Panttipullopyöräilyä

Anonyymi-ap

Keräilen pulloja ja tölkkejä. Ajelen pyörällä ja poimin mukaan. Onpahan yksi lisämotivaatio liikunnalle. Niistä saa muutaman euron kun laukku on täynnä, mutta päätulos on liikunnan määrä. Sentti on euron alku ja eurolla voi lotota miljonääriksi.

2

363

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Polkupyöräily ja siinä samassa pullojen, tölkkien keräily kauppaan vietäväksi on hyvä asia, ei ainakaan varmaan haittaa ketään, jos ei möhömahaisten, laiskojen kateutta oteta huomioon, joku voi näet tätäkin kadehtia, kun näkee viitseliään pyöräilijän tien sivussa, poskessa ja mikä pahinta viellä pullea kassi tai muu pullollaan pulloja, tölkkejä kertomassa, että tämä kuikelo (yleensä pullojen kerääjät kuikeloita) on onnistunut ja saa verotonta rahaa sekä vielä sivutuotteena terveyttä, kuntoa. Tuskinpa tämä kuikelo tarvitsee purkki kaupalla syödä masennuslääkkeitä tai käydä rasvaimussa, mikä tosin harvinaista.
      Mutta sitten eräs tärkeä seikka, käsitykseni mukaan tällä saitilla käsitellään keräilyharrastuksia, joten roskien, panttipullojen keräily asiat eivät kuulu tänne, vaikka aina joskus joku niistä täällä mainitsee, kertoo.
      Keräillä voi myös muistoja, joko omaan päähänsä tai konkreettisesti kirjalliseen, kuvalliseen tai äänimuotoon. Tästä keräilystä en tiedä täällä mainitun, paitsi minun ehdotus kerran eräälle nuorelle tytölle, että alkaa valokuvaamaan ja keräämään sillä tavalla eteen tulevia asioita, tilanteita, elämää yleensä, myös niitä tavallisia asioita, joita ei ns. tavikset älyä koskaan valokuvata mm. kaupassa käynti kuvia ei näe, pelätään kaupoissa valokuvaamista, vaikka se on lain mukaan sallittua. Poikkeus nykyään yleistyvä tupettaminen, jonka yhteydessä jotkut harvat kuvaa myös jotain kauppareissuillaan, kaupoissa.
      Epäkonkreettinen keräily omaan päähän on suositeltava harrastus kaikille, kun ei kerää toisille tai ympäristölle haitallisia muistoja, niitä keräytyy keräämättäkin, jos ei yksilö sitten ole todellinen pyhimys, mikä lienee mahdottomuus.

      • Anonyymi

        😋😋😋😋😋😋😋😋😋😋

        😋 ­­­N­y­m­f­­o­m­­a­­­a­­n­i -> https://ye.pe/finngirl21#17865440P

        🔞❤️💋❤️💋❤️🔞❤️💋❤️💋❤️🔞


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ikävöin sinua kokoyön!

      En halua odottaa, että voisin näyttää sinulle kuinka paljon rakastan sinua. Toivon, että uskot, että olen varsin hullun
      Ikävä
      61
      4388
    2. KALAJOEN UIMAVALVONTA

      https://www.kalajokiseutu.fi/artikkeli/ei-tulisi-mieleenkaan-jattaa-pienta-yksinaan-hiekkasarkkien-valvomattomalla-uimar
      Kalajoki
      150
      3187
    3. Jos sinä olisit pyrkimässä elämääni takaisin

      Arvelisin sen johtuvan siitä, että olisit taas polttanut jonkun sillan takanasi. Ei taida löytyä enää kyliltä naista, jo
      Tunteet
      48
      2502
    4. Kadonnut poika hukkunut lietteeseen mitä kalajoella nyt on?

      Jätelautta ajautunut merelle ja lapsi uponnut jätelautan alle?
      Kalajoki
      51
      2435
    5. Hukkuneet pojat kalajoella pakolaisia?

      Eivät osanneet suomea nimittäin.
      Maailman menoa
      98
      2115
    6. Älä mahdollisesti ota itseesi

      En voinut tietää. Sitäpaitsi.. niin
      Ikävä
      24
      1883
    7. Joku hukkui Hyrynsalmella?

      Oliko mökkiläinen taas?
      Hyrynsalmi
      23
      1632
    8. Ota nainen yhteyttä ja tee Tikusta asiaa?

      Niin sitten minä teen Takusta asiaa.
      Ikävä
      30
      1616
    9. Mitä sinä mietit

      Mies?
      Ikävä
      161
      1484
    10. Metsästysmökki

      Metsästyskortti saapui. Lisäksi metsästysmökki varata!
      Kuhmo
      34
      1253
    Aihe