Pelkuri ja tyhmä pitää olla, jos tuollaiseen paikkaan menee 5,4 euron päiväkorvausta vastaan. Varusmiehillä ei katsota intissä olevan minkäänlaista ihmisarvoa.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/seitsemaa-rannikkoprikaatin-ammattisotilasta-epaillaan-rikoksista-liittyen-varusmiesten-epaasialliseen-kohteluun/8705508
Kantahenkilökunta pahoinpiteli ja solvasi varusmiehiä.
4
552
Vastaukset
- Anonyymi
Orjien pahoinpitelyä ja solvaamista on tapahtunut tuhansien vuosien ajan. Se on ikivanha perinne.
- Anonyymi
Tätä nyt tapahtuu jatkuvasti.
Ainoa ero on että tälläkertaa oli varusmiesten joukossa sen verran rohkeita että uskaltivat ottaa asian esille!
Yleensähän nämä 18-19 kesäiset teinipojat on jo ensimmäisestä päivästä alkaen peloteltu vakavilla seuraamuksialla jos esimiehien käskyjä uhmataan tai armeijan tapahtumista kerrotaan ulkopuolisille. - Anonyymi
.."Pelkuri ja tyhmä pitää olla.." jos ei asiallisesti ja asiaankuuluvasti pysty suorittamaan asevelvollisuuttaan ...ja ellei pysty asiallisesti ja asiaankuuluvasti suoriutumaan työstään asevelvollisten kouluttajana... mikä tosin tämänpäivän itsekeskeisten pullapojujen ja omahyväisten "äidinpoikien" kanssa on varmasti vaativampaa kuin takavuosina jolloin inttiin tulevat olivat edes jonkinlaisessa ruumiillisessa kunnossa ..
Tässäkin kohtaa asettaa nykymaailma suhteellisesti tiukempia vaatimuksia , "bemarilla" ajelu kun ei oikein tuohon cooperin testiin valmista ..
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Työeläkeloisinta Suomen suurin talousongelma
Työeläkeloisinta maksaa vuodessa lähes 40 miljardia euroa, josta reilut 28 miljardia on pois palkansaajien ostovoimasta.1492033Israel euroviisujen 2.
Israel sai taas eniten yleisöääniä. Suomesta täydet 12 pistettä, poliittinen ”ammattiraati” antoi 0 pistettä. Hyvä Is3051737- 931567
Mun mielestäni on tosi loukkaavaa
Nainen, että luulet palatan typeriä, sekavia ja ilkeitä viestejä mun kirjoittamiksi. Mä en ole katkera, epätoivoinen, ra2001210Euroviisut ei enää niin musiikkikilpailu?
Kappaleiden taso ei enää ole mikä sijoituksen ratkaisee.Eikö kukaan ihmettele että Israel pärjää lähes joka vuosi kisois781203- 671150
- 251071
- 481007
Rakas nainen ymmärsin
Että minun pitää pitää kiinni sinusta. Haluan, että sä olet onnellinen. Olet mulle se oikea ja mä sulle. Rakastan Sua yl73966- 45947