Länsi joutuu tekemään ennakoivan iskun, jos Venäjä toimittaa ydinaseita...

Anonyymi-ap

Valko-Venäjälle.

16

261

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Venäjällä on niin paljon radioaktiivisia aineita etä niitä on pakko sijoittaa
      johonkin muualle, varsinkin ydinaseita.

      Ketjureaktiossa ne voivat laueta kaikki ja silloin koko valtakunta on
      tuhon oma.

    • "Länsi joutuu tekemään ennakoivan iskun"

      Ei joudu, eikä ole tilannetta jossa joutuisi. :)

    • Anonyymi

      No natoko saa toimittaa ihan mihin vaan eikä sitä pidä katsoa pahalla.

      • Anonyymi

        Tuskin mm Suomi ei niitä halua Samoin Tanska on lailla niiden tulemisen alueelleen kieltänyt


    • Anonyymi

      Eikun nythän mä hokasin.

      Sehän olikin niin, etä Lavrov sanoi, että Venäjä joutuu tekemään ennkoivan iskun, jos Ukraina saa ydinaseita.

      Eihän asiat tietenkään voi olla niin, että moraali toimisi molempiin suuntiin.

      • Anonyymi

        Lavrov nyt puhuu mitä sylki suuhun tuo. Aika veijari.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Lavrov nyt puhuu mitä sylki suuhun tuo. Aika veijari.

        Puhuu kaikkea hölmöä vain ollakseen Putinin mieliksi tuo Lavrov. Kaikki nuo vallassa olevat yrittävät olla Putinille mieliksi, Kuinka ihmeessä yhdellä miehellä on niin suuri valta, että kaikki tuntuvat pokkuroivan häntä.

        Toisaalta kyllä sen ymmärtää, kun tietää nuo lukuisat tapetut, sodan vastustajat, Ei siinä siis auta kuin mielistellä, jos aikoo henkensä säilyttää.


    • Anonyymi

      Mitä olet ottanut (?) ehkä olisi aihetta käydä pykologilla.

      • Anonyymi

        Tarkoititko kysymystä Lavroville?


    • Anonyymi

      Länsi teki jo taloudessa ennakoivan iskun ja kaasuputki terrorin,mitäs jos Venjä olisi tehnyt samoin, niin Suomen sotaisat naiset ei pysyisi housuissaan !?
      Rauha ei ole nyt valttia,vain sota Venjänä ja sekateus yaloutta vastaan,kristillistäkö !?

      • Anonyymi

        Onko se viattomien ihmisten surmaamisen siunaava Venäjän ortodoksinen kirkko mielestäsi kristillinen, Abraham?


    • Anonyymi

      Moskovan Suuren Mafia Sirkuksen kääpiökasvuinen tappajapelle räjäyttää lopuksi Natsi-Venäjän atomeiksi!

      • Anonyymi

        Sellaista on ilmassa.

        Putinilla on vaikea paikka. Sen täytyy keksiä tapa, jolla voi peräytyä Ukrainasta ilman, että menettää työnsä ja jopa henkensä.

        Venäjällä on nyt meneillään hiljaisempi vaihe tiedottamisessa. Se enteilee valmistautumista siihen, että Ukraina valtaa alueensa takaisin. Propagandaa ei voi vaihtaa lennosta.

        Kesän jälkeen Putin julistaa, että tavoite on saavutettu ja Ukraina sitoutuu pitämään huolta venäläisvähemmistön oikeuksista ja vetäytyy "hyvän tahdon eleenä" miehittämiltään alueilta.

        Suurin kysymys onkin, mitä Krimille tapahtuu. Muilta alueilta Venäjä voi vetäytyä pienin kolauksin, mutta Krimin menettäminen on suuri tappio, jota ei voi selittää toiseksi.


    • Anonyymi

      Näinhän se on. Ei Venäjä usko muuta kuin kovia otteita.

    • Anonyymi

      Länsi voisi lopettaa koko sodan., ilmoittamalla Putinille että vetäytyy heti, sillä ohjukset on jo suunnattu kohti Moskovaa!

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Nyt tuli Suomen somaleista todella ikävää faktaa

      sillä osa somalivanhemmista lähettää lapsiaan kotimaahansa kurinpitolaitoksiin, joissa heitä pahoinpidellään. Illan MOT
      Maailman menoa
      357
      4176
    2. Häirintäkohun keskellä olevalta kansanedustajalta Jani Kokolta (sd) rajua tekstiä somessa.

      https://www.is.fi/politiikka/art-2000011772322.html Ajaakohan tämä SDP:n kansanedustaja Jani Kokko oikein täysillä valoi
      Maailman menoa
      130
      3672
    3. Kommentti: oikeuslaitos korvattava SDP:n johdolla

      Näkisin että Suomessa tuomiovalta pitäisi olla demareiden johtoportaalla. Koska porvarimedia säestettynä persujen kirku
      Maailman menoa
      9
      2391
    4. Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?

      On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei
      Maailman menoa
      10
      2222
    5. Lindtman haluaa leikata Kela-korvauksista...oho!

      Antti Lindtman sanoo Kauppalehdessä, että vuodesta 2028 voi tulla erittäin hankala, mikäli nykyinen hallitus ei tee riit
      Maailman menoa
      149
      1872
    6. Onko kaivattusi spesiaali?

      Millä tavalla ja miten?
      Ikävä
      118
      1779
    7. Huono päivä

      Tänään on ollut tosi raskas päivä töissä. Tekis mieli itkeä ja huutaa. En jaksa just nyt mitään. Minä niin haluaisin ja
      Ikävä
      18
      1758
    8. Typeryyttä

      Se on kummallista, kun kaksi ihmistä tuntee selittämätöntä vetoa toisiinsa, mutta eivät vain pääse toistensa luokse. Mik
      Ikävä
      124
      1389
    9. Martina mukana erikoisjoukossa

      Huippurankka Erikoisjoukot-ohjelma jatkuu, Martina mukana. Kerrankin Martinalle hyvä ohjelma, hänellä on voimaa, sisua j
      Kotimaiset julkkisjuorut
      151
      1048
    10. Häneen rakastuminen oli sellaista

      että aina uskoi ja luotti että kyllä tästä vielä edetään jotenkin. Se olikin vain rakastuneen toiveajattelua kaikki. Ta
      Ikävä
      79
      925
    Aihe