Niin onko äkissä millaista asua olemme päälle kolmikymppinen opiskelija pariskunta ja etsimme asuntoa sieltä.
Esim:Mille alueelle suosittelet muuttoa olemme asiallinen ja alkoton siisti rauhallinen pariskunta??
Asiallisia vastauksia kiitos !!!
Esim:Mille alueelle suosittelet muuttoa olemme asiallinen ja alkoton siisti rauhallinen pariskunta??
Asiallisia vastauksia kiitos !!!
Vastaukset 29
Vanhimmat
Likolahti
Lilluuko siellä jotain
Mitä te opiskelee. Jos vuokra-asuntoa haette ja kaupungin vapaat asunnot tiedossa niin ei ole iso paikkakunta että yhden päivän aikana kiertää tienoot mikä vois tuntua omalta. Siisti ympäristö, näkymät jne.
Kauas keskustasta, muuten saatte kyttääjiä ja juoruajia kintereillenne, pahansuopaisia ihmisiä, ilkeitten juorujen levittäjiä, selkään puukottajia.
Minä asuin vuoden verran äkissä keskustassa olihan siellä niitä ihme kyyläreitä.
Aina kun kyyläsivät meikäläinen kyyläsi takas ja tuumasin että hanki elämä tai ede se pumpattava lammas
No minkä värisen lampaan hommasit 🤣
Osui ja upposi kyylärin hermoon kjäh kjäh 🤣😅
Hymiöpellellä taas pelikaani turbiinissa.
Niinhän sulla reppana on
Ennemmin hymiöpelle , kuin pumpattavaa lammasta koiniva naapuri kyylä 🤣
Aistiharhoihisi on saatavana lääkitys, lopeta aineiden käyttö saatat vaikka normalisoitua hymiöpelle.
En tarvi lääkkeitä, olen onnellinen ja vapaa 😊 . Ehkäpä sinun kannattaisi ottaa se lääkitys niin pääsisit eroon tuosta eläinfantasiastasi.
Täältä ei valitettavasti asiallista vastausta saa, kannattaa ennemmin kysellä facen äänekosken puskaradioista
Ihan asiallinen paikka asua. Kannattaa tutkia vuokria niin voi saada aika edullisesti asunnon.
Pukkimäkeen eikä koskaan ole tylsää 🤣😅
Likolahdessa on hinta laatusuhde kohdallaan.
Jokaisessa paikassa omat ongelmat. Riippuu aika paljon kyllä itsestä. Ulkoilu mahdollisuudet hyvät. Vaatekauppoja voisi olla enemmän, iltaisin ei ole kahvipaikkaa eikä Hyvää ruokapaikkaa. Halutessa saa olla ihan omissa oloissa jos haluaa.
Muistakaa uudet asukit kiertää tori kaukaa siellä aina joku vastenmielinen käppänä kyyläämässä ja pukkimäki on juoppojen ja narkkareitten slummi
Ne vastenmieliset käppänät ovat kasvatettu kuin aina lapset, kyyläämään ja juoruamaan, normi tapa koskella.
Itse ei voi vaikuttaa ilkeämielisiin juoruihin.
Osasta näitä kommentteja voit jo päätellä millaista porukkaa asuu kosken narkkikylässä.
Onneksi täällä on muitakin kuin persuja.
Opiskelupaikkana ja työpaikkana menee mutta asumiseen tylsäpaikka, paitsi jos on tosi tosi tosi koti-ihminen.
Meinasitko, että tylsä paikka, jos on narkkari, tai alkoholisti? Kyllä varmasti. Eikä niitä tänne kyllä kaivatakkaan, pysykööt Pupuhuhtassa, tai Petosella.
narkit asuu koskella
Taas tämä hönö on johonkin muuttamassa vaikka asuu Pitkänniemen parakissa.
Tämän aloituksen täytyy olla trolli. Ei kukaan opiskelija äkiin muuta, siis opiskelijat, mitä täällä muka voi opiskella , että ihan asunto pitää äkistä hakea. Äki ei ole Suomen suosituimpia paikkoja asua.
Ei niin Helsinki on, mutta se on opiskelijalle melko kallis paikka.
Suolahti hyvä paikka asua,tervetuloa!