Panttipullopyöräilyä

Anonyymi-ap

Keräilen pulloja ja tölkkejä. Ajelen pyörällä ja poimin mukaan. Onpahan yksi lisämotivaatio liikunnalle. Niistä saa muutaman euron kun laukku on täynnä, mutta päätulos on liikunnan määrä. Sentti on euron alku ja eurolla voi lotota miljonääriksi.

2

492

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Polkupyöräily ja siinä samassa pullojen, tölkkien keräily kauppaan vietäväksi on hyvä asia, ei ainakaan varmaan haittaa ketään, jos ei möhömahaisten, laiskojen kateutta oteta huomioon, joku voi näet tätäkin kadehtia, kun näkee viitseliään pyöräilijän tien sivussa, poskessa ja mikä pahinta viellä pullea kassi tai muu pullollaan pulloja, tölkkejä kertomassa, että tämä kuikelo (yleensä pullojen kerääjät kuikeloita) on onnistunut ja saa verotonta rahaa sekä vielä sivutuotteena terveyttä, kuntoa. Tuskinpa tämä kuikelo tarvitsee purkki kaupalla syödä masennuslääkkeitä tai käydä rasvaimussa, mikä tosin harvinaista.
      Mutta sitten eräs tärkeä seikka, käsitykseni mukaan tällä saitilla käsitellään keräilyharrastuksia, joten roskien, panttipullojen keräily asiat eivät kuulu tänne, vaikka aina joskus joku niistä täällä mainitsee, kertoo.
      Keräillä voi myös muistoja, joko omaan päähänsä tai konkreettisesti kirjalliseen, kuvalliseen tai äänimuotoon. Tästä keräilystä en tiedä täällä mainitun, paitsi minun ehdotus kerran eräälle nuorelle tytölle, että alkaa valokuvaamaan ja keräämään sillä tavalla eteen tulevia asioita, tilanteita, elämää yleensä, myös niitä tavallisia asioita, joita ei ns. tavikset älyä koskaan valokuvata mm. kaupassa käynti kuvia ei näe, pelätään kaupoissa valokuvaamista, vaikka se on lain mukaan sallittua. Poikkeus nykyään yleistyvä tupettaminen, jonka yhteydessä jotkut harvat kuvaa myös jotain kauppareissuillaan, kaupoissa.
      Epäkonkreettinen keräily omaan päähän on suositeltava harrastus kaikille, kun ei kerää toisille tai ympäristölle haitallisia muistoja, niitä keräytyy keräämättäkin, jos ei yksilö sitten ole todellinen pyhimys, mikä lienee mahdottomuus.

      • Anonyymi

        😋😋😋😋😋😋😋😋😋😋

        😋 ­­­N­y­m­f­­o­m­­a­­­a­­n­i -> https://ye.pe/finngirl21#17865440P

        🔞❤️💋❤️💋❤️🔞❤️💋❤️💋❤️🔞


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Nato kaatamassa Petterin haaveileman Tunnin junan?

      Nato edellyttää pohjoisessa Jäämereltä Rovaniemelle saakka kapearaitesta suoraa rautatieväylää, joka maksaa paperirahaa,
      Maailman menoa
      63
      4888
    2. Puoluebarometri: Marinin hallituksella 7 parasta mittaustulosta

      Orpon hallitusta pitää huonona 2/3 kansalaisista, joka on aika hyvin linjassa hallituspuolueiden yhteenlasketun kannatuk
      Maailman menoa
      30
      3702
    3. Donald Trump pääsi samalle listalle Sanna Marinin kanssa

      Eli vasemmistolaisen Time-median top 100 jännäihmisten listalle. https://time.com/collections/time100-next-2021/5937699
      Maailman menoa
      22
      3330
    4. Vieläkö olet

      Rakastunut minuun? Minä sinuun
      Ikävä
      79
      2295
    5. Ei siinä kauan

      Menisi jos olisimme kahden
      Ikävä
      24
      1889
    6. Tekeekö hän

      Tekeekö hän sinut h*lluksi ja millä tavalla? Uusi yritys, kun edellinen aloitus poistettiin.
      Ikävä
      27
      1561
    7. Laine voitti oikeudessa

      Onnea Savonlinna! Laine voitti oikeudessa kuten arvelinkin ja lieköhän palaa valtaisuimelleen?
      Savonlinna
      40
      1512
    8. Grahn-laasonen taas todisti millaista porukkaa

      kokoomusloiset ovat...työttömät jäävät kuulemma kotiin nukkumaan kun naapuri lähtee töihin...eikös taannoin kokoomuslois
      Maailman menoa
      320
      1425
    9. Puistotyöntekijät

      Miksi ei siivoojia näy. Näin hyvät ilmat. Voisi kerätä roskat. Onko rahat loppu. 🤔🤔🤔
      Ähtäri
      14
      1413
    10. Onko kaivatullasi iso ego? Entä sinulla?

      Vaikuttaako jommankumman ego jotenkin siihen, että ette voi lähentyä?
      Ikävä
      33
      1310
    Aihe