Raisio-Naantali ratasuunnitelma

Mitäs mieltä olisitte siitä että rata sähköistettäisiin ja matkustajajuna alkaisi kulkea Naantaliin?
10588
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

Ei mitään järkeä tuollaisessa. Kuntalasiten verorahoja tuhlattaisiin taas ihan turhaan.

Äänestä
  • 😋😋😋😍😍😍😍😋😋😋

    ❤️ ­­N­y­m­f­o­­­m­­a­­a­­­n­­i -> https://ye.pe/finngirl21#17874643T

    🔞❤️💋❤️💋❤️🔞❤️💋❤️💋❤️🔞

    Äänestä

Aikoinaan itsekin kuljin Naantalista junalla. Hyvä homma, varsinkin kun tiet ovat siinä kunnossa, ettei autolla voi kohta edes ajaa..

Äänestä

sama se millä kulkee. päättääköö isopäät

Äänestä

Jo junat liittyvät Föliin niin sitten ehdottomasti kannattaa Naantalin alkaa junailemaan.

Äänestä

tammistosta kiva kävellä junalle. ääni föli bussille

Äänestä
  • Eiköhän Tammistossa olisi asema kuitenkin siinä missä nyt on se punainen torppa.

    Äänestä

  • Anonyymi00006 kirjoitti:

    Eiköhän Tammistossa olisi asema kuitenkin siinä missä nyt on se punainen torppa.

    Vanhaan hyvään aikaan siinä oli todellakin asema. Pääsi Tammistosta junalla Turkuun.

    Äänestä

  • Anonyymi00007 kirjoitti:

    Vanhaan hyvään aikaan siinä oli todellakin asema. Pääsi Tammistosta junalla Turkuun.

    Tammistontila kun siihen rakentui niin asema joutui lopettamaan.

    Äänestä

metro tarvii saada

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Mitäs mieltä olisitte siitä että rata sähköistettäisiin ja matkustajajuna alkaisi kulkea Naantaliin?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu