Pakettiauton renkaat jenkki farkkuun?

Anonyymi-ap

Meneekö kyyti jotenkin kovaksi kun p-auton renkaissa on kovemmat renkaat mutta oma iso farmari vaatii 102 kantavuuden renkaat. Ja haluaisinkin hieman kestävemmät tukevammat kyydit mutta onko noissa paku renkaissa joku todella ikävä kovuus vs normi 225/75/15 renkaisiin mitkä on rekisteriotteenkin mukaan oikea kokoluokka. Ostan vastaavat tai tuolta esim nuo ja 112/110R kantavuus.
https://rengasmaster.fi/fi-Fi/c,165,renkaat/p,176008,225-70r15c-goodride-h188-112-110r-ccb72-m-s.html?gclid=EAIaIQobChMIjIzcpayX_wIVhAuiAx334wH2EAQYAiABEgJWffD_BwE
Paineiksi ei 4bar vaan 2.5 bar kuten tässä jenkkifarkussa joka juuri tuli omistukseen joten uusi tuttavuus sinänsä. Niin miten toimi kestää näin alhaisessa paineessa pakettiauton rengas joka on tarkoitettu kovempaan paineeseen eli hajoaako runko tms? Tässä uudessa vanhassa amerikan vetonkierto autossa on niin loput renkaat että vain ostopaikasta tuurilla kehtaa siirtää kun taka renkaat on juuri ja juuri erottuva ura jäljellä ,on kulunut sudittelulla loppuun. Ei taida olla 5 litran pata ei. Onneksi bensaa saa mittarilta ja nastarenkaita en ole ajatellut käyttää mutta rauhalliseen cruisailuun kylläkin pakettiauton renkailla. Kerro jos tiedät jotain pakun renkaista henkilömallin autossa.

0

296

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. Mikä kaivatussasi

        on parasta?
        Ikävä
        90
        1338
      2. Koska muru nähdään

        Kaksin?
        Ikävä
        45
        707
      3. Et vaan tajua

        Että rakastan sua
        Ikävä
        20
        649
      4. Olen jo oppinut tuntemaan

        sinun kirjoitustyylisi
        Ikävä
        53
        608
      5. Sinisilmäiselle tutulle miehelle

        Iltaisin ikävä pahenee ja olet usein mielessä. Toivon merkitseväni sinulle paljon. On ihan hirveän vaikeaa miettiä, mit
        Ikävä
        48
        600
      6. Sanoppa ihan rohkeasti

        Mun huonot puolet! En suutu…
        Ikävä
        76
        576
      7. Mikä kaivatussasi

        on pahinta?
        Tunteet
        46
        569
      8. Nainen ... ala olemaan miehille täysin hyödytön

        Otsikossa on paras neuvo jokaiselle naiselle, jonka hän voi koskaan saada. Moni mieshän ajattelee jo nyt, että naiset o
        Sinkut
        132
        548
      9. Ylen typerät rinnastukset.

        Näin YLE…..Saksassa ei ole äärioikeisto ollut vallassa sitten Hitlerin . YLEn toimittajille tiedoksi . Hitler oli Saksan
        Maailman menoa
        183
        514
      10. Mikä herkku

        Kaivattusi On? 😁
        Ikävä
        41
        512
      Aihe