Pride kuukausi

Anonyymi-ap

Miksi on olemassa pride kuukausi? Eikö sitten heteroillekkin pitäisi olla oma kuukausi tai edes yksi päivä?

9

1313

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Vastaus on yksinkertainen: heteroja ei ole sorrettu ihmisryhmänä, mutta seksuaali- ja sukupuolivähemmistöjä on. Pride on ihmisoikeustapahtuma, jonka tavoite on tuoda esille syrjityn vähemmistön oikeudet. Heterot eivät tämän vuoksi tarvitse Priden kaltaista tapahtumaa.

      • Anonyymi

        Kyllä monet homot vihaa heteroja ja perheitä.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Kyllä monet homot vihaa heteroja ja perheitä.

        Melkoinen yleistys, että kaikki homot vihaavat heteroita.
        Heteroiden oikeuksia ei ole koskaan tarvinnut puolustaa, ja tuskin tarvitseekaan. Mutta hei; on olemassa heterolippu, kukaan ei estä sinua menemästä kadulle sen kanssa.


      • Anonyymi

        Suomessa ei ole ikinä sorrettu homoja. Ei ole ollut eheytymisleirejä tai vastaavaa!


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Suomessa ei ole ikinä sorrettu homoja. Ei ole ollut eheytymisleirejä tai vastaavaa!

        Just noin. Pidä toi, koska se on ainoa joka pitää sua kasassa. Pidä siitäkin huolimatta, että että olet ihan helvetin väärässä.


    • Anonyymi

      Homoagendaa pusketaan nyt valemedian ja virkavallan kaikella voimalla. Kommunisti on myynyt kaikki periaatteensa ja kuvittelee, että ”raukkojen” homojen ja perverssien yletön hyysääminen on kompensoiva hyve, jolla sovittaa syntinsä. Mutta tämänkin hyveen marxisti muuttaa yhteiskuntaa tuhoavaksi toiminnaksi. Nyt homoagendalla ajetaan yli omistajan oikeudet (se vähä, mitä ei verottamalla ja määräyksiä keksimällä pystytä viemään) Siinä koko marxismin kaava: järjestäytynyt yhteiskunta laitetaan p*skaksi ja tilalle synkkä poliisivaltio, jossa kaikki ovat köyhiä ja elävät pelossa.

    • Anonyymi

      Rasistien pride-kuukauden tarkoitus on ärsyttää maan muslimeja. Imaamit eivät ymmärrä eivätkä hyväksy koko pride-touhuja.

    Ketjusta on poistettu 192 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Upea peppuisella naisella

      Upea peppuisella naisella on upea peppu.
      Ikävä
      85
      6304
    2. Nikkalassa vauhdilla nokka kohti taivasta

      Mitähän Darwin sanoisi näistä 4 suomalaisesta, jotka kävivät Haparandan puolella näyttämässä, kuinka Suomi auto kulkee t
      Tornio ja Haaparanta
      30
      3783
    3. törniöläiset kaaharit haaparannassa

      isäpapan autolla kaahatta 270 km/h metsään https://www.lapinkansa.fi/nsd-kaksi-suomalaista-kuoli-kolarissa-haaparannall/
      Tornio ja Haaparanta
      28
      3140
    4. Sitä saa mitä tilaa Perussuomalaiset!

      https://yle.fi/a/74-20160212 SDP:n kannatus se vain nousee ja Keskusta on kolmantena. Kokoomus saanut pienen osan persu
      Maailman menoa
      369
      1696
    5. Mihin se sysipska hävisi?

      Katso Frida Kahlo elämäkerta ja opi.
      Ikävä
      33
      1388
    6. Upea peppuisella miehellä

      Upea peppuisella miehellä on upea peppu.
      Ikävä
      27
      1330
    7. Eelin, 20, itsemurhakirje - Suomalaisen terveydenhuollon virhe maksoi nuoren elämän

      Yksikin mielenterveysongelmien takia menetetty nuori on liikaa. Masennusta sairastava Eeli Syrjälä, 20, ehti asua ensi
      Maailman menoa
      46
      949
    8. Anteeksi kulta

      En oo jaksanut pahemmin kirjoitella, kun oo ollut tosi väsynyt. Mut ikävä on mieletön ja haluisin kuiskata korvaasi, hyv
      Ikävä
      11
      946
    9. Perttu Sirviö laukoo täydestä tuutista - Farmi Suomi -kisaajista kovaa tekstiä "Pari mätää munaa..."

      Ohhoh, Farmilla tunteet alkaa käydä kuumana, kun julkkiksia tippuu jaksosta toiseen! Varo sisältöpaljastuksia: https:
      Tv-sarjat
      11
      870
    10. Tykkään susta todella

      Paljon. Olet ihana ❤️
      Ikävä
      42
      859
    Aihe