Tujuu, huhuu!

"........me ollaan Tujusta huolissamme niin"

Ja missä hitossa kaikki muutkin tipattomat on. Ettei vaan käristämässä itteensä rannalla.

Heti ku selkäsä kääntää, nii...

Minä oon ollu raittiina rättikaupan pölyssä koko jumalan päivän ja oon skitsoillu ku ihmiset tuo untuvatakkii vetoketjun vaihtoon.

Ei sitä kännissä ois kestäny pirukaan.
5464
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

minä ja ainakin Joonatan* kirjoitettiin "Kerstinin" avaukseen. Kun siinä oli päivämäärä, niin vaikutti ihan tipattomien avaukselta. Enpä tuota niin kummemmin ajatellut.

Tuju* mukaan. Oli sitten tapahtunut mitä tahansa. Mullakin ongelmia lasten kanssa. Saattavat kantaa kaunaa isken juopottelusta, mutta ei ole vielä puhjennut akuutiksi.

Ai niin vesi alkaa järvissä olla jo lämmintä: 15 ja vähän yli. Ihan kuin kesällä.

Äänestä
  • vaikka pää kainalossa!

    Meressä ei taida vielä olla noin lämmintä eika mulla sitäpaitsi oo vielä niitä XXXLL:n uikkareitakaan.

    Mulla oo muuta ongelmaa ku toi äijä ja sen viikon kestävä loma. On hautonu itteensä sisätiloissa koko päivän mukamas tietokonehommia tekemässä ja näytti mulle oikein sen A4:n kokosen läpyskän minkä se oli pakertanu. 9 tuntii!

    Sen varsinaiset tekemiset oli tossa ovenpielessä muovipussissa tyhjänä. Lähti just naulaamaan sitä lappuunsa johonki seinää ja vaivihkaa otti muovisäkin mukaan. Luuli varmaan, että mä oisin ruvennu sille pitämään saarnaa. Iteppähän juo ja haisee pahalle.

    Nyt se onneton on viipyny sillä naulausreissulla jo kohta kaks tuntii.

    Äänestä

mikään niinkö ennen.Palstakin oli piilotettu.Aloin jo epäileen että onko kaikki aivosolut tuhoutunnu.Ainahan tämä on ennen alakannu AA:lla.Nyt sitte PÄ:llä.
En ole sortunu tänäänkään juopotteleen.Käväsin torilla ja siellä alkaa näkymään kesän merkit.

Äänestä

Raitiina on rapattu ruohonleikkuria!!Osa osista on vielä Ameriikoissa.Sinä taidat varmaan, noi kaikki,loitsut aahoohoo?!?Meinaan ku varoittelit lauantaina,että ole varovainen sen leikkurin kans,ettet loukkaa,selkääs.Tietysti löi jokapaikan jumiin,ja hajos vielä se leikkuriki!!

Tään päivän on purkanut,sitä hiivatin rakkinetta.Eilinen meni kippuroidessa ku oli jokapaikka,niinku tulessa.Täytyy myöntää että olit oikeessa, ku varoitelit,mua..Yritän ensikerralla ottaa vaarin kehoituksistasi..

Otsikko vain leikkiä..

Äänestä

Moi!

Tässä on takki tyhjä ja jos viitsit lukea torstai ketjun, niin sieltä löytyy masentavaa tekstiä Tujulta.

ps. anteeksi en jaksa tänään oikein kirjoitella

Äänestä

Kommentoi aloitusta


aahoohoo kirjoitti:

"........me ollaan Tujusta huolissamme niin"

Ja missä hitossa kaikki muutkin tipattomat on. Ettei vaan käristämässä itteensä rannalla.

Heti ku selkäsä kääntää, nii...

Minä oon ollu raittiina rättikaupan pölyssä koko jumalan päivän ja oon skitsoillu ku ihmiset tuo untuvatakkii vetoketjun vaihtoon.

Ei sitä kännissä ois kestäny pirukaan.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu