Predaattori, saalistaja. Siis tietää mikä on totuus, mikä on oikein, että pitää olla rehellinen ja uskollinen. Ei saa valehdella, varastaa, eikä pettää. Mutta hän ei voi itselleen mitään. Hän on pimeällä puolella. Rikollinen mieli. Syynä vaikea lapsuus ja kenties oppimisvaikeudet nuorella iällä, joista seurannut pysyvä itsetuntovaurio. En syyllistä. Totean vain tosiasiat. Moni on langennut hänen verkkoihinsa. Minä painoin lopulta jarrua, jostain syystä, hieman. Intuitio. Hän meni toisen ihmisen kanssa lopulta jopa avioon.
Hän on kuitenkin hyväksikäyttäjä
Anonyymi-ap
1011924
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 10 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 101
Vanhimmat
Ai sinä vai kaivattusi?
Hän. Toinen ihminen kuin minä.
Mies itse käyttänyt hyväksi 😆
Monenko
Montako
Taitaa tää mies vain haaveilla tällaisesta hyväksikäyttäjän ”urasta”, sen verran on rivien välistä luettavissa😂
Missä sä olet oikein kasvanut, jos kuvittelet, että joku ihminen haluaa inhoamiaan asioita? Eikö sulle mahdu päähän, että joku ei halua olla koko kylän yhteinen polkupyörä?
AP.
Jepperk
Tahi watin saaren lisä puola polkeammax ketju
Olet se sama Vauva- palstan haukkuja !
Niin kyllä ätmi on sielläkin pyörinyt kuten ylilaudalla siellä on hieman fiksumpaa porukkaa niin suohon se on naurettu. Vauvapalstan porukka osaa todellakin trollata ja tarkoitan hyväntahtoisesti ilman mitään maalittelua, eikä siellä voi maalitella ketään esittämällä väitteitä henkilöllisyyksistä. Mies on siellä tunnettu eräällä lempinimellä mikä liittyy hänen pakkohokemiinsa. Hyvää yritystä jos joku haluaa vyöryä tankkerilla paikalle vähän kertoilemaan
En keskustele laudalla, enkä vauva-foorumilla. Onko sulle mennyt ihon alle jonkun teräväkielisen miehen viestit ja nyt jahtaat sitä ympäri nettiä? 😂😂😂
AP.
Ei, per*ereikämies on ihan legenda, vuotanut tänne asti se tieto. Ja olethan avautunut kuinka naiset siellä kiusaa. Tämä suolisto on ehkä liian helppo alusta muuten huonosti pärjääville narsisteille tulla pätemään ja mustamaalaamaan😏
Ja jos omille keu keu- tason vitseille naureskelua teräväkielisenä pitää, niin
Valitettavasti joudun kertomaan, että minulla ei ole mitään käsitystä siitä, että mistä sinä nyt puhut. Mutta tämän toteaminen lienee turhaa.
AP.
Tunnistan tyypin.
Niin. Kyllähän näitä on.
Yhden kanssa kun ollaan suhteessa katsastetaan jo seuraavaa. Vaihdetaan uuteen ja taas on seuraava kiikarissa. Loputon kierre.
Luulen että hän kykenee olemaan suhteessa pitkäänkin, mutta samalla on muita juttuja koko ajan taustalla. Ja hän tietää että se on täysin kyseenalaista toimintaa, eikä koskaan myönnä sitä kenellekään. Ei ystäville, eikä perheenjäsenille, eikä välttämättä edes anonyymisti netissä. Kaikki jotka herättävät haluja, ovat potentiaalisia saalistuskohteita.
Niin. Sutrllista ja varmaan kuluttavaa. Tuollaisille vanheneminen tekee tiukkaa kun ulkonäkö rapistuu ja ei saakaan enää ketään. Mistä silloin jännitystä elämään?
Ei sutrillista mutta surullista 😢
Varmaan hänelle riittää kohteita ihan loppuun saakka. Siirtyy nuorempiin luultavasti. Kaikki lailliset käy. Kunhan himot herää.
Harva vanhempi nainen saa enää miehiä. Sama pätee miehiin, ei ole naisista tungosta.
Ei välttämättä niin paljon saakkaan, mutta hän on sitkeä yrittämään ja luultavasti aika antautunut tälle harrastukselle. Kyllä sieltä aina joku haaviin tarttuu, koska ainoa kriteeri periaatteessa on se, että kohde on haluttava.
Eiku tän hyväksi käyttäjän! Taitaa harmittaa kun itse on niin vanha että ei pääse enää pöksyihin. Täytyy sitten nettiin tulla haukkumaan
Eiköhän se ole kaikkien oikeus. Vaihtaa parempaan?
Eiköhän ne kuitenkin ole täysi ikäisiä joten päättävät kenen kanssa ovat. Mitä se sulle kuuluu? Itkee vollotat täällä kun joku ei hyväksynyt tollasta hullua?
Sulla se vaan tämä sama rallatus jatkuu, jossa kaksi narsistista ihmistä ruokkii toisiaan. Aloittaja (josta luennoimisesta olet tehnyt elämäntyön) on ihan se sama huuhaatarinaa keksivä ukkeli kuin ennenkin, jonka tarinoiden uskottavuusarvo on pyöreä nolla. Se teissä on yhteistä ja olette toistenne seuran sikäli ansainneet
Naimisissa oleva ihminen miettii vaan, että miten saa uutta kivaa koko ajan? Mitähän tuntuisi olla tällaisen ruudinkeksijän puoliso.
Pitäisikö sun katsoa joskus peiliin?
T: AP.
Oletko ikinä ajatellut ettei joku ihminen halua olla jonkun kyseenalaisen tyypin 576 pano? Joku saattaa haluta, ja jos molemmat tietää mikä on totuus kummankin taustasta, niin silloin se on vaan kahden samanlaisen sekoilua. Mutta sitten kun luodaan kuvaa että ollaan tosi kunnollisia ja välittäviä, ja pyritään tällä keinolla suhteeseen, vaikka tarkoitus on vaan hyväksikäyttää, niin se on vaan todella ällöttävää. Halua varastaa. Toisaalta totuuden voi aina kuitenkin vaistota.
😆😆😆 Aivan, eli "ketään ei voi omistaa", minkä vuoksi puoliso on tyhmä omistushaluinen narsisti, jos hän odottaa uskollisuutta (vaikka hänelle on annettu ymmärtää että perinteinen uskollisuuteen perustuva suhde on luvassa), ja hänen kumppanillaan on "oikeus" vaihtaa parempaan. Jos tuollaisen oikeuden haluaa, se pitää aina kertoa etukäteen tulevalle kumppanille, että mulla on tällainen oikeus, mä vaihdan aina parempaan. Jos sitä ei kerro, niin silloin pettää ja hyväksikäyttää, koska etukäteen ikäänkuin lupaa uskollisuutta, mitä ei anna kuitenkaan. Saa kuitenkin suhteen hyödyt, mutta ei anna itse takaisin sitä tärkeintä, eli kunnioitusta. Pitää toisia ihmisiä välineinä, objekteina. Sitä ei voi mitenkään puolustella. Edes mikään psykologinen syy ei lopulta riitä puolustukseksi.
Niin, ikänsä on yli 55.
Sivusta seurasin ap:n kuvailemaa kuviota. Ihmettelin kuinka mies ei ollut lopulta kiinnostunut vaikka nainen oli kaunis. Myöhemmin en enää ihmetellyt kun opin näkemään touhut. Ei pelkällä ulkonäöllä kaikkea saa näköjään.
Kyllä. Haistoin totuuden. Samanlainen kuvio kyseessä. Törkyjuttuja luultavasti todella paljon takana. Kaikki käy, kaikki himot voidaan toteuttaa, ihan kenen tahansa kanssa, ja missä tahansa. Kyseessä ei ole tyhmä ihminen. Hän tietää että se on pohjimmiltaan sairasta toimintaa ja täysin tuomittavaa. Mutta itselleen hän ei mitään voi.
Miksi minä luen rivien välistä jonkun incelin käänteistä itsekehua- niin no joo
Nainen ja tämä mies panee kaikkia jotka liikkuu
Eikä väärin ole sanoa että ulkonäöllä ole merkitystä jos hampaat tippuneet
Mee nyt sinne tiktakkiin takaisin valaistuneiden teorioidesi kanssa.
AP.
Arvaa miten predaattoreille käy heitä arvaus
Nämä” tunteita herättävät” tarinat, missä analysoidaan jotain ihmistä kuin joku halpa romaani avattaisiin randomilla sivulta x on jotain todella eriskummallista. Aloittajamies ei ole varmaankaan vielä vakiinnuttanut sitä, että esittääkö naista vai kertooko miehen näkökulmasta tätä tarinaa tällä kertaa. Tää vois olla psykologisesti mielenkiintoista, jos sattuisi olemaan vakuuttunut siitä, että joku toisissa latelee tällaista tai että kertomassa on jotain perää, mutta mun mielestä tarina on aika sisällötön provokaatio.
Tosissaan* anteeksi jos vien hyvältä fiktiiviltä maton alta, ehkä joku tekee tälläisella kuvitelmalla jotain. Ei ota selvää, että onko tässä tarkoitus parjata jotakin henkilöä vai fantasioida siitä, että on itse joku predator/auervaara ym ja motiivina on kertoa itsestään toisen kertojaäänen kautta käänteispsykologisesti kehuen (nars pers härö).
Mutta tulihan tuossa aika vakuuttava lapsuusajan anamneesi ja kaikkea🤭
Hyvä analyysi ja tässä kuten muissakin provoissa mitä kyseinen hahmontapainen harjoittaa, on melko lyhyesti mietittyä itsensä korostamista ns predaattorina. Haluaa siis jostain syystä herättää tällaisia mielikuvia ja kuuluu aika tyypillisesti incelrepertuaariin, koska sitten kun joutuu konkreettisesti ottamaan vastuun niin luimistelu ja lahkeeseen kuseskelu alkaa
Juu, toiset sitten vielä pettyy, että eikö tämäkään tarina ollut mitään kummempaa. Ei, ei tänäänkää hyvät ”lentävät apinat”
Näitä sun pseudoälykkäitä sepustuksia ei jaksa lukea. Tunget niitä joka ketjuun. En viitsi edes sanoa minkälainen vaikutelma susta syntyy.
Yksi palstan fiksuimmista kirjoittajista, huomattavasti viisaampi kuin sinun teatterista haltioituneet misogyynit
Hädin tuskin lukiosta tai amiksesta päässyt vaahtoaja. Näitä riittää. Kuuluu siihen ikävaiheeseen.
Ottaako koville kun ihmiset puuttuvat näin alkuun edes sanallisesti näihin teattereihisi, ilmeisesti aika kauan olet saanut täällä ja muilla alustoilla hääriä ilman vastuunottoa. Sille voi sanoa nyt melko katkeransuloiset paipait
Olet harhan vallassa. Luultavasti saat kyllä jo apua, mikä on hyvä asia.
Apua saa pyytämällä ja vastuu kannetaan vaikka väkisin näillä mennään
Ei kannata ruveta vainoamaan ketään.
Kenelle sä niiku juttelet täällä.?
Älä ätmi leiki tyhmää. Sama koskee myös tiettyjä lukijoita maito on jo kaatunut ja voi tulla pois sohvan alta piilosta. Sivusta
Toi viesti ei ollut multa, AP:ltä. Nyt esität että teitä on jo kaksi ihmistä, jotka uskoo tämän mystisen tyypin olemassaoloon. 😂
Hän on kuitenkin mustamaalaaja joka yön pimeinä tunteina höpisee yksikseen jonninjoutavaa kakkaa yleiselle keskustelupalstalle. 😂
Sinä et ole yön tunteina tänne kirjoitellut? Hyvä ettet ole. Puolison nukkuessa vieressä.
Ei ole tämä kirjoitukseni. Se on ihan totta.Ja mustamaalaus senkun jatkuu.
Ihan vaan tällainen kysymys mistähän niinkuin päätelty että olisin naimisissa? Ja että nukkuisin puolison vieressä öisin . Tai toinen ei olisi öisin töissä ja kirjoitellaan tänne porukassa. Tai puolisoni ei ole panemassa jotain toista? Tai nussitaan öisin eikä kirjoitella tänne?
Mikä ihmeen mustamaalaus? Eihän kukaan edes tiedä kenestä on kyse, ellei sitten joku satu tajuamaan mikä kuvio kyseessä, ja jos aloituksessa kuvattu ihminen todella on tuollainen, niin silloin aloitus on totuudenmukainen kuvaus eräästä ihmisestä.
Itseäni hämmästyttää lähinnä se, miten taitava hän oli tässä vedätyksessään. Ja sekin on mielenkiintoinen piirre että hän selvästi tajuaa miten kyseenalaista hänen toimintansa on. Hän oikeastaan näyttää ymmärtävän olevansa paha ihminen. Eikä voi lopettaa touhujansa.
Oikeassa elämässä tällainen ihminen kykenee huijaamaan valtavaa määrää ihmisiä. Kaikkia ei pysty, mutta todella monia kyllä.
AP.
Tämä on ikäväpalsta miksi te tunnevammaiset täällä pesitte? Moni viettää täällä aikaa. Mutta te pilaatte koko sivun jatkuvasti jollain ihme manipulaatio sonnalla. Ketä kiinnostaa ei ketään. Ota joku pilleri niin helpottaa.
Miten toi nyt liittyy mihinkään? Hirveä ulina nousee yhdestä aloituksesta, jossa vaan kuvataan yksi taitava yritys bissiä toista ihmistä silmään oikein perusteellisesti. Eikä ole kohdallani ainoa. Näitä on tullut todella paljon osakseni. Vedän näitä puoleeni.
Mikä tämän tuohtumuksen herättää?
AP.
Koska nämä ei kuulu tänne. Enkä ymmärrä miksi sun pitää käsitellä jonkun toisen asioita? Käsittele omiasi mitä ne sulle edes kuuluu? Hyvä pääsit jostain eroon. Luulis riittävän.
No fiksut ja kauniit ihmiset kykenevät manipuloimaan tunneasioissa. Jos joku trauma taustalla, niin se jossain määrin selittää käytöstä, mutta ei lopulta oikeuta sitä kuitenkaan. Ihminen itse valitsee, mitä hän toisille tekee.
Ja kait sä ymmärrät että jos joku tuosta itsensä tunnistaa tai jonkun muun niin se kunnianloukkaus.
Onko sinulla kuinka paha dissosiaatiohäiriö? Vuosia olen palstalla seurannut aaltoilevaa pershäiriötäsi ja näyttää menevän suhdanteen mukaan. Haluat maalailla itsestäsi misogyynista ns jännämiestä ja näytät olevan suorastaan haltioitunut naisiin kohdistuvasta väkivallasta. Luulen ja uskon että vaikka pääasiallinen toimenkuvasi onkin trollata elämääsi sisältöä, joudut silti selittemään motiivejasi ja kontribuutiostasi tulevaisuudessa koska toimintasi on paikkapaikoin laitonta
Sekä luuletko että oot jotenkin maailman ainut ihminen jota kustusilmään. Varmaan lähes jokaista on. Kestä se kuin mies äläkä ulisee kuin pikku pentu. Noloa.
Mikä motiivi sulla on jauhaa pastaa tässä ketjussa?
Edelleen ei kiinnosta. Kuhan kommentoin. Ärsyttää suunnattomasti nämä tämän tyyppiset tekstit.
Nyt on todella erikoista höpötystä sinulta, mutta niinkuin sanoin, olet luultavasti jo saanut apua ja saat koko ajan. Siinä mielessä ei siis mitään hätää.
Miksi kukaan haluaisi olla "jännämies", tai siis haluaisi maalata itsestään kuvaa jännämiehenä? 😂😂😂😂
Ihailetko jännämiehiä? Ovatko ne lähiöisi kuninkaita? 😂
On niitä nostettu älä ole niin naiivi. No en ole fiksu enkä kaunis. Enkä ole kusettannut ketään eli ei koske minua.
Ei minua kustu silmään. Yritys oli hyvä. Ihmettelen sitäkin että miksi hän loukkaantui siihen ettei yritys mennyt läpi? Mietippä rosvoa joka suuttuu moraalisesti kun ei saa käännettyä jotain tavaraa jostain. Mystinen juttu.
Niin? Miksi sitten luet niitä? Ala nyt vetää jo. 😂
Ihan vaan v* ttuttaa niin tämä tuntuu tarpeeksi turhalta jutulta purkaa sitä. 😂😂
Ihan vaan v* ttuillakseni. Tuollaiset ihmiset ovat raivistuttavia pää niin syvällä omassa p* rseessä että kaula vaan näkyy.
Juu, välillä tuo hakee sääliä kun hänen kaltaisia ”kilttejä miehiä” ei kukaan huoli ja jännämiehet saat kaikki suffelit ja muut hyväkkeet ja välillä mennään jossain väkivallalla mässäilyn hämärän rajamailla. Sekä kirjoittelee tunnetuista rikostapauksista ei edes poismenneitä jätä rauhaan fantasioissaan sekä ihailee jotain moringia ym tervettä
Sinähän se täällä jauhat. Ei hän. Kuka siis loukkaantunut ja mistä.
Tuntuuko susta nyt jo siltä etten ole oikea kohde? 😂
Onko se kunnianpetossyyte sitten? 😂
Ei anonyymistä kirjoituksesta, jossa ei ole selviä tunnisteita, voi nostaa mitään. Minähän voin väittää että tätä tapausta ei olekaan. Käydään sitten käräjillä oikeutta jonkin mielikuvitusolennon loukatuista tunteista. 😂
Ap.
Tunge nyt pääsi sinne minne ei aurinko paista. 😂😂😂
Olepa nyt sitten mies ja ota siihen aviopuolisoon yhteyttä ja kerro tämä tarina.
En ole missään väittänyt olevani kiltti mies, enkä toisaalta koe olevani puhdasverinen jännämies. Ymmärrän kyllä että kun selvästi kirjoitatte joistain ghetoista käsin, niin se on tuollaista siellä nykyään.
Ap.
Ei kiinnosta. Siinä on kanssa niin petetty tapaus, että parempi kun ei mistään mitään tiedä tämä puoliso.
Pakkomielteinen olet. Kukaan toisten avioliitosta pitäisi olla noin kiinnostunut. Ihme hörhöjä se leipä elätääkin.
Voi...ttu SÄÄÄ OOT SEKASI!!!😂😂😂
Katsotko mietitkö yhtään miten laidasta laitaan sun persoona heittää?
Turkkilaissuomalainen mies on kysymyksessä on hyvin onnistunut puheissaan , tosi on .
Tuossa kohtaa kannattaisi katsoa peiliin ja miettiä miksi sä vedät tämänlaisia ihmisiä puoleesi.
Vai leimaatko vain kaikki ns.Kauniit, tietämättä totuutta. Omien ennakkoasenteiden ja juorujen pohjalta.
Aika usein ennakkoasenteet tulevat omista ennakkoluuloista ja yleistyksistä satunnaisesti löytyy ihmistyyppejä jotka ovat aloituksessasi kuvailemasi kaltaisia.
Ai nyt ätmi luo tällaista piilorasistista tarinaa. Vastahan se oli joku nainen se kohdehenkilö, josta taas tiesit ihan kaiken lapsuudesta lähtien. Nämä tarinat on niin rankkaa lukijoiden aliarvioimista, että luulisi hävettävän
Oletko sinä AP sitten joku välimallin mies? Kerro itsestäsi jotain
Aika voi kato sivistää ghetossa asuvia moukkia
Niin valitsee mitä toisilleen tekee ja ottaa siitä itse myös vastuun !!
Näin on ex.turkkilainen käytti minua hyväkseen .
Kerroitko nyt itsestäsi etkä hänestä joka luotasi lähti huomasiko hän sinun olevan saalistaja ja jätti sut siksi kun noin hyvin osasit kuvailla millainen saalistaja muka sun mielestä on ihan vihjeeksi sullekin et ikävä kyllä et kenenkään toisen mahdollisuuksia parisuhteeseen pysty noin pilaamaan ainakaan sellaisen joka on kykenevä omilla aivoillaan ajattelemaan
Ketjun lukemisen jälkeen pyörähti mielessä, että mistä nämä keskustelijat väittelevät.
Lähinnä yksi maks pari tyyppiä yrittää vängätä palstaätmin yksinjorinassa jotain ja loput kommentoijat oikeasti tietää mistä on kyse
Hyvin yleistä ja hyväksyttyäkin. Sosiaalinen ja seksuaalinen manipuloija osaa piilottaa tummemmat piirteensä mutta joillain älykkyys riittää myös naamionsa riisumiseen. Sosiaalinen saalistaja voi käyttää toki seksuaalisestikin hyväkseen mutta ennen kaikkea saalistaa uhrinsa tunteita tai resursseja joko omaksi hyödykseen tai yksinkertaisesti siksi että nauttii siitä valtavasti. Eikä ehkä ole kykyä havaita tai välittää siitä, kuinka käyttäytyminen vaikuttaa muihin, mikä saa myös rikkomaan lupauksia, paljastamaan yksityisiä tietoja ja ottamaan ansaitsematonta kunniaa. Tällainen tapaus selviää oman olemisensa dilemmasta saattamalla itsensä pitkittyneeseen tanssiin joka kohdistuu kohteen egoon ja ainutlaatuisiin haavoittuvuuksiin kameleonttimaisesti tunnistamalla toisen tunteet jolloin tämä alkaa tuntea sekä kiitollisuutta että helpotusta saadessaan vihdoin tavata jonkun, joka tietää tunteet ilman jatkuvia selontekoja.
” Hyvin yleistä ja hyväksyttyäkin” Juu juu, näinkö on? Mitä tulee muuhun kirjoitukseen, niin ihan yhtä järjetöntä soopaa
Hyvä että meni. Sielusi on musta. Opettele ajattelemaan valoisammin niin elämäsi rikastuu💩
Ps älä luo muille diaknooseja. Keskity omiisi. Niitä nimitäin rittää.💩
Näen tässä apssa ..joka yrittää maalittamalla ,väärin itsekkäisin keinoin ,saada jotain ,mitä ei edes asaitse. Karvoja puistattava tapaus
Kirjoitat hyvin tarkkanäköisesti itsestäsi. Taidat olla eräs mies jonka muinoin tunsin.