Kesän 2023 paras paritanssitapahtuma, missä?

Epäilen koko Seinäjoen Tangomarkkinaa ja tuskin sinne tulee lähdettyä kuuntelemaan näitä nykyajan iskelmiä.

Jotain muuta, mutta minne...
9530
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

Mie oon tykkänny Kiuruveen iskelmäviikosta ja sinne suuntaan tänäkin vuonna. Tosin sie et taitais siitäkään tykätä kun sielläkin iskelmää.
No yks vaihtoehto sit Himos, mutta iskelmäähän se sielläkin.....en ole tämän vuoden kattausta edes katsonut kun Himos ei paikkana houkuttele....

Äänestä
  • Joo, näin voi olla. Tosiaan mikään bilemusiikki ei kiinnosta.

    Jospa vaan Suomen tanssilavoja kiertämään...

    Äänestä

  • Anonyymi00002 kirjoitti:

    Joo, näin voi olla. Tosiaan mikään bilemusiikki ei kiinnosta.

    Jospa vaan Suomen tanssilavoja kiertämään...

    Lavoilla ei taida vieläkään varsinaisesti mitkään bilebändit esiintyä ellei ole järjestetty erityistä nuorten iltaa.

    Äänestä

  • Anonyymi00003 kirjoitti:

    Lavoilla ei taida vieläkään varsinaisesti mitkään bilebändit esiintyä ellei ole järjestetty erityistä nuorten iltaa.

    Hyvä näin.

    Äänestä

  • Anonyymi00004 kirjoitti:

    Hyvä näin.

    Aika paljon on etelän lavoilla tänä kesänä myös nuorison bilebändejä. Tuottavat ilmeisesti paremmin kuin perinteiset tanssi-illat.

    Äänestä

  • Anonyymi00005 kirjoitti:

    Aika paljon on etelän lavoilla tänä kesänä myös nuorison bilebändejä. Tuottavat ilmeisesti paremmin kuin perinteiset tanssi-illat.

    Onhan se hyvä että nuorillekin on alettu järjestämään erikseen iltoja sinne lähilavallekin, ettei pelkästään isoja festareita jossain kauempana.

    Äänestä

Tangofestivaalit on niin mennyttä maailmaa.
Sen jälkeen kun Danny junaili heilansa Erika Vikmanin
voittoon ja koko ohjelma sai Yleltä kenkää,
on "tangon ilosanoma" vuosi vuodelta laimeampi uudelleenlämmitys
ikivanhoista kuluneista kappaleista.
Miksi maksaa lippuja kuunnellakseen samaa laulua vuodesta toiseen?

Äänestä
  • Minäkin olen "kohta" mennyt, mutta kuunnellaan tangoja niin pitkään kuin kuulo pelaa :)

    Äänestä

  • Joo, minäkin olen kyllästynyt seuraamaan lätkää. Vuosi vuodelta luistellaan samantyyppistä kaukaloa edes taa ja hakataan kiekkoa. Ei enää oikein iske.

    Voittajat hurraa ja hävinneet ovat naama myrtsinä katsomossa.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Epäilen koko Seinäjoen Tangomarkkinaa ja tuskin sinne tulee lähdettyä kuuntelemaan näitä nykyajan iskelmiä.

Jotain muuta, mutta minne...

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu