Hohhoijaa...väistyis jo
Anna-Maja haluaa rannikolle mamuja
Anonyymi-ap
10588
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 10
Vanhimmat
Ja laumoittain turhia maahanmuuttokoordinaattoreita jotka ULLATUS suomalainen maksaa...,,,, oikeat työntekijät ei tarvitse mitään kehari apuja ne pärjää itsekseen
Verovarojen tuhlausta!
Ne maahanmuuttokoordinaattorit tietenkin ärkkopeen riveistä valtion maksettaviksi - tämähän se on ollut ärkkotalebaanien linja jo vuosia
🍒🍒🍒🍒🍒🍒🍒🍒🍒🍒
🍒 Nymfomaani -> https://ye.pe/finngirl21#17871849t
🔞❤️💋❤️💋❤️🔞💋❤️💋❤️💋🔞
Ahvenanmaa täyteen ruotsia puhuvia mamuja rapujuhliin. Se on hieno juttu
Pakolaiset ovat ihmisiä, jotka ovat joutuneet pakenemaan kotimaastaan väkivaltaa, vainoa tai sotaa. Heillä on oikeus suojeluun ja turvallisuuteen. Vastaanottaminen on moraalisesti oikein ja vastaa kansainvälisiä ihmisoikeusnormeja. Vastuullinen kansainvälinen yhteisö pyrkii auttamaan ja suojelemaan haavoittuvassa asemassa olevia ihmisiä.
Pakolaisten vastaanottaminen voi tuoda kulttuurista monimuotoisuutta vastaanottavaan yhteiskuntaan. Se voi edistää kulttuurien välistä ymmärrystä, rikastuttaa paikallista kulttuuriperintöä ja avata uusia näkökulmia. Kulttuurinen monimuotoisuus on tärkeä osa avointa ja suvaitsevaista yhteiskuntaa.
Eiköhän mainitsemasi kulttuuri ole jo tarpeeksi rikastunut huumediilereiden, rahanpesijöiden ja ihmiskauppiaiden toimesta.
Varakkaat RKP- läiset rantaruotsalaiset haluavat mailleen mamuja yhtä vähän kuin aikanaan halusivat asuttaa Karjalan evakoita.
Son pakko ottaa matuja joita voi pomottaa...suomenkielisen ovat liian vaikea pala rantaruattalaisten pomottaa.