Kyytiin vaan,meillä sama matka

Olisiko linjauton/pienibussi/tilauto mahdollista kiertää näin aluksi Leskeläntien lenkin aamuisin,pääsisi huonojalkaiset keskustaan,ja joskus päivällä vielä takaisinkin.Kaupunki voisi aloittaa kyydityksiä,koska tämä siltatyö vei yhteydet keskustaan järettömän pitkän kiertotien kautta.
4279
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Onhan palveluliikenne jo nyt
joka arkipäivä,myös Leskeläntielle. Lukekaapa tämän viikon pyhäjärven sanomista,siinä on tietoa !

Äänestä

Reitti on ilmainen.

Äänestä
  • Reitti voi olla ilmainen,mutta matkustaminen ei.

    Äänestä

Purralla on paksut pohkeet

Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Olisiko linjauton/pienibussi/tilauto mahdollista kiertää näin aluksi Leskeläntien lenkin aamuisin,pääsisi huonojalkaiset keskustaan,ja joskus päivällä vielä takaisinkin.Kaupunki voisi aloittaa kyydityksiä,koska tämä siltatyö vei yhteydet keskustaan järettömän pitkän kiertotien kautta.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu