Vai reagoitteko siihen mitenkään?
Mietin juuri itse, olisiko reagoimisesta enemmän hyötyä vai haittaa. On monia syitä, miksi minun ei ehkä ainakaan juuri tällä hetkellä kannata tehdä asian eteen mitään. Kesän jälkeen voi olla toisin...
https://www.ttl.fi/teemat/tyohyvinvointi-ja-tyokyky/tyopaikkakiusaaminen/toimi-nain-jos-koet-etta-sinua-kiusataan
Miten reagoitte työpaikkakiusaamiseen?
3
333
Vastaukset
- Anonyymi
Moni ei halua olla uskovinaankaan että on itse työpaikkakiusaamisen kohde. Asia on liian arka. Asiallehan ei tietystikään voi tehdä mitään, ennen kuin itse myöntää että siitä tässä on kyse.
- Anonyymi
Kuinka moni täällä on työpaikkakiusaaja?
- Anonyymi
Ei kovinkaan monta.
Minut on nimetty työpaikkakiusaajaksi. Useat työkaverit ovat valittaneet esihenkilölle. Hän ei minulle kertonut heidän nimiään, piti kuitenkin minulle puhuttelun.
Itse kyllä tunnistin heidät.
Olen ahkera ja tunnollinen asiantuntijasairaanhoitaja. Joudun ottamaan kantaa hoitotyössä ilmeneviin epäkohtiin. Haluaisin keskustelua hoitotyön laadusta, moniammatillisesta yhteistyöstä.
En voi sietää, ei kuulu minulle, miksi tuo ei tee sitä taikka tätä, laukku kainalossa odotetaan työajan päättymistä jo varttitunti ennen työajan päättymistä. Taas se soittaa kelloa jne..
No, hakeuduin lääkärin vastaanotolle, RR hipoi kahtasataa, vaikea masennus testin mukaan. Sairauslomalle.2 kk siinä meni
Kauheaa palata samaan työpaikkaan. En tunnista itsessäni työpaikkakiusaajaa, ihmettelenkin ,miten yksi ihminen voi kiusata useaa.
Työajan ulkopuolella en pidä yhteyttä työkavereihin. En käy tupakalla, keskityn vain työasioihin ja keskustelen niistä.
Saan työstäni hyvää palautetta omaisilta potilailta ja esihenkilökin myönsi työni olevan erinomaista. Tälläinen työpaikkakiusaaja minä olen.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Poliisi: Kymmenhenkinen pohjalaisperhe ollut vuoden kateissa kansainvälinen etsintäkuulutus Poliis
Poliisi: Kymmenhenkinen pohjalaisperhe ollut vuoden kateissa – kansainvälinen etsintäkuulutus Poliisi pyytää yleisön apu2742432Tässä totuus jälleensyntymisestä - voit yllättyä
Jumalasta syntyminen Raamatussa ei tässä Joh. 3:3. ole alkukielen mukaan ollenkaan sanaa uudestisyntyminen, vaan pelkä3001304- 1081211
En kadu sitä, että kohtasin hänet
mutta kadun sitä, että aloin kirjoittamaan tänne palstalle. Jollain tasolla se saa vain asiat enemmän solmuun ja tekee n831201Oisko mitenkään mahdollisesti ihan pikkuisen ikävä..
...edes ihan pikkuisen pikkuisen ikävä sulla mua??.. Että miettisit vaikka vähän missähän se nyt on ja oiskohan hauska n581155Noniin rakas
Annetaanko pikkuhiljaa jo olla, niin ehkä säilyy vienot hymyt kohdatessa. En edelleenkään halua sulle tai kenellekään mi811106- 44972
Helena Koivu : Ja kohta mennään taas
Kohta kohtalon päivä lähestyy kuinka käy Helena Koivulle ? Kenen puolella olet? Jos vastauksesi on Helenan niin voisi67907Au pair -työ Thaimaassa herättää kiivasta keskustelua somessa: "4cm torakoita, huumeita, tauteja..."
Au pairit -sarjan uusi kausi herättää keskustelua Suomi24 Keskustelupalvelussa. Mielipiteitä ladataan puolesta ja vastaa22860- 33777