Moi, Lopetin essitalonpramin noin viikkositten, eli lopetin sen kuukauden kestävässä jaksossa. nyt ruvennut tulemaan ns sähköiskuja kroppaan satunaisesti joskus tiuhaan joskus sillon tällön.. mietin että voisko se johtua vaan että kroppa reagoi kyseiseen lopetukseen niin, onko muilla minkälaisia kokemuksia kyseisen lääkkeen lopettamisesta??
Escitalopram lääke
4
453
Vastaukset
- Anonyymi
Me piristää pieni tälli
- Anonyymi
Mulla on viides viikko aloitusta menossa ja vieläkin tulee noita sähköiskun tapaisia. Yleensä levolle asettuessa.
Oon netin kohta lukenut aiheesta ympäri ja ymmärtääkseni kuuluu myös lopetusoireisiin tosi monella.
Jotkut sanoneet että noita tullut satunnaisesti vielä kuukausien päästäkin lopetuksesta.
Mulla pari viikkoa sitten mahalla maatessa säpsähti pakarat ja reidet samaan aikaan. Oli häijy tunne ku jalat vaan lens ilmaan - Anonyymi
Minäkin juuri lopetin tämän lääkkeen. Ei muuta ongelmaa kuin että ahdistaa, tulee pakkoajatuksia ja suu menee mutruun sosiaalisissa tilanteissa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vain vasemmistolaiset rakennemuutokset pelastavat Suomen
Kansaa on ankeutettu viimeiset 30+ vuotta porvarillisella minäminä-talouspolitiikalla, jossa tavalliselta kansalta on ot453500Persut huutaa taas: "kato! muslimi!"
Persut on lyhyessä ajassa ajaneet läpi kaksi työntekijöiden oikeuksien heikennystä, joita se on aiemmin vastustanut. Pe182901- 282584
- 702319
- 182171
- 452073
- 561901
- 581686
KL: Mari Hynynen avoimena - Jouni-rakkaan ja Joel-pojan välit ovat nämä!
Mari Hynynen (ent. Perankoski) on naimisissa Jouni Hynysen kanssa. Marilla on edellisestä liitosta yksi lapsi, Joel Vola111553- 171465