervetulleeksi ensimmäisen taidefestivaalin ammattitaiteilijoille eri puolilta maata. Epätavallinen taiteen festivaali järjestetään 21.-22.4.2023 Palmira Garden Hotel & SPA:ssa.

Tämä ei ole ensimmäinen kerta, kun Palmira Group -hotelliketju ja Euraasian taideliitto ry ovat toteuttaneet mielenkiintoisia yhteisiä projekteja nykytaiteen edistämiseksi. Joten noin vuosi sitten he järjestivät taidenäyttelyitä lupaavien taiteilijoiden teoksista Palmira Business Club -hotellissa.


Festivaaleille osallistuu ammattimaalareita.

Nuorten venäläisten maalareiden uudelle festivaalille on valittu Palmira Garden Hotel & SPA - eliittihotelli, joka toivottaa vieraat tervetulleiksi historiallisen Timokhovo-Salazkinon tilakompleksin pohjalta, vain 4 km:n päässä Moskovasta. Moskovan alueen kevätfestivaali kokoaa orgaanisesti yhdelle alustalle eri ammattien luovia ihmisiä - maalareita Venäjän eri alueilta, henkisen musiikin tekijöitä ja teatteritaiteen edustajia.

Festivaalin aikana taiteilijoilla on mahdollisuus rentoutua viihtyisissä huoneissa, paeta arjen hälinästä ja tutustua toisiinsa. Kahden päivän ajan ne kuvaavat hotellin ja historiallisen kartanon kaunista sisä- ja ulkoa. Festivaaleille kutsutuilla mestarilla on oma estetiikkansa, tapa ymmärtää maailmaa, joten heidän luomansa kankaat heijastavat jokaisen taidemaalarin alkuperäistä luovaa tyyliä.


Luksushotellissa taiteilijat voivat rentoutua ja uppoutua luovuuteen.

Kahden päivän ajan yleisöä viihdyttävät Dj-setit - pitkät musiikki-illat tilavaan Tallitapahtumahalliin pohjautuen. Taidefestivaali päättyy voittajan valintaan ja teatteristudion M.A.L.P.A.C.n epätavalliseen huoneistokonserttiin.

Palmira Garden Hotel & SPAn luovan plein airin tuloksena on alkuperäinen maalausnäyttely hotellivieraille ja Moskovan lähellä sijaitsevan Vidnoen kaupungin asukkaille. Sisäänpääsy siihen on kaikille osallistujille ilmainen.

Hotellibiennaalin aikana katsojat voivat kommunikoida keskenään ja esittää kysymyksiä suosikkiteostensa tekijöille. Järjestäjät toivovat, että taidefestivaali Moskovan lähellä sijaitsevassa hotellissa miellyttää osallistujia ja siitä tulee hyvä perinne.

1

317

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. Vesikin maksaa, miksei hengitysilma?

        Jatkuvasti itketään ettei ole rahaa mihinkään, mutta tilastojen mukaan rahaa on enemmän kuin koskaan, joten miksei asial
        Maailman menoa
        20
        1761
      2. Satuolennoista tarinointi ei kuulu peruskoulun tehtäviin

        Opetustunteja on muutenkin käytössä vain rajallinen määrä. Eli nämä satuhommat koulun ulkopuolelle vapaaehtoisiin harras
        Maailman menoa
        144
        1738
      3. Suomalainen perheenisä vaatii Suvivirren esittämisestä hyvityksiä

        Itse lapsena uskonnonopetuksesta vissiin traumoja saanut ihka suomalainen (!) perheenisä vaatii Espoon kaupungilta korva
        Maailman menoa
        318
        1413
      4. Lahkokasteen ja kristillisen kasteen erot

        Raamatun mukaan Kristillisessä yhdessä kasteessa Jumala pesee ja puhdistaa ihmisen sydämen ja poistaa perisynnin kirouks
        Kaste
        422
        1108
      5. Mies profiloin sinut

        Etsit täysin hallittavaa mutta samalla poikkeuksellista ihmistä. Etsit jotain mitä et koskaan tule saamaan.
        Ikävä
        209
        1102
      6. Mitä haluaisit

        Tehdä kaivattusi kanssa?
        Ikävä
        139
        1048
      7. Salainen kastekoulutus

        Millainen on helluntailainen kastekoulutus ja kauanko se kestää ?
        Kaste
        285
        975
      8. Heikki Paasosen Marita-vaimo jätti tunteikkaat jäähyväiset: "Tällä kertaa me..."

        Heikki Paasonen on naimisissa Marita Paasosen (os. Alatalo) kanssa ja heillä on kaksi pientä lasta. Nyt koitti aika jätt
        Suomalaiset julkkikset
        3
        945
      9. Känsäkoura ja hotelli

        Tietoa kuka ostanut?
        Kuhmo
        11
        945
      10. Pirkanlinna yleisötapahtuma

        Oli todella hyvä tilaisuus. Ja EERO. L. Aivan mahtava tyyppi. Veti rennosti ja asiallisesti. Ja yleisöltä hyviä kysymyks
        Ähtäri
        49
        898
      Aihe