google translate
Taidefestivaali Palmira Garden Hotel & SPA:ssa: päivämäärät, festivaaliohjelma
Tapahtuma järjestetään 21.-22.4.2023
Moskovan lähellä sijaitseva Vidnoje kaupunki toivottaa tervetulleeksi ensimmäisen taidefestivaalin ammattitaiteilijoille eri puolilta maata. Epätavallinen taiteen festivaali järjestetään 21.-22.4.2023 Palmira Garden Hotel & SPA:ssa.
Tämä ei ole ensimmäinen kerta, kun Palmira Group -hotelliketju ja Euraasian taideliitto ry ovat toteuttaneet mielenkiintoisia yhteisiä projekteja nykytaiteen edistämiseksi. Joten noin vuosi sitten he järjestivät taidenäyttelyitä lupaavien taiteilijoiden teoksista Palmira Business Club -hotellissa.
Festivaaleille osallistuu ammattimaalareita.
Nuorten venäläisten maalareiden uudelle festivaalille on valittu Palmira Garden Hotel & SPA - eliittihotelli, joka toivottaa vieraat tervetulleiksi historiallisen Timokhovo-Salazkinon tilakompleksin pohjalta, vain 4 km:n päässä Moskovasta. Moskovan alueen kevätfestivaali kokoaa orgaanisesti yhdelle alustalle eri ammattien luovia ihmisiä - maalareita Venäjän eri alueilta, henkisen musiikin tekijöitä ja teatteritaiteen edustajia.
Festivaalin aikana taiteilijoilla on mahdollisuus rentoutua viihtyisissä huoneissa, paeta arjen hälinästä ja tutustua toisiinsa. Kahden päivän ajan ne kuvaavat hotellin ja historiallisen kartanon kaunista sisä- ja ulkoa. Festivaaleille kutsutuilla mestarilla on oma estetiikkansa, tapa ymmärtää maailmaa, joten heidän luomansa kankaat heijastavat jokaisen taidemaalarin alkuperäistä luovaa tyyliä.
Luksushotellissa taiteilijat voivat rentoutua ja uppoutua luovuuteen.
Kahden päivän ajan yleisöä viihdyttävät Dj-setit - pitkät musiikki-illat tilavaan Tallitapahtumahalliin pohjautuen. Taidefestivaali päättyy voittajan valintaan ja teatteristudion M.A.L.P.A.C.n epätavalliseen huoneistokonserttiin.
Palmira Garden Hotel & SPAn luovan plein airin tuloksena on alkuperäinen maalausnäyttely hotellivieraille ja Moskovan lähellä sijaitsevan Vidnoen kaupungin asukkaille. Sisäänpääsy siihen on kaikille osallistujille ilmainen.
Hotellibiennaalin aikana katsojat voivat kommunikoida keskenään ja esittää kysymyksiä suosikkiteostensa tekijöille. Järjestäjät toivovat, että taidefestivaali Moskovan lähellä sijaitsevassa hotellissa miellyttää osallistujia ja siitä tulee hyvä perinne.
Taidefestivaali Palmira Garden Hotel & SPA Venäjällä
Anonyymi-ap
1
317
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vesikin maksaa, miksei hengitysilma?
Jatkuvasti itketään ettei ole rahaa mihinkään, mutta tilastojen mukaan rahaa on enemmän kuin koskaan, joten miksei asial201761Satuolennoista tarinointi ei kuulu peruskoulun tehtäviin
Opetustunteja on muutenkin käytössä vain rajallinen määrä. Eli nämä satuhommat koulun ulkopuolelle vapaaehtoisiin harras1441738Suomalainen perheenisä vaatii Suvivirren esittämisestä hyvityksiä
Itse lapsena uskonnonopetuksesta vissiin traumoja saanut ihka suomalainen (!) perheenisä vaatii Espoon kaupungilta korva3181413Lahkokasteen ja kristillisen kasteen erot
Raamatun mukaan Kristillisessä yhdessä kasteessa Jumala pesee ja puhdistaa ihmisen sydämen ja poistaa perisynnin kirouks4221108Mies profiloin sinut
Etsit täysin hallittavaa mutta samalla poikkeuksellista ihmistä. Etsit jotain mitä et koskaan tule saamaan.2091102- 1391048
- 285975
Heikki Paasosen Marita-vaimo jätti tunteikkaat jäähyväiset: "Tällä kertaa me..."
Heikki Paasonen on naimisissa Marita Paasosen (os. Alatalo) kanssa ja heillä on kaksi pientä lasta. Nyt koitti aika jätt3945- 11945
Pirkanlinna yleisötapahtuma
Oli todella hyvä tilaisuus. Ja EERO. L. Aivan mahtava tyyppi. Veti rennosti ja asiallisesti. Ja yleisöltä hyviä kysymyks49898