Miten reagoitte työpaikkakiusaamiseen?

Anonyymi-ap

3

417

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Moni ei halua olla uskovinaankaan että on itse työpaikkakiusaamisen kohde. Asia on liian arka. Asiallehan ei tietystikään voi tehdä mitään, ennen kuin itse myöntää että siitä tässä on kyse.

    • Anonyymi

      Kuinka moni täällä on työpaikkakiusaaja?

    • Anonyymi

      Ei kovinkaan monta.
      Minut on nimetty työpaikkakiusaajaksi. Useat työkaverit ovat valittaneet esihenkilölle. Hän ei minulle kertonut heidän nimiään, piti kuitenkin minulle puhuttelun.
      Itse kyllä tunnistin heidät.
      Olen ahkera ja tunnollinen asiantuntijasairaanhoitaja. Joudun ottamaan kantaa hoitotyössä ilmeneviin epäkohtiin. Haluaisin keskustelua hoitotyön laadusta, moniammatillisesta yhteistyöstä.
      En voi sietää, ei kuulu minulle, miksi tuo ei tee sitä taikka tätä, laukku kainalossa odotetaan työajan päättymistä jo varttitunti ennen työajan päättymistä. Taas se soittaa kelloa jne..
      No, hakeuduin lääkärin vastaanotolle, RR hipoi kahtasataa, vaikea masennus testin mukaan. Sairauslomalle.2 kk siinä meni
      Kauheaa palata samaan työpaikkaan. En tunnista itsessäni työpaikkakiusaajaa, ihmettelenkin ,miten yksi ihminen voi kiusata useaa.
      Työajan ulkopuolella en pidä yhteyttä työkavereihin. En käy tupakalla, keskityn vain työasioihin ja keskustelen niistä.
      Saan työstäni hyvää palautetta omaisilta potilailta ja esihenkilökin myönsi työni olevan erinomaista. Tälläinen työpaikkakiusaaja minä olen.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Turussa Varissuolla bussikuski ajoi lapsen yli lapsi kuoli

      Poliisi " Epäilee " kuskia törkeästä liikenneturvallisuuden vaarantamisesta ja törkeästä kuolemantuottamuksesta.
      Maailman menoa
      441
      2848
    2. IS: Väitöstutkimus - Pyöräilybuumi oli pelkkä kupla!

      Pyöräilybuumista paljastui karu totuus Väitöstutkimuksen mukaan suuri suomalainen pyöräilyrenessanssi olikin vain pelkk
      Maailman menoa
      102
      2102
    3. 167
      1672
    4. Ilman Stadia Suomessa ei olisi kunnon lihajalosteita

      HK, Helsingin makkaratehdas, Votkin, mitä näitä nyt onkaan. Böndellä ei ole kunnollisia jalostajia.
      Maailman menoa
      92
      1574
    5. Martina Aitolehden Victoria-tytär, 16, tietää riskit - Teki silti yllättävän päätöksen

      Victoria Eerikäinen on Martina Aitolehden ja Esko Eerikäisen tytär. Hän on yksi Nepot-sarjan tähdistä. Sarjan kuvausten
      Suomalaiset julkkikset
      17
      1546
    6. Apostolit kastoivat eri tavalla kuin kirkko

      Raamatussa on kaksi ristiriitaista kastekaavaa. Toinen ei voi olla oikea. Kumpi on alkuperäinen? "Menkää siis ja tehkää
      Kaste
      459
      1258
    7. Olen varattu

      Kihloissa ja menemme naimisiin. Anteeksi💔
      Ikävä
      147
      1114
    8. Vastuunkantoa

      Nyt kun Ähtäri on historiansa pahimmassa kriisissä, päättäjä luikkii perunakellariin: "Eronpyyntö kaupunginvaltuuston pu
      Ähtäri
      52
      1100
    9. Ruohonpolttoa Suomussalmella

      Poikaporukka oli kuullut että ruohonpoltto on muotia, joten Kirkkopuistossa oli tekoruohoa poltettu. Ketkä liene asialla
      Suomussalmi
      44
      962
    10. Vilpitön totuudenetsiä löytää totuuden kasteesta.

      Nykyaikana on niin paljon tietoa saatavilla että vilpitön totuudenetsiä löytää totuuden myös kristillisestä kasteesta. R
      Kaste
      450
      942
    Aihe