Panttipullopyöräilyä

Anonyymi-ap

Keräilen pulloja ja tölkkejä. Ajelen pyörällä ja poimin mukaan. Onpahan yksi lisämotivaatio liikunnalle. Niistä saa muutaman euron kun laukku on täynnä, mutta päätulos on liikunnan määrä. Sentti on euron alku ja eurolla voi lotota miljonääriksi.

2

354

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Polkupyöräily ja siinä samassa pullojen, tölkkien keräily kauppaan vietäväksi on hyvä asia, ei ainakaan varmaan haittaa ketään, jos ei möhömahaisten, laiskojen kateutta oteta huomioon, joku voi näet tätäkin kadehtia, kun näkee viitseliään pyöräilijän tien sivussa, poskessa ja mikä pahinta viellä pullea kassi tai muu pullollaan pulloja, tölkkejä kertomassa, että tämä kuikelo (yleensä pullojen kerääjät kuikeloita) on onnistunut ja saa verotonta rahaa sekä vielä sivutuotteena terveyttä, kuntoa. Tuskinpa tämä kuikelo tarvitsee purkki kaupalla syödä masennuslääkkeitä tai käydä rasvaimussa, mikä tosin harvinaista.
      Mutta sitten eräs tärkeä seikka, käsitykseni mukaan tällä saitilla käsitellään keräilyharrastuksia, joten roskien, panttipullojen keräily asiat eivät kuulu tänne, vaikka aina joskus joku niistä täällä mainitsee, kertoo.
      Keräillä voi myös muistoja, joko omaan päähänsä tai konkreettisesti kirjalliseen, kuvalliseen tai äänimuotoon. Tästä keräilystä en tiedä täällä mainitun, paitsi minun ehdotus kerran eräälle nuorelle tytölle, että alkaa valokuvaamaan ja keräämään sillä tavalla eteen tulevia asioita, tilanteita, elämää yleensä, myös niitä tavallisia asioita, joita ei ns. tavikset älyä koskaan valokuvata mm. kaupassa käynti kuvia ei näe, pelätään kaupoissa valokuvaamista, vaikka se on lain mukaan sallittua. Poikkeus nykyään yleistyvä tupettaminen, jonka yhteydessä jotkut harvat kuvaa myös jotain kauppareissuillaan, kaupoissa.
      Epäkonkreettinen keräily omaan päähän on suositeltava harrastus kaikille, kun ei kerää toisille tai ympäristölle haitallisia muistoja, niitä keräytyy keräämättäkin, jos ei yksilö sitten ole todellinen pyhimys, mikä lienee mahdottomuus.

      • Anonyymi

        😋😋😋😋😋😋😋😋😋😋

        😋 ­­­N­y­m­f­­o­m­­a­­­a­­n­i -> https://ye.pe/finngirl21#17865440P

        🔞❤️💋❤️💋❤️🔞❤️💋❤️💋❤️🔞


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitään järkeä?

      Että ollaan erillään? Kummankin pää on kovilla.
      Ikävä
      119
      1702
    2. Noniin rakas

      Annetaanko pikkuhiljaa jo olla, niin ehkä säilyy vienot hymyt kohdatessa. En edelleenkään halua sulle tai kenellekään mi
      Ikävä
      99
      1528
    3. Lasten hyväksikäyttö netissä - Joka 3. nuori on saanut seksuaalisen yhteydenoton pedofiililtä

      Järkyttävää! Lapsiin kohdistuva seksuaalinen hyväksikäyttö verkossa on yhä pahempi ongelma. Ulkolinja: Lasten hyväksikäy
      Maailman menoa
      37
      993
    4. Multa sulle

      Pyörit 24/7 mielessä, kuljet mun mukana, mielessä kyselen sun mielipiteitä, vitsailen sulle, olen sydän auki, aitona. M
      Ikävä
      29
      899
    5. Kumpi vetoaa enemmän sinuun

      Kaivatun ulkonäkö vai persoonallisuus? Ulkonäössä kasvot vai vartalo? Mikä luonteessa viehättää eniten? Mikä ulkonäössä?
      Ikävä
      38
      861
    6. Nainen, olen tutkinut sinua paljon

      Salaisuutesi ei ole minulle salaisuus. Ehkä teimme jonkinlaista vaihtokauppaa kun tutkisimme toisiamme. Meillä oli kumm
      Ikävä
      50
      816
    7. Mies, eihän sulla ole vaimoa tai naisystävää?

      Minusta tuntuu jotenkin, että olisit eronnut joskus, vaikka en edes tiedä onko se totta. Jos oletkin oikeasti edelleen s
      Ikävä
      43
      768
    8. Olet myös vähän ärsyttävä

      Tuntuu, että olet tahallaan nuin vaikeasti tavoiteltava. En tiedä kauanko jaksan tätä näin.
      Ikävä
      37
      760
    9. Okei nyt mä ymmärrän

      Olet siis noin rakastunut, se selittää. Onneksesi tunne on molemminpuolinen 😘
      Ikävä
      56
      758
    10. Onko sulla empatiakykyä?

      Etkö tajua yhtään miltä tämä tuntuu minusta? Minä ainakin yritän ymmärtää miltä sinusta voisi tuntua. En usko, että olet
      Ikävä
      37
      730
    Aihe