siis ei itsellä vaan muilla huomannut. märkien puiden poltto., hormissa vikaa vai miksi?
takan tai hellan yläosa mustuu mistä johtuu?
3
195
Vastaukset
- Anonyymi
Alkukankeutta. Lämmitetään epäsäännöllisesti eli hormi on kylmä ja tuuppaa alkusavut sisään.
- Anonyymi
😍😋😍😋😍😋😍😋😍
😋 Nymfomaani -> https://ye.pe/finngirl21#17873677p
🔞❤️💋❤️💋❤️🔞💋❤️💋❤️💋🔞
- Anonyymi
Huono veto, jos tarkoitat sitä mustaa, mikä tulee luukkujen ulkopuolelle.
Se taas voi johtua monesta syystä, alipaine pitää aina ensin poistaa talosta, kun luukkuja auotaan.
Helloissa ja joissakin uuneissa on rakenteellisena ominaisuutena savun tulo sisälle sytytysvaiheessa, se johtuu matalasta rakenteesta.
Uuni jossa savukanava aukeaa suoraan ylös suht korkealle, lähtee aina vetämään kelissä kuin kelissä, eikä vuosikymmenten käytön jälkeenkään löydy nokea luukkujen yläpuolta.
Vedon käynnistymistä auttaa se, kun lämpö pääsee heti nousemaan ylös, se potkaisee kylmälukon edeltään, helloissa, saunan padoissa, leivinuuneissa ja joissakin kiukaissa ei tuota ole ja savua tulee helposti sisään sytytysvaiheessa.
Jos mustaa löytyy tulipesästä polton jälkeen, lämpötila on liian alhainen, märkää puuta, liian vähän puuta, liian isoa puuta pesässä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1121431
Se helpottaisi oloa jos
Se toinen tietäisi että molemmat tykkäämme toisistamme. Se on asia mikä vaivaa ja ahdistaa minua vaikka tilanne olisikin881287Palsta kysely..
Mikä on mielestäsi hyvä ikäero parisuhteessa? Tulevassa/kuvitteellisessa tulevaisuuden suhteessa, voisitko harkita ”ott1341028- 68964
- 39897
- 71863
- 97857
- 75836
Haluaisin nainen vain välillä heilutella peittoa sinun kanssa
Mutta kuitenkin oltaisiin uskollisia toisillemme.54812Ihmeellistä millaisissa tilanteissa ajatukset kulkuun sinuun
Eilen seurasin kun ihmiset ajoivat kaupan parkkipaikalle ja menivät yhdessä kauppaan. Iski jotenkin ikävä. Mietin että39764