Helsingin sanomissa oli pitkä tylsä juttu seuraavalla otsikolla:
”Ei sellaista ole USA:ssa!” Taylor Aylmer hämmästyi suomalaisen kuntosalin käytännöstä – mitä ihmettä NWSL:n voittaja tekee Ahvenanmaalla?
Kiinnosti hiukan tietää, mitä "kuntosalikäytäntöä usassa ei ole", ja silmäilin juttua nopeasti läpi, mutta silmiini ei osunut vastausta. En jaksanut tuhlata lisää aikaa tähän pitkäpiimäiseen tarinaan, joten kysynkin: Mistä käytännöstä on kyse? Oliko jutussa vastaus otsikon asiaan?
On selvää, että HS-tilaukseni ei tule jatkumaan, nämä erityyppiset narrausotsikot ovat liian rasittavia. Sanomalehdistömmö on selvästi itse tuhoamassa itseään.
"Mies puri koiraa." - nykyään: "Tämä puri koiraa." - huomenna: "Tämä puri tätä" - ylihuomenna: tyhjyys - ehkä joku teki jotain jollekin, mutta tietoa siitä ei enää saada.
Sanomalehdistön itsemurha
1
227
Vastaukset
- Anonyymi
Helsingin sanomat
päätomittajalle
Hesariakka valehtelee
viherpunikkien puuha ei tunnu uskottavalta
muuten, kurssi laskenut Sanoma Oy:lla vajaa 50 prosenttia 12 kuukauden aikana
RUOTSISSA ON KOVEMMAT PALKAT KUIN SUOMESSA
Ruotsissa nostetaan 1.10 lähtien EU:n ulkopuolisten työlupien palkkatasovaatimusta n. 2400 EUROON
en aio tilata Hesaria
https://www.hs.fi/politiikka/art-2000009608071.html
""Purran väläyttämä 2 500 euron tuloraja estäisi hoiva-avustajien tulon Suomeen
Purran väläyttämä 2 500 euron tuloraja estäisi hoiva-avustajien tulon Suomeen
Hoiva-avustajien määrää vanhusten hoidossa on haluttu lisätä. Heidän palkkansa jää keskimäärin alle 2 500 euron.
Hoiva-avustajia rekrytoidaan aktiivisesti ulkomailta. KUVA: EMMI KORHONEN / LEHTIKUVA
Veera Paananen HS
24.5. 16:44
HOITOALALLA ollaan huolissaan mahdollisista tiukennuksista ulkomaalaisten työntekijöiden tulorajoihin.""
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja2212926Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1732556Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot1071189Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies1321102- 681048
Lapsien pakko kasteesta on luovuttava.
Eikö olisi parempi siirtää kaste rituaali rippikouluun,kun 15v.tietävät jo itse haluaavatko tulla kastetuksi juutalais-k5831045Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait2791002Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka338989Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a20929Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap22788