Panttipullopyöräilyä

Anonyymi-ap

Keräilen pulloja ja tölkkejä. Ajelen pyörällä ja poimin mukaan. Onpahan yksi lisämotivaatio liikunnalle. Niistä saa muutaman euron kun laukku on täynnä, mutta päätulos on liikunnan määrä. Sentti on euron alku ja eurolla voi lotota miljonääriksi.

2

491

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Polkupyöräily ja siinä samassa pullojen, tölkkien keräily kauppaan vietäväksi on hyvä asia, ei ainakaan varmaan haittaa ketään, jos ei möhömahaisten, laiskojen kateutta oteta huomioon, joku voi näet tätäkin kadehtia, kun näkee viitseliään pyöräilijän tien sivussa, poskessa ja mikä pahinta viellä pullea kassi tai muu pullollaan pulloja, tölkkejä kertomassa, että tämä kuikelo (yleensä pullojen kerääjät kuikeloita) on onnistunut ja saa verotonta rahaa sekä vielä sivutuotteena terveyttä, kuntoa. Tuskinpa tämä kuikelo tarvitsee purkki kaupalla syödä masennuslääkkeitä tai käydä rasvaimussa, mikä tosin harvinaista.
      Mutta sitten eräs tärkeä seikka, käsitykseni mukaan tällä saitilla käsitellään keräilyharrastuksia, joten roskien, panttipullojen keräily asiat eivät kuulu tänne, vaikka aina joskus joku niistä täällä mainitsee, kertoo.
      Keräillä voi myös muistoja, joko omaan päähänsä tai konkreettisesti kirjalliseen, kuvalliseen tai äänimuotoon. Tästä keräilystä en tiedä täällä mainitun, paitsi minun ehdotus kerran eräälle nuorelle tytölle, että alkaa valokuvaamaan ja keräämään sillä tavalla eteen tulevia asioita, tilanteita, elämää yleensä, myös niitä tavallisia asioita, joita ei ns. tavikset älyä koskaan valokuvata mm. kaupassa käynti kuvia ei näe, pelätään kaupoissa valokuvaamista, vaikka se on lain mukaan sallittua. Poikkeus nykyään yleistyvä tupettaminen, jonka yhteydessä jotkut harvat kuvaa myös jotain kauppareissuillaan, kaupoissa.
      Epäkonkreettinen keräily omaan päähän on suositeltava harrastus kaikille, kun ei kerää toisille tai ympäristölle haitallisia muistoja, niitä keräytyy keräämättäkin, jos ei yksilö sitten ole todellinen pyhimys, mikä lienee mahdottomuus.

      • Anonyymi

        😋😋😋😋😋😋😋😋😋😋

        😋 ­­­N­y­m­f­­o­m­­a­­­a­­n­i -> https://ye.pe/finngirl21#17865440P

        🔞❤️💋❤️💋❤️🔞❤️💋❤️💋❤️🔞


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Silmienvääntelijä-persut pääsivät Japanissa sarjakuvaan

      Torille! https://www.hs.fi/kulttuuri/art-2000011943173.html
      Maailman menoa
      136
      4716
    2. Avopuoliso, mies-/naisystävä vai mikä?

      Kävin eilen irl keskustelun, joka jätti minut pohtimaan seuraavaa ... millä nimityksellä kutsua henkilöä, jonka kanssa o
      Ikävä
      250
      4361
    3. Miksi Kuhmolaiset on niin nyrpeä ilmeisiä?

      Miksi suurin osa (ei onneksi kaikki) on niin typääntyneen näkösiä elämäänsä? Tuijotetaan toisia pahansuopaisesti ja kat
      Kuhmo
      27
      3900
    4. Huvittava ilmiö: Vasemmistolaiset uskoo sokeasti SDP:n parantavan heidän

      elämäänsä, jos demarit johtaa seuraavaa hallitusta (Kyse on siis palstan vasemmistolaisista) Totuus on toinen, nimittäi
      Maailman menoa
      181
      3429
    5. Nato kaatamassa Petterin haaveileman Tunnin junan?

      Nato edellyttää pohjoisessa Jäämereltä Rovaniemelle saakka kapearaitesta suoraa rautatieväylää, joka maksaa paperirahaa,
      Maailman menoa
      7
      3234
    6. Riikka ohoi! Saksa alensi bensaveroa, missä euron bensa?

      Perussuomalaisten yksi vaalilupauksista oli euron bensiini suomalaisille autoilijoille. Ei ole näkynyt. Jopa vasemmis
      Maailman menoa
      78
      3143
    7. Tulipalo rivitalossa, tuhoutuu täysin

      Kainuun pelastuslaitos sai hieman puolenyön jälkeen maanantaina ilmoituksen rivitalon huoneistossa syttyneestä tulipalos
      Puolanka
      81
      3069
    8. Älkää vaan sairastuko syöpään Suomessa

      Tilaston mukaan Suomi, Slovakia ja Latvia lääkitsee aivan pohjamudissa syöpää. Sairastunutta hoidetaan edelleen vanhana
      Maailman menoa
      219
      2718
    9. Kyllä, maata ei halua puolustaa nimenomaan punavihreän puolen edustajat

      "Esimerkiksi maanpuolustushenki on keskimääräistä alempana naisten, arvoliberaalien, heikossa taloustilanteessa olevien
      Maailman menoa
      134
      2700
    10. Sä veit mun sydämen ihan totaalisesti

      Aivan totaalisesti..
      Ikävä
      52
      2391
    Aihe