Jos ei ole mitään laajakaistamodeemia, muuta kuin puhelimen netti, onnistuuko nettiyhteyden kytkeminen älytelkkariin jakamalla netti puhelimesta usb-kaapelilla tai wifin kautta?
Äly-tv, toimiiko netti puhelimesta jakamalla?
9
1847
Vastaukset
- Anonyymi
Onnistuu. Puhelimesta tulee wlan tukiasema
- Anonyymi
Nrttiyhteyden täytyy olla nopea, muuten tökkii.
- Anonyymi
Tietokoneelle jaan kännyn netin usb-kaapelilla, mutta sama ei taida onnistua tv:n kanssa. Katson kännyllä yle areenaa wifi-yhteydellä känny hotspottina, toimii yleensä ihan ok.
- Anonyymi
Tietokone toki älyää käyttää nettiä usb pistokkeenkin kautta, mutta ajattelin, että eikö usb liittimet ole standardoitu, niin ehkä äly-tv:kin älyäisi käyttää nettiyhteyttä usb portin kautta?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Tietokone toki älyää käyttää nettiä usb pistokkeenkin kautta, mutta ajattelin, että eikö usb liittimet ole standardoitu, niin ehkä äly-tv:kin älyäisi käyttää nettiyhteyttä usb portin kautta?
Se ei kuulu usb standardiin vaan on järjestelmäkohtaista.
- Anonyymi
Onnistuu. Itselläni on vain puhelimen netti jonka jaan TV:hen mobiilitukiasemaa eli puhelimen hotspotia käyttäen
- Anonyymi
Puhelin kuumenee jonkin verran enemmän (jotkut huomattavasti) ja tuo ei ole tarkoitettu jatkuvaan nettiyhteyteen
- Anonyymi
Ehkä hiukan enemmän kuumenee puhelin. Myös pleikka 5:een yhdistän netin puhelimelsta ja pelaan monia tunteja päivässä FPS moninpeliä ilman ongelmia. Sitten jos alkaa ilmaantumaan ongelmia niin ostan reitittimen sim korttipaikalla. Olen jo vuosia näin tehnyt.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 501557
- 611495
SDP:n lyhyt selviytymisopas
1. Komitea on vastaus, oli kysymys mikä tahansa Jos maailma on muuttumassa tai jossain palaa, demari ei hätiköi. Ensin p101088- 60891
- 49864
Mitä se olisi
Jos sinä mies saisit sanoa kaivatullesi mitä vain juuri nyt. Ilman mitään seuraamuksia yms. Niin mitä sanoisit?41765Nanna Karalahti :Paljastus bisneksistä Jere Karalahden kanssa!
Ottanut yhteyttä seiskalehden toimittajaan ja kertonut totuuden yhteisestä Herotreeni-nimisestä verkkovalmenuksesta.118617Toivoisitko
Toivoisitko, että kaivattusi olisi introvertimpi tai extrovertimpi? Itsenäinen tai tarvitsisi enemmän apua/sinua? Osoit86610Sotekeskus
Aloite on hyvä, kiitokset siitä. Mutta jos olette yhtään seuranneet hyvinvointialueen kokouksia niin sehän on jo nuijit32597- 38556