Äiti ja tytär

Olen iäkäs äiti, mutta ihan hyvin pärjäävä. Aikuinen tyttäreni on keksinyt 'äiti-tytär päivän' aina viikon samaksi, yhdeksi päiväksi, jolloin saan keksiä ihan mitä haluan, että teemme yhdessä. Käymmekö asioilla, siivoammeko yhdessä, vaiko vain huvittelemme. Näin on ollut jo pitkään
Voi olen niin onnellinen. Keksikää te muutkin tyttäret äideillenne tällainen ilon päivä!
4308
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Kuulostaapa kivalle.

Oletpa melkoinen aamuvirkku. Yleensä ravintolasta kotiutuvat ovat niitä jotka kirjoittelee palstalle aamuyöllä.

Äänestä
  • Tai sellainen kuin minä joka valvoo siksi että ylläolevan kaltainen ihminen on sekoittanut nukkumisaikatauluni totaalisesti häiritsemällä yöuntani metelöimällä ym. toiminnallaan tahallisesti kuten myös muita talon asukkaita hoilaamalla, huutamalla kännissä kovaäänisesti joka viikonloppu ym. ajattelematta sitä että he eivät ole ainoita ihmisiä tässä talossa ja muutkin ihmiset olisi hyvä huomioida. Tuollaiset ihmiset ovat täysin piittaamattomia muiden ihmisten terveydestä ja hyvinvoinnista. Heille oma napa on tärkein.

    Äänestä

  • 🍑🍒🍑🍒🍑🍒🍑🍒🍑

    🍒 ­­­N­y­­m­­f­­­o­­­m­a­­­a­n­­­i -> https://ye.pe/finngirl21#178723717

    🔞💋❤️💋❤️💋🔞💋❤️💋❤️💋🔞

    Äänestä

Ja te tunnutte aina huvittelevan muitten asukkaisen kustannuksella jotka haluaisivat joskus saada yönsä nukutuksi. Tyttäresi ei ole itsenäistynyt kun joka viikonloppu käy luonasi laulamassa yöllä karaokea ym. Teillä molemmilla on kova ääni jopa silloin kun muut normaalisti keskustelevat kanssanne. Miksi te huudatte sen tyttären kanssa kilpaa että koko piha raikaa ja naapurit ei saa yöllä rauhaa? Tyttäresi on tullut sinuun mitä tulee kovaäänisyyteen kun muut osaavat sentään puhua normaalilla äänenvoimakkuudella. Minua ei enimmäkseen haittaa harrastuksenne mutta talossa asuu vanhempaa väkeä sekä lapsiperheitä ja teidän huutamiset (= teidän normaali juttelun äänen voimakkuus) kuuluu kilometrin päähän. Tulee mieleen kirja; Kiljusen herrasväki.
Voisitteko ottaa muut ihmiset huomioon?

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Olen iäkäs äiti, mutta ihan hyvin pärjäävä. Aikuinen tyttäreni on keksinyt 'äiti-tytär päivän' aina viikon samaksi, yhdeksi päiväksi, jolloin saan keksiä ihan mitä haluan, että teemme yhdessä. Käymmekö asioilla, siivoammeko yhdessä, vaiko vain huvittelemme. Näin on ollut jo pitkään
Voi olen niin onnellinen. Keksikää te muutkin tyttäret äideillenne tällainen ilon päivä!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu